Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Výnosy ťažiarov Bitcoinu sa vrátili na úrovne spred májového halvingu

Článok

Ťažba mining bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Informácie o tom, ako sa darí bitcoinovým ťažiarom, sú veľmi podstatné. Hovoria totiž o tom, či je finančný model, na základe ktorého fungujú overovatelia transakcii, ktorí sa zároveň starajú o bezpečnosť celej BTC siete, udržateľný.

Analytická platforma Glassnode teraz dospela k názoru, že výnosy ťažiarov Bitcoinu sa už dostali na úroveň, ktorú dosahovali v období pred májovým hlavingom, kedy sa odmena pre nich za vyťaženie nového bloku zmenšila o polovicu. Kým do mája 2020 totiž za každý vyťažený blok dostali 12.5 BTC (každých zhruba 10 minút), od 11. mája ide už len o 6.25 BTC. Napriek tejto razantnej zmene, ktorá sa deje každé štyri roky, sa dostali v relatívne krátkom čase k rovnakým ziskom ako pred halvingom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V obrovskej miere k tomu dopomohol najmä rast ceny bitcoinu, keďže jeho hodnota sa od mája takmer zdvojnásobila. To znamená, že keby sa bral do úvahy len tento ukazovateľ, hoci vyťažia o polovicu menej bitocinov, ich cena je dvojnásobná, takže sú na tom istom. Pochopiteľne však treba zohľadniť aj iné dôležité faktory, ako sú ich prevádzkové náklady či počty transakcií, ktoré overujú a príjmy, ktoré z nich generujú (poplatky za transakcie sú rôzne podľa období od nízkych až po prehnane vysoké).

Ukazovateľom, ktorý najlepšie reflektuje to, či je ťažobný priemysel zdravý, alebo nie, je miera hashrate. Ide o ukazovateľ, ktorý vyjadruje celkovú výpočtovú silu vynaloženú pri ťažbe Bitcoinu. Čím je hashrate vyšší, tým je sieť bezpečnejšia. Ťažiari pri tom pália viac elektriny, čo znamená, že majú vyššie náklady. Z toho dôvodu možno ľahko usúdiť, že keď hashrate rastie, tak ťažiari Bitcoinu veria, že cena Bitcoinu bude minimálne rovnaká alebo pôjde ešte vyššie, aby dokázali svoje stúpajúce náklady pokryť.

Dobrou správou je, že hashrate v priebehu roka stúpa a už niekoľkokrát vytvoril nový rekord (hoci minulý mesiac mal prudký prepad, ktorý sa pripisuje najmä koncu obdobia dažďov v čínskej provincii Sichuan a následny presun mining hardvéru do iných oblastí, kde je lacná energia pozn.red.). Pri pohľade na aktuálne dáta od bitinfocharts.com možno zistiť, že hashrate je v súčasnosti veľmi blízko svojich doterajších maxím a kým sa tento trend neotočí opačným smerom, bude to známa zdravia celého ekosystému.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.