Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vrátil sa kontroverzný Roger Ver – propaguje kryptomenu Dogecoin, ktorú vyzdvihuje nad Bitcoin

Článok

dogecoin
Zdroj: Unsplash.com

Kontroverzný kryptomenový propagátor Roger Ver, ktorý patril medzi prvých veľkých mediálne známych bitcoinových investorov, na čom zarobil obrovské peniaze, no neskôr sa pridal na stranu Bitcoin Cash (BCH), sa po vyše roku opäť objavil na Twitteri a zároveň začal propagovať kryptomenu Dogecoin (DOGE).

Majiteľ portálu Bitcoin.com, skrz ktorý Ver svojho času prezentoval Bitcoin Cash (BCH) ako skutočný Bitcoin (čím mohol zmiasť mnohých nakupujúcich), v rozhovore pre Bloomberg priznal, že sa stal fanúšikom memecoinu Dogecoin (DOGE) kvôli jeho nízkym transakčným poplatkom a rýchlej realizácii transakcii.

,,Dogecoin je výrazne lepší, je lacnejší a spoľahlivejší (než Bitcoin). Ak by som si mal vybrať troch uchádzačov o dominantnú svetovú kryptomenu, boli by to Doge, Litecoin a Bitcoin Cash,” uviedol.

Roger Ver spomenul aj Elona Muska a pochválil skutočnosť, že získava Twitter pod kontrolu. ,,Určite to urobí Twitter atraktívnejším. Som naozaj naozaj vďačný, že je tu Musk a vyzýva k boju proti cenzúre.“

Ver je dlhodobým zástancom kryptomeny Bitcoin Cash, ktorá vznikla v roku 2017 po hardforku Bitcoinu, po ktorom zostal originálny Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH). Ver sa pridal na stranu Bitcoin Cash, ktorý zvýšil veľkosť svojich blokov s cieľom zlepšiť škálovanie. Ako sa však s odstupom času ukázalo, táto kryptomena si zďaleka nezískala takú priazeň ako Bitcoin, ktorý naďalej zostáva dominantnou kryptomenou.

Ver však tvrdí, že nie je zástancom len jednej jedinej kryptomeny. Bloombergu sa opísal ako „kryptomenová veľryba“, ktorá disponuje širokým portfóliom kryptomien. ,,Nikdy som nebol maximalista, či už ide o Bitcoin, alebo Bitcoin Cash,“ dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.