Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Voyager môže vrátiť zákazníkom 270 miliónov. Dostal lepšie ponuky, než od Bankmana-Frieda

Článok

bankrot
Zdroj: Unsplash.com

Zbankrotovaná spoločnosť Voyager Digital informovala, že v predošlých niekoľkých týždňoch obdržala minimálne niekoľko atraktívnejších ponúk na odkúpenie, než jej predostrela spoločnosť Sama Bankmana-Frieda AlmedaFTX.

Miliardár Sam Bankman-Fried, ktorý sa po krachu viacerých kryptofiriem po výraznom tohtoročnom poklese cien kryptomien začal prezentovať ako ich záchranca, sa pravdepodobne k spoločnosti Voyager Digital cez jednu z jeho firiem, spoločnosť AlmedaFTX, nedostane.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Voyager Digital totiž informoval, že dostali radu atraktívnejších a výhodnejších ponúk na odkúpenie, než im ponúkla táto firma. Voyager taktiež oficiálnym listom požiadal spoločnosť Sama Bankmana-Frieda, aby nepokračovala v nátlaku na ňu skrz média, kde nepravdivo a zavádzajúco informuje verejnosť o výhodnosti jej ponuky.

Voyager tvrdí, že dostal ponuky na odkúpenie až od 88 rôznych spoločnosti, ktoré chcú firmu zachrániť, pričom doplnil, že v aktívnom rokovaní sú minimálne s 20 potenciálnymi kupcami.

AlmedaFTX ponúkala Voyager možnosť odkúpenia všetkych jej aktív s výnimkou nesplatenej pôžičky od ďalšej skrachovanej firmy Three Arrows Capital. Almeda následne chcela tieto aktíva zlikvidovať a poškodeným klientom Voyager distribuovať ich finančné prostriedky v dolároch cez americkú burzu FTX. Voyager však tvrdí, že ponúka bola nevýhodná a nestavala záujmy zákazníkov Voyager na prvé miesto, čo je údajne ich prioritou.

Poškodeným klientom môžu adresovať časť financií

V súvislosti s Voyager Digital zaujalo aj rozhodnutie sudcu amerického konkurzného súdu Michaela Wilesa, ktorý dal Voyager najavo, že môže vrátiť zákazníkom časť ich hotovostných vkladov z depozitného účtu v Metropolitan Commercial Bank, na ktorom má držať 270 miliónov dolárov.

Voyager mal mať v čase bankrotu dlh takmer 10 miliárd dolárov a zhruba 100 000 veriteľov. Okrem tejto spoločnosti skrachovali v horizonte pár týždňov aj ďalšie významné kryptofirmy ako sú Celsius či Three Arrows Capital, ktoré svojimi bankrotmi taktiež prispeli k všeobecnému oslabeniu trhu s kryptomenami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.