Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Vyšetrovanie Coinbase môže mať ďalekosiahle následky, varuje austrálsky právnik

Článok

vyšetrovanie
Zdroj: Unsplash.com

Michael Bacina, austrálsky právnik zo spoločnosti Piper Alderman, ktorá sa špecializuje na kryptomeny, upozornil, že vyšetrovanie krpytoburzy Coinbase Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) môže mať ďalekosiahle následky pre celý kryptotrh.

Právnik Michael Bacina má na mysli kauzu, v rámci ktorej SEC tvrdí, že americká burza Coinbase zalistovala na svojej obchodnej platforme viacero kryptomien, ktoré sú v skutočnosti neregistrovanými cennými papiermi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Toto vyšetrovanie môže mať vážny až mrazivý dopad na burzy, tak aj na projekty tokenov, nech už budú napokon klasifikované ako cenné papiere alebo nie,“ uviedol pre Cointelegraph v odpovedí, v ktorej skonštatoval aj to, že Coinbase hrozí od SEC veľmi vysoká pokuta.

Bacina sa následne pridal na stranu jednej z komisárok CFTC (Komisia pre komoditné futures) Caroline Phamovej, keď skritizoval spôsob, akým SEC vyšetruje celú kauzu. Myslí si totiž, že nie je v súlade s proaktívnou podporou novovznikajúceho priemyslu a poukázal na to, že Coinbase sa snaží so SEC spolupracovať a nie naopak.

,,Najlepším spôsobom ako podporiť inovácie, ktoré môžu blockchain a kryptomeny priniesť, je transparentné konanie medzi reguglátormi a priemyslom a jasné pokyny. Komisárka CFTC to správne nazvala (kroky SEC) „reguláciou vynucovaním“ a to nie je ideálny spôsob, ako poskytnúť pokyny a zrozumiteľnosť do sektora, ktorý sa rýchlo rozvíja a rastie.“

Na správy o vyšetrovaní SEC negatívne reagovali aj akcie Coinbase (COIN), ktoré za posledných 5 dní klesli o 18%. Predávala ich napríklad aj spoločnosť Ark Investment Management Cathie Woodovej. Podľa medializovaných správ sa zbavila viac ako 1,4 miliónov akcii (COIN), čo je približne 75 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.