Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Vyberte si krypto na vlastné peňaženky – odkazujú CZ a Saylor!

Článok

Michael Saylor
Twitter.com Michael Saylor

„Ťažké váhy“ kryptomenového odvetvia vyzvali kryptoinvestorov a obchodníkov, aby si svoje krypto aktíva uložili do vlastnej úschovy uprostred značnej neistoty na trhu spôsobenej kolapsom FTX.

Generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao presviedčal na Twitteri kryptokomunitu, aby si uložila svoje vlastné kryptomeny na privátne krypto peňaženky. „Vlastná úschova je základným ľudským právom. Môžete to urobiť kedykoľvek. Len sa uistite, že to robíte správne,“ povedal a odporučil investorom, aby začali s malými čiastkami, aby sa najskôr naučili správne využívať technológiu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výkonný predseda MicroStrategy – Michael Saylor tiež diskutoval o výhodách vlastnej správy kryptomien vzhľadom na súčasné trhové prostredie. Saylor podotkol, že samospráva nielenže poskytuje investorom vlastnícke práva, ale tiež zabraňuje mocným aktérom korumpovať sieť a jej účastníkov: V systémoch, kde neexistuje samospráva, správcovia akumulujú príliš veľa moci a potom môžu túto moc zneužiť.“

Saylor tiež uviedol, že vlastná správa hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní integrity a bezpečnosti blockchainov, pretože zvyšuje decentralizáciu. Zdá sa, že udalosti, ktoré sa odohrali minulý týždeň, už posunuli mnohých investorov a obchodníkov k riešeniam s vlastnou správou.

Od náhleho kolapsu FTX začiatkom novembra dosiahol počet výberov Bitcoinov na centralizovaných burzách 17-mesačné maximum, podľa analytickej spoločnosti Glassnode. Zároveň sa zvýšil čistý prílev do privátnych peňaženiek.

Odliv tiež spôsobili problémy pre výrobcu hardvérových peňaženiek Ledger. Ten dočasne nebol schopný spracovať masové prílevy z dôvodu problémov so škálovateľnosťou.

Medzitým právnik z Blockchain Association Jake Chervinsky povedal, že vzdelávanie o privátnej úschove by malo byť jednou z prvých vecí, ktoré sa nováčikovia naučia. Propagátor Bitcoinu, Dan Held povedal svojim 642 800 sledovateľom na Twitteri, že vlastná úschova je kľúčovým prvkom sebazvrchovanosti: „Uložte si svoje bitcoiny do vlastnej správy a spustite celý uzol. Takto dosiahnete vlastnú suverenitu. Nedôveruj, preveruj.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.