Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VISA: Bitcoin vnímame ako digitálne zlato

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

V čase, kedy sa pozornosť BTC fanúšikov sústredí na takzvané “earnings calls”, počas ktorých by mohli niektoré inštitúcie prezradiť akcionárom svoju investíciu do kryptomien, sa objavili práve pri tejto udalosti v réžii spoločnosti VISA zaujímavé vyjadrenia na adresu Bitcoinu.

Generálny riaditeľ firmy VISA Alfred Kelly počas oznamovania výsledkov hospodárenia firmy za prvý kvartál 2021 venoval kryptomenám zvýšenú pozornosť napriek tomu, že žiadnu z nich do súvahy nezaradili.

,,Sú tu dva trhové segmenty, ktoré sledujeme. Jedným je Bitcoin. Je to druh aktíva, ktoré je primárne držaný ľuďmi. Rozmýšľame o ňom a vnímame ho ako digitálne zlato. A potom sú tu digitálne meny, vrátane CBDC a stablecoinov.”

Kelly následne akcionárom naznačil 5 príležitosti, ktoré v tomto trhu vznikajú pre ich spoločnosť, pričom mnohé procesy už rozbehli:

1. Umožniť zákazníkom nakupovať kryptomeny skrz VISA

V podstate povedal, že sú v procese rozbehnutých spoluprác s rožnými krypto-peňaženkami a zmenárňami, aby uľahčili zákazníkom prístup ku kryptomenám priamo skrz ich platobné karty. Je teda možné, že medzi VISA a rôznymi peňaženkami vznikne priamy platobný most.

2. Konverzia kryptomien do fiatových mien u 70 miliónov predajcov VISA

VISA chce umožniť platiť kryptomenami skrz ich platobné karty u 70 miliónov predajcov, s ktorými spolupracuje. Platforma zabezpečí, aby sa dané kryptomeny okamžite konvertovali do fiatových mien, čiže predajcom pristanú na účte doláre, eurá, koruny a podobne.

3. Umožniť finančným inštitúciám a fintech partnerom ponúkať kryptomeny

VISA buduje API rozhranie, skrz ktoré budú môcť inštitúcie a ich fintech partneri priamo ponúkať zákazníkom možnosť kúpy, predaja alebo úschovy digitálnych mien.

4. Umožniť inštitúciám prijímať stablecoiny

VISA aktuálne každý deň spracúva transakcie v 160 rôznych menách a zúčtováva v 25 rôznych menách. Do tohto procesu chce zapojiť stablecoiny, počnúc USDC, ktoré budú môcť slúžiť ako zúčtovacia mena ich siete.

5. Spolupráca s bankami na CBDC

VISA má v pláne spolupracovať s bankami na tvorbe ich digitalizovaných fiatových peňazí, čiže CBDC (Central bank digital currency). Inak povedané chce sa stať sieťou, ktorá by spracovávala aj transakcie týchto potenciálnych budúcich národných mien.

Zdroj: bloqport.substack.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne