Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

VISA začala výraznejšie zaostrovať na kryptomeny. Pridá ich do portfólia?

Článok

Visa
Visa

Spoločnosť VISA by mohla napodobniť kroky PayPal a taktiež sa výraznejším spôsobom zamerať na kryptosektor. Naznačil to CEO tejto firmy Al Kelly, ktorý uviedol, že platobný gigant je v pozícii, z ktorej môže „urobiť kryptomeny bezpečnejšie, užitočnejšie a použiteľnejšie“.

Al Kelly neočakávane zmienil kryptomeny počas rozhovoru pre portál Fool.com, ktorý sa týkal očakávaných hospodárskych výsledkov firmy VISA v prvom kvartáli 2021.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf VISA pripomenul, že jeho spoločnosť je už v kryptosektore aktívna, nakoľko spolupracuje s viacerými firmami podnikajúcimi v tomto sektore. ,,Dnes si už 35 predných platforiem a peňaženiek pre kryptomeny vybralo VISA ako svojho partnera – či už ide o BlockFi, Fold, BitPanda alebo Crypto.com. Tieto naše vzťahy reprezentujú potenciál pre viac ako 50 miliónov našich zákazníkov,” upozornil.

Kelly naznačil, že kryptomeny v rámci firmy VISA kategorizujú do troch časti. Stablecoiny sú zrejme z pohľadu používania na platby skrz VISA najmenej problémové – vidí príležitosť ich používania pre globálne obchodné transakcie.

Pokiaľ ide o Bitcoin a kryptomeny jemu podobné, tie vníma skôr ako digitálne zlato respektíve cenné aktíva a nemyslí si, že by v súčasnosti mohli byť používané ako významný platobný prostriedok.

Ostane kryptomeny bežiace na verejných blockchianoch prirovnal k iným sieťam, ktoré už používajú, ako sú RTP (real time payments) či ACH (automated clearing house).

,,Je samozrejmé, že ak sa nejaká konkrétna digitálna mena stane uznávaným výmenným prostriedkom tak nevidíme dôvod, prečo by sme ju nezradili do našej siete, ktorá podporuje viac ako 160 mien,” dodal.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.