Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

VISA vníma NFT ako sľubné médium pre zapojenie fanúšikov

Článok

Fanúšikovia
Pixabay.com

Spoločnosť VISA zverejnila dokument, v ktorom skonštatovala, že NFT tokeny (nezameniteľné tokeny) majú potenciál vo fanúšikovskom sektore, ktorý jednoducho nemožno ignorovať.

Dokument VISA zverejnený 23. augusta popísal NFT tokeny ako “dôležitú novinku počas pandémie koronavírusu“, ktorá výrazne zaujala fanúšikov počas doby ich obmedzeného prístupu k športovým, zábavným či hudobným festivalom. NFT tokeny totiž vznikajú v časoch, kedy fanúšikovia túžia po pripojení sa k digitálnym komunitám sústredeným okolo ich obľúbených umelcov a športových tímov.

Najmä športové kluby počas pandémie utrpeli veľké straty. Odhaduje sa, že najväčšie športové ligy na svete mohli prísť za rok až o 18 miliárd dolárov.  Kluby sú z tohto dôvodu nútené hľadať akékoľvek zdroje stratených príjmov. ,,Motivuje ich to diverzifikovať svoje príjmy a sústrediť sa na technológie, aby opäť upútali pozornosť fanúšikov,” konštatuje Visa. ,,NFT oslovujú zberateľov, fanúšikov, tímy, ligy a talenty,” dopĺňa.

Dokument VISA bol publikovaný pri príležitosti prvej investície tejto firmy do NFT sektora. NFT token CrpytoPunk 7610 kúpila za 150 000 dolárov. Išlo o obrázok zo série 10 000 unikátnych NFT s dokladom o vlastníctve uloženým na Ethereum blockchaine. Podľa portálu Cointelegraph sa za posledných 30 dní predalo celkovo 2519 zberateľských NFT tokenov z tejto populárnej série. Ten najdrahší z nich – NFT CryptoPunk 7252 až za neuveriteľných 4,5 milióna dolárov.

NFT tokeny v novej veľkej bubline?

Cointelegraph upozornil, že v auguste tržby z predaja NFT tokenov pravdepodobne prekonajú sumu 900 miliónov dolárov. Už teraz ide o absolútny mesačný rekord, keďže predošlý rekord bol datovaný k máju 2021, kedy sa predali NFT za 255 miliónov dolárov. Nákupná horúčka okolo nezameniteľných tokenov sa tak zjavne dostáva na úplne nový level.

Popularite NFT medzitým mohli prispieť aj vyjadrenia šéfa blockchain oddelenia Facebooku Davida Marcusa. Ten naznačil, že pripravovaná kryptopeňaženka Novi, ktorá je určená pre stablecoin Facebooku s názvom Diem, by mala podporovať aj NFT tokeny.

David Marcus z Facebooku prezradil plány na podporu NFT v ich peňaženke Novi

Našich čitateľov by sme na záver radi upozornili, že napriek súčasnému ošiaľu okolo NFT ide o veľmi rizikový trh s mimoriadne otáznou budúcnosťou.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.