Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Víkendová analýza (1.6.): Čo sa to deje s Bitcoinom a čo môžeme čakať?

Článok

bitcoin-kralovansky-analyza

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Čo sa stalo?

Ahojte traderi. Prajem vám peknú sobotu. Posledné dva dni boli veľmi turbulentné. Preto tomu tak mohlo byť? Piatok bol veľmi dôležitý deň.

  1. Koniec obchodného týždňa
  2. Uzatváranie mesačnej sviečky
  3. Expirácia CME futures

Na túto skutočnosť som upozorňoval už behom týždňa, že môžeme očakávať menšiu divočinu. TO sa aj stalo. Poďme si to rozobrať krok po kroku.

Všetko začalo štvrtok večer krásnou sviečkou, ktorá breakla rezistenciu. Sme však na kryptomenách a takmer 4% break hore bol okamžite potrestaný sviečkou dole. Takýchto situácií sme zažili už niekoľko a naozaj sa niet čomu čudovať.

Vo väčšine prípadov chcú veľryby vybrať svoje zisky. Prečo? Akonáhle sme pod silnou rezistenciou, alebo trendline a dôjde k breaku, tak čo urobí väčšina traderov a retailových obchodníkov? Začne nakupovať, prípadne tam už majú naskladané objednávky. Takže veľrybám stačí dohnať cenu nad rezistenciu a potom už môžu veselo predávať. Nezabúdajte, že vždy keď niekto predáva, tak niekto musí v dobrej viere nakupovať. Veľryby teda mohli vyvolať pohyb nad rezistenciu, kde začali okamžite nakupovať bežní ľudia a oni svoje bitcoiny a pozície predávali práve bežným ľuďom. Avšak nákup nebol dostatočne silný a veľryby ho dokázali prebiť a cenu stiahli ešte nižšie. Keby veľryby začali predávať už pod rezistenciou a nevyvolali by ten falošný pohyb smerom hore, tak by predali za oveľa horšie sumy, pretože v tej chvíli by aj retailový obchodníci začali predávať. Toľko len k pozadiu, ako sa tvoria podobné sviečky.

Pohyb dole teda nekončil a my sme vytvorili Bartovu hlavu. Ako prvé sa nám zjavili 3 možnosti:

  1. Velľyby predávali
  2. Bull – trap
  3. Prichádza korekcia celého rastu a 10 000 dolárov na teraz nebude.

Pozrime sa na graf

Po necelých 2 dňoch zatiaľ veľmi ťažko povedať, ktorá z týchto možností je pravda. To sa zrejme dozvieme až v cieli. Avšak aká je momentálna situácia na grafe?

Momentálne vidíme, že ako Bitcoin tak aj ostatné altcoiny sa spamätali a po prepade opäť rastú. Momentálne sa Bitcoin nachádza na úrovni 0.5 fibonacci, to znamená, že už ,,vymazal“ 50% svojho prepadu. Čo je však horšie, tak je to, že 0.5 aj 0.61-0.65 sú silné fibonacciho hladiny, ktoré budú pôsobiť ako rezistencia. Navyše sa nachádzame už aj na klasickej rezistencii, ktorá je vyznačená modrým obdĺžnikom.

Na 4h grafe som si vyznačil ako alternatívu tento rising wedge, ktorý je typický pre 5-tu vlnu a ukončenie cyklu. Keď sa pozrieme na graf, tak vidíme, že pád sa zastavil na veľmi silnej zóne, kde sme mali až 3 supporty:

  1. Hornú hranu trianglu
  2. Spodnú hranu rising wedgu
  3. MA77

Aj laik na prvý pohľad vidí, že ešte máme priestor v celom wedgi a pokojne by sme mohli dôjsť až na vysnívaných 9500 – 10 000 dolárov. Momentálne však musíme rátať s 2 scenármi. Oba sa končia poklesom, avšak kľúčová otázka zostáva, či pred daným poklesom ešte dôjdeme do targetu 9500 – 10 000 dolárov. Odpoveďou je, že na to potrebujeme viac dát.

BEARISH scenár

Bitcoin momentálne robí len retracement a nedokáže prekonať silné fibonacci hladiny spolu so silnou rezistenciou a začne opäť klesať, až kým sa nedostane na spodnú hranu wedgu, ktorý breakne smerom nadol. Tým pádom bola 3 vlna celého cyklu ukončená. Bude to začiatok celkovej korekcie a Bitcoin sa presunie do 4-tej vlny, ktorá býva zväčša najkomplexnejšia.

BULLISH scenár

3 vlna ešte dokončená nie je a Bitcoin sa dokáže prebojovať cez všetky fibonacci úrovne a rezistenciou, nad ktorými ustáli svoju cenu. V takomto prípade by ešte bola šanca na dokončenie a vykreslenie celého wedgu, ktorý je znázornený zelenou.

Altcoiny

Podobne sú na tom aj altcoiny voči doláru a rovnaké pravidlá platia aj pre ne. Avšak  netreba zabúdať, že akonáhle začne Bitcoin prudšie padať, tak zoberie zo sebou všetko. Napríklad taký EOS vytvoril dokonca higher-high /zrejme kvôli listovaniu na Coinbase a špekulácii o veľkej novinke,ktorá má príst 1.6./, ale ak začne padať Bitcoin, tak stiahne aj EOS aj keď už EOS vymazal celý svoj prepad.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne