Sme aj na sociálnych sieťach

Článok

zo dňa

Už budúci rok uzrie svetlo sveta celovečerný dokumentárny film o kryptomenách a technológii blockchain s názvom Libertas, ktorý pripravuje štvorica slovenských autorov pod záštitou slovenského štúdia Fullframe. 28. októbra bol zverejnený prvý trailer, ktorý nás veľmi upútal.

„Tento film má poskytnúť pútavý pohľad na nové, rapídne sa rozvíjajúce technológie, ktoré spája decentralizácia, šifrovanie a ktoré nejakým spôsobom nezapadajú do súčasných spoločenských konvencií a regulácií,“ povedali tvorcovia dokumentu v rozhovore pre Živé.sk.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

O scenár sa postará Boris Vereš, ktorý má skúsenosti so snímkami ako Správna voľba, Hudba Made in Slovakia či dokumentárna séria RTVS Fetiše televízie. Zvyšní tvorcovia majú skúsenosti so seriálom Kriminálka Staré mesto, Československo má talent, Superstar či filmy Čiara a Učiteľka.

,,Celovečerný dokumentárny film LIBERTAS je sondou do sveta kryptotechnológií v Čechách a na Slovensku. Hľadá odpovede na otázky ako tieto technológie fungujú, aké výhody prinášajú, aké môže mať ich plošné rozšírenie dopad pre spoločnosť a jednotlivcov, a prečo je dôležité sa o ne zaujímať. Prináša vyjadrenia odborníkov z oblasti IT bezpečnosti, ekonómie, sociológie, biznisu a v neposlednom rade predstaviteľov štátnych inštitúcií. Potenciál týchto technológií je obrovský. Či sa ho však podarí naplno zrealizovať ukáže až čas,“ opisujú dokument jeho autori.

Financovanie snímky je v réžii dobrovoľných darov, samozrejme v podobe kryptomien. Cieľom je nazbierať približne 60 tisíc eur, čo predstavuje hodnotu vyše 10 bitcoinov.

Film je v štádiu vývoja scenára a zbierania materiálu. Do vybraných kín by sa mal dostať budúci rok. Ešte predtým bude uvedený začiatkom októbra 2019 na Hackerskom kongrese v Prahe. Následne by mal byť dostupný aj online vrátane prekladu do angličtiny.

Ak chcete tento zaujímavý projekt podporiť môžete tak urobiť na stránke libertasfilm.sk.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.