Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vitalik Buterin vám žiadne Ethery (ETH) nerozdáva – pozor na podvody na Twitteri!

Článok

značka stop
Zdroj: Pixabay.com

Blížiacim sa merge Ethereum (ETH), teda prechodom tejto kryptomeny na Proof of Stake konsenzus, silnie úsilie podvodníkov oklamať začínajúcich kryptomenových investorov sľubmi o rozdávaní kryptomien “zadarmo”, ktoré síce už na prvý pohľad pôsobia extrémne nedôveryhodne, no stále sa na ne nechá veľa ľudí nachytať.

Rajom pre tento druh podvodov je najmä Twitter, ktorý je zaplavený falošnými botmi propagujúcimi rôzne ponzi schémy. V čase, kedy záujem o Ethereum pre jeho prechod na Proof of Stake rastie, sa začali sústrediť práve na túto kryptomenu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podvodníci ovládli aj overené profily

Problémom navyše je skutočnosť, že tieto boty (automatizované skripty) majú v súčasnosti kontrolovať minimálne 6 overených profilov (s modrou značkou Twitteru za menom), ktoré premenovali na vitalik.eth, čo je označenie, ktoré používa na tejto sociálnej sieti zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin. Problém je to z dôvodu, že vďaka danej značke pôsobia dôveryhodnejšie a na prvý pohľad vyzerajú, ako by naozaj patrili tomuto človeku.

Podvod pokračuje tým, že cez tieto falošné profily posielajú na Twitteri tisíce statusov pod príspevky, ktoré súvisia s kryptomenami, s tým, že v mene Vitalika Buterina prezentujú akciu, v rámci ktorej “oslavujú merge Ethereum tým, že Ethereum Foundation rozdáva zadarmo Ethery“ (viď obrázok nižšie).

Zdroj: Cointelegraph.com

Ethereum Foundation nič nerozdáva!

Počty rozdávaných Etherov a formáty viet sa môžu meniť, no pointou je, že Ethereum Foundation má rozdávať kryptomenu ETH zadarmo, ČO V SKUTOČNOSTI V ŽIADNOM PRÍPADE NIE JE PRAVDA.

Tento scam je oproti predošlým sofistikovanejší tým, že podvodníkom sa podarilo zneužiť na Twitteri už aj overené účty. Základnou obranou voči nemu (a hocičomu podobnému) je preto opäť používanie zdravého úsudku a uvedomenie si celej situácie.

,,Nič, čo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravda nebude,” je známa formulka, ktorú by si mal každý zapamätať. V opačnom prípade môže prísť naivnejší investor o nemalé financie a žiaľ realita je taká, že sa to už neraz stalo.

Podobné praktiky sa dejú aj u nás

Zneužívanie merge Ethereum ako významnej udalosti vo svete kryptomien je v súčasnosti pre podvodníkov veľmi lákavé a preto sa tieto schémy duplikujú častejšie, no podobne schémy sa dejú prakticky nepretržite a to aj na slovenskej či českej kryptomenovej scéne. Ak vám profil prezentujúci sa ako známy slovenský či český influencer/stránka tvrdí, že vám dá nejaké kryptomeny zadarmo (na spôsob vy nám pošlete 1 ETH a my vám pošleme naspäť 5 ETH a podobne) vedzte, že na 100% nehovoríte s daným človekom, ale s podvodníkom, ktorý sa zaňho len vydáva.

ZDROJ: cointelegraph.com, Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.