Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Významný okamih? Do Bitcoinu a Ethereum investoval veľký penzijný fond

Článok

Hasiči
Zdroj: Pixabay.com

O možnej investícii dôchodkových fondov do Bitcoinu či iných kryptomien sa špekuluje už dlhšie a v týždni, kedy Bitcoin vytvoril svoje nové cenové historické maximá, sa stáva tento predpoklad aj realitou.

Azda najzaujímavejšou správou štvrtkového diania vo svete kryptomien je informácia, že dôchodkový fond hasičov v Houstone (Texas) vyčlenil 25 miliónov dolárov na nákup kryptomien Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

O tejto novinke informoval ako prvý Bloomberg, ktorý doplnil, že Houston Firefighters’ Relief and Retirement Fund použil na nákup kryptomien ako sprostredkovateľa spoločnosť NYDIG, bitcoinovú dcérsku firmu správcovského giganta Stone Ridge.

,,Kryptomeny sme už nejaký čas študovali ako triedu aktív, ktorú treba pridať do nášho investičného portfólia. Medzitým sa stali triedou aktív, ktorú sme už nemohli ďalej ignorovať,” povedal riaditeľ fondu Ajit Singh, ktorý doplnil:

,,Popri tom, ako sledujeme čoraz väčšiu inštitucionálnu adopciu, bude existovať v trhu čoraz väčšia dynamika, ktorá sa vyvíja pre ponuku a dopyt. Mať fyzické aktíva – teda skutočné tokeny – nám dáva do budúcnosti možnosť vytvárania príjmov.”

Spravujú vyše 4 miliardy dolárov

Hasičský fond je zodpovedný za viac ako 6600 hasičov a ich rodiny. Patria medzi nich aktívni hasiči, ale aj tí, ktorí sú na dôchodku, respektíve ich pozostalí. Fond spravuje vyše 4 miliardy dolárov, čo znamená, že do kryptomien investoval zhruba 0,6%  portfólia. Zhruba polovicu fondu tvoria kmeňové a súkromné akcie, ale aj domáce akcie, medzinárodné akcie, dlhopisy, hotovosť a nehnuteľnosti.

Nakoniec tak urobia všetci?

,,Fond hasičov z Houstonu investoval do Bitcoinu. Nakoniec tak urobí každý penzijný fond,” komentoval novinku Anthony Pompliano.

Nuž a k téme sa trefne vyjadril aj Alex Pilář: ,,Každý sa bojí ísť prvý. Jediné, čoho sa boja viac, je byť poslednými.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.