Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vyhliadky MMF sú pesimistické. Globálne trhy ovplyvňujú náladu aj na trhu s kryptomenami

Článok

strach
Pixabay.com

Zo stavu globálnej ekonomiky sú znepokojení aj investori do kryptomien, keďže pochmúrna nálada na akciových trhoch vplýva aj na ich zárobky.

Tento týždeň bude plný informácii, ktoré môžu predpovedať, akým smerom sa bude uberať globálna ekonomika v nasledujúcich mesiacoch. Americká centrálna banka Fed už dnes oznámi ďalšie zvýšenie úrokových sadzieb (otázne je len o koľko), vo štvrtok sa dozvieme, či sa dostala americká ekonomika do recesie z pohľadu jej základnej definície (dva po sebe klesajúce kvartály HDP), nuž a tento týždeň zverejňujú earnings aj BigTech giganti, ktorých výsledky môžu vypovedať veľa o spotrebiteľskej nálade v USA – ide o Microsoft, Alphabet (už oznámili), Meta Platforms, Amazon a Apple.

Do toho všetkého prišla nová správa z dielne Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorá predpovedá spomalenie globálneho ekonomického rastu. Júlová aktualizácia „Svetového ekonomického výhľadu od MMF“ s podnázvom „Pochmúrny a neistý“ poukazuje na „vyššiu než očakávanú infláciu“ a „pokles globálnej produkcie“ ako da indikátory prichádzajúceho  slabého hospodárskeho rastu.

Na základe toho zmenil aj svoje predpovede pre globálne HDP gv rokoch 2022 a 2023. V tomto roku očakáva rast na úrovni 3,2%, čo je o 0,4% menej, než predpovedal v apríli. Pokiaľ ide o rok 2023, myslí si, že HDP bude rásť o 2,9%, čo je o 0,7% menej, než predpoval pred 3 mesiacmi.

MMF v správe následne stručne konštatuje, že všetky faktory hrajú skôr v prospech poklesu ekonomiky, kým medzi tie najvážnejšie patria najmä globálne rastúca inflácia, problémy s dodávateľskými reťazcami, pandémia Covid-19 a vojna na Ukrajine.

Analytici z kryptotrhu upozorňujú, že po zvýšení úrokových sadzieb Fedom a zverejnení dát o americkom HDP v druhom kvartáli (ak budú negatívne), môže byť nálada na trhoch ešte horšia než doposiaľ a support bitcoinu okolo 20 000 USD môže byť výrazne ohrozený. Väčšina sa prikláňa k názoru, že kým sa globálna situácia nestabilizuje, kryptomeny nebudú zažívať nove zlaté časy.

Pokiaľ ide o kryptomeny, vyjadril sa k ním aj Medzinárodný menový fond, ktorý skonštatoval, že výpredaje kryptomien od mája v dôsledku krachov kryptomien LUNA a UST a firiem ako sú Celsius, Three Arrows Capital (3AC) či Voyager Digital holdings, mali len veľmi malý vplyv na ostatne trhy mimo kryptosektor. To podľa MMF naznačuje, že kým globálne finančné trhy majú značný vplyv na kryptotrh, opačným smerom to nefunguje.

,,Kryptoaktíva zaznamenali dramatický výpredaj, ktorý viedol k veľkým stratám v krypto investičných nástrojoch a spôsobil zlyhanie algoritmických stablecoinov a krypto hedžových fondov, ale presahy do širšieho finančného systému boli zatiaľ obmedzené,“ uvádza MMF.

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.