Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vývojári Ethereum oznámili dátum prechodu na Proof of Stake. Cena kryptomeny stúpa

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Fanúšikovia kryptomeny Ethereum (ETH) majú po čase dôvod na optimizmus, čo sa odzrkadľuje aj na cene ETH, ktorá za posledných 24 hodín stúpla o vyše 13%. Dôvodom je oznámenie dátumu finálneho merge súčasného Ethereum a jeho prechodu na Proof of Stake (PoS) konsenzus.

Informáciu o dátume merge Ethereum, ktoré spočíva v prechode súčasného ETH fungujúceho na Proof of Work (PoW) konsenze na konsenzus Proof of Stake (v praxi dôjde k zlúčeniu s beacon chain, ktorý už funguje na PoS) oznámili vývojári druhej najväčšej kryptomeny počas videohovoru, v ktorom uviedli ako „predbežný cieľový dátum zlúčenia 19. september 2022.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento dátum nie je vzdialený pôvodným optimistickým vyhláseniam o možnom zlúčení siete už koncom augusta, čo znamená, že bol vyhodnotený v rámci komunity ako pozitívna informácia. Skeptici totiž upozorňovali, že k merge oboch sieti nemusí tento rok vôbec ani dôjsť.

Dátum nie je garantovaný

Vývojár Ethereum superphiz.eth však zdôraznil, že hoci jeho kolega Tim Beiko oznámil 19. september 2022 ako cieľový dátum, komunita by ho mala považovať za cieľ, ktorý chcú naplniť, no nemôžu tento dátum žiadnym spôsobom 100% garantovať.

https://twitter.com/superphiz/status/1547643255335968771

Prechod Ethereum na Proof of Stake, začal 1. septembra 2020 spustením beacon chainu, na ktorom je možné Ethery stakovať avšak pod podmienkou, že investor má aspoň 32 ETH a je ochotný tieto mince uzamknúť až do finálneho zlúčenia oboch sieti. Inak povedané so stakovanými ETH nie je možné hýbať až do momentu finálneho merge na mainnete.

Pred pár dňami sme vás informovali, že vývojári otestovali zlúčenie oboch sieti v rámci testnetu s názvom Sepolia, ktorý prebehol pozitívne, hoci sa objavili u niektorých validátorov problémy so synchronizáciou. Developeri však vyhodnotili tieto komplikácie ako nie vážne.

Spusteniu na mainnete bude predchádzať posledný testnet

Posledný testnet s názvom Georli, ktorý má otestovať cely proces ešte raz pred ostrým zlúčením, je naplánovaný na druhy augustový týždeň.

Prechod Ethehreum na Proof of Stake konsenzus možno vnímať ako najnáročnejší projekt v rámci kryptosektora vôbec. Iné kryptomeny fungujúce na Proof of Stake totiž na tomto konsenze začínali v čase, kedy na nich neexistovali významné decentralizované aplikácie (napr. Cardano) alebo vznikli na PoS okamžite. Ethereum je však aj v čase písania tohto článku stále Proof of Work kryptomenou a po merge tak bude nutné zabezpečiť, že všetko bude fungovať správne a tak ako doposiaľ.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.