Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vlastniť kryptomeny v Číne nie je zakázané, vyplýva z rozhodnutia súdu

Článok

Bitcoin Čína
Zdroj: Unsplash.com

Súdny spor z Číny naznačuje, že hoci sa najľudnatejšia krajina sveta už dlhú dobu stavia voči kryptomenám veľmi negatívne, z legislatívneho pohľadu stále nie je v tejto krajine zakázane Bitcoin či iné kryptomeny vlastniť.

Zakladateľ právnickej firme Lesperance & Associates David Lesperance upozornil, že čínsky súd nedávno rozhodol kauzu týkajúcu sa kryptomien v prospech poškodenej Zhai Wenjieovej, ktorá žalovala Dinga Haa z nenavrátenia 50 000 LTC, ktoré mu požičala v roku 2015 (od oného času stúpla trhová cena LTC o vyše 1800%). Obžalovaný sa pred súdom obhajoval, že kryptomeny a kryptobúrzy sú v Číne zakázané a preto nemôže túto kryptomenu žalujúcej vrátiť, no súd na jeho argument neprihliadal, pretože kryptomenu LTC vyhodnotil ako majetok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Súd potvrdil, že kryptomeny ako Litecoin sú majetkom, aj keď su vytvorené vo virtuálnej sfére,” vysvetlil právnik David Lesperance, ktorý však upozornil, že tento verdikt čínskeho neznamená pre kryptomeny v tejto krajine žiadny významný úspech. ,,Do dnešného dňa nebolo vlastníctvo kryptomien v Číne zakázane. Nerobí ich to však legálnymi na komerčné obchodovanie s týmto typom majetku, keďže vláda zakázala kryptomenové burzy,” dodal.

Kryptokomunita v Číne napriek varovaniu Lesperancea vyhodnocuje tento verdikt veľmi pozitívne a upozorňuje, že Čínska centrálna banka (PBoC) nikdy vyslovene nezakázala jednotlivcom obchodovať s kryptomenami. ,,Je pravda, že Čína nechce, aby jednotlivci obchodovali s kryptomenami. Ale nikde v žiadnom formálnom dokumente to nie je napísané,” uviedol anonymný čínsky investor pre portál Cointelegraph.

Číňania sa naďalej snažia obchodovať s kryptomenami pomocou OTC trhov (mimoburzové obchodovanie) a s využitím anonymizačných prvkov. Posledné dáta zo štúdie Cambridge University taktiež naznačujú, že hoci ťažba BTC je v Číne oficiálne zakázaná, stále pochádza z tejto krajiny okolo 20% bitcoinového hashrate, čo len demonštruje, že úplne zamedziť ťažbe BTC je len skrz legislatívu nemožné a to aj v krajine s autoritárskou politikou.

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.