Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Významný úspech burzy Binance – získala prvé regulačné povolenie v Európe

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Francúzsky regulátor trhov AMF, ktorý v tejto krajine zohráva podobnú úlohu ako Americká komisia pre cenné papiere a burzu v USA udelil kryptomenovej burze Binance France súhlas na poskytovanie služieb spojených s digitálnymi aktívami.

Znamená to, že Francúzsko sa stalo prvou veľkou európskou krajinou, ktorá vyslovene povolila burze Binance pôsobiť v jej jurisdikcii. Okrem toho sa Binance stala prvou veľkou kryptoburzou, ktorá má vo Francúzsku DASP licenciu.

Pre Binance je to významný regulačný krok vpred najmä vzhľadom na nedávne problémy tejto spoločnosti s regulátormi po celom svete a to najmä v Európe. Viacerí regulátori totiž minulý rok v lete varovali spotrebiteľov pred touto burzou – išlo napríklad o talianskeho regulátora cenných papierov, ktorý tvrdil, že Binance nie je oprávnená poskytovať investičné služby v Taliansku, či Holandskú centrálnu banku, ktorá tvrdila, že Binance chyba zákonná registrácia. Varovanie pred Binance urobil minulý rok aj Britský úrad pre finančné správanie (FCA), ktorý varoval pred Binance Markets Limited, odnožou Binance, ktorá v skutočnosti vo Veľkej Británii nikdy aktívne nepôsobila.

https://twitter.com/cz_binance/status/1522087485261725698

Zdá sa však, že Binance všetky tieto problémy proaktívne rieši a s regulátormi hľadá spoločnú reč. Úspech na francúzskej pôde môže byť toho dôkazom. ,,V priebehu rokov Binance prijala opatrenia na zabezpečenie súladu vrátane rozšírenia nášho medzinárodného tímu pre dodržiavanie predpisov a poradnej rady, ako aj aktívnej pomoci v boji proti podvodom a ransomware útokom. Sme radi, že sa toto úsilie začína vyplácať,“ komentovala najväčšia kryptomenová burza na svete túto tému skrz oficiálne stanovisko.

 

,,Efektívna regulácia je nevyhnutná pre mainstreamové prijatie kryptomien,“ dodal Changpeng Zhao, zakladateľ Binance, ktorý označil francúzske nariadenia týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí za prísne a správne.

Binance nedávno získala licencie aj na podnikanie na Blízkom východe vrátane Dubaja a tiež oznámila, že proaktívne sleduje podozrivé účty, ktoré môžu byť spojené so sankčnými zoznamami mierenými na ľudí blízkych ruskej vláde.

ZdroJ: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.