Sme aj na sociálnych sieťach
do workshopu o ťažbe kryptomien

Bitcoin

VIDEO: Názory na Bitcoin sa menia. Je Biden pre BTC potenciálnym rizikom?

Avatar

Článok

zo dňa

Nové video z dielne YouTube kanálu Zaujalo ma sa dnes venuje aj tomu, že Nouriel Roubini sa azda prvýkrát vyjadril na adresu Bitcoinu v tom zmysle, že mu pripísal hodnotu, o tom, ako budúci americký prezident Joe Biden môže potenciálne aj negatívne ovplyvniť trh s Bitcoinom, či rastu hashrate, čo je bez pochýb pozitívna správa. Taktiež sa dozviete, že retailové fomo zatiaľ zďaleka nie je v hre či o novinkách ohľadom stableocinov a CDBC vo Veľkej Británii a v USA.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Dan Tapiero z Gold Bullion: Bitcoin môže stáť 20 až 30-násobne viac

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Zlato

V čase, kedy Bitcoin mieri k svojmu novému all-time-high, sa začal opäť porovnávať so zlatom, od ktorého je z pohľadu trhovej kapitalizácie ešte výrazne vzdialený. Zaujímavé však je, že potenciál dotiahnuť sa na zlato mu pripisuje aj Dan Taiiero zo spoločnosti Gold Bullion špecializujúca sa práve na obchodovanie tohto cenného kovu.

Dan Tapiero bol posledným hosťom v podcaste známeho bitcoinoveho propagátora Anthonyho Pompliana, v rámci ktorého viedli diskusiu o zlate aj Bitcoine. Spoluzakladateľ Gold Bullion International počas nej uviedol, že Bitcoin môže kapitalizáciu zlata výrazným spôsobom dohnať

(Pre objektívnosť je nutné uviesť, že Tapiero sa v súčasnosti už nešpecializuje len na zlato, ale od roku 2020 je aj spoluzakladateľom firmy 10T Holdings. Tá obchoduje s digitálnymi aktívami a sústredí sa na blockchain sektor. Na kryptomeny sa začala medzičasom zameriavať aj firma Gold Bullion. pozn. red.)

,,V nasledujúcich rokoch vidím zlato na cene $4000, čo je dvojnásobok. Ak by však zlato stúplo na 4000 dolárov, Bitcoin by sa pravdepodobne obchodoval niekde medzi cenou 300 000 USD až 500 000 USD, takže by stúpol tak o 20 až 30-násobok svojej hodnoty,” povedal Pomplianovi.

Tapiero taktiež uviedol, že inštitucionálni investori a finančné veľryby, ktoré podľa neho sedia na majetku v hodnote 100 biliónov dolárov, budú pravdepodobne v nasledujúcom období investovať 5 až 15 percent svojho portfólia do Bitcoinu. ,,Ide o obrovské peniaze. 15% zo 100 biliónov dolárov je 15 biliónov dolárov (ktoré potenciálne môžu ísť do BTC pozn. red.),” vyhlásil.

Bitcoin je podľa Tapiera viac než len uschovateľ hodnoty. Tvrdí, že je to len jedna z jeho výnimočných vlastností. Označil ho za úspešnú celosvetovú sieť, vďaka ktorej je ešte zaujímavejší než zlato.

,,Niet pochýb o tom, že Bitcoin raz prekoná zlato,” uviedol presvedčene, čím nadviazal na nedávne vyjadrenia Ricka Riedera, CIO najväčšej správcovskej spoločnosti na svete BlackRock, ktoré si môžete prečítať tu:

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Pokiaľ ide o porovnávanie Bitcoinu so zlatom, tak kapitalizácia zlata je podľa aktuálnych dát portálu companiesmarketcap.com na úrovni 11,4 bilióna dolárov. Bitcoin má aktuálnu kapitalizáciu 347 miliárd dolárov. To znamená, že ak chce Bitcoin zlato predbehnúť, musel by narásť na hodnote 32-násobne bez toho, aby sa kapitalizácia zlata zmenila.

Bitcoin Zlato

Ak by vás zaujímala história zlata ako platobného prostriedku a jeho porovnanie s Bitcoinom, pozrite si toto video YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin takmer vytvoril nové ATH. Myslite vopred na vašu stratégiu!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin raketa

Bitcoin včera prvýkrát od decembra 2017 prekonal hranicu 19 tisíc dolárov a mnohí sa nádejali, že už čoskoro vytvorí svoje nove All-time-high nad doposiaľ rekordnou úrovňou 20 089 dolárov. To sa zatiaľ nepodarilo, no všetko nasvedčuje tomu, že od nového ATH naozaj nie sme ďaleko.

Bitcoin v čase dosiahnutia svojho včerajšieho cenového  maxima nad 19 300 USD prekonal v trhovej kapitalizácii aj  bankového giganta JP Morgan. V onom čase mal totiž trhovú kapitalizáciu 352 miliárd dolárov, kým JP Morgan “len” 349 miliárd USD.

Porovnanie s JP Morgan je zaujímavé najmä z dôvodu, že táto banka sa dlhú dobu radila medzi hlavných kritikov Bitcoinu. Platilo to najmä o jej CEO Jamiem Dimonovi, ktorý hovoril o Bitcoine ako o Ponzi schéme respektíve ako o veľkom podvode a nezmysle. Aj názor JP Morgan na túto kryptomenu však začal postupne meniť a hoci Dimon verejne ešte nepriznal, že Bitcoin “má niečo do seba“, banka k nemu zaujala neutrálnejšie stanovisko a začala pracovať na vlastnej stablecoin kryptomene postavenej na blockchain technológii JPM Coin, ktorá používa pre medzibankové prevody.

Kým Bitcoin svoj rekord 20 089 USD ešte neprekonal, jeho trhovej kapitalizácii sa to už podarilo niekoľko dní dozadu. Možné je to vďaka tomu, že v súčasnosti existuje zhruba o 1,8 milióna BTC viac, než v roku 2017. Keď sa Bitcoin včera dostal na cenu $19 330, svoju rekordnú kapitalizáciu opäť vylepšil.

Kým niektorí analytici hovoria o bitcoinovom bullrune prakticky od momentu, kedy sa vyškriabal zo svojho tohtoročného dna pod $4000 (padol tam v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu, v onom okamihu padali všetky trhy pozn. red.), iní si ešte na definitívne potvrdenie nového bullrunu nechávajú čas. Častokrát zmieňovaný analytik PlanB, ktorý stojí za známym Stock2Flow modelom Bitcoinu predpovedajúcim cenu Bitcoinu nad $100 000 už budúci rok, však včera uviedol, že aktuálne to už naozaj začína vyzerať tak, že definitívne vstupujeme do bulltrendu.

Kde sa skončí naozaj nevedno a istotu nemáme ani v tom, že vytvoríme v najbližších dňoch nové cenové maximum. V časoch ako je tento však mnohí uvažujú nad tým, akú zvoliť stratégiu v najbližších mesiacoch pri vytváraní nových rekordov. Odpoveď na to, na akej maximálnej cene skončí býčí trend vám nedá nik a pravdepodobnosť, že predáte Bitcoin na absolútnom vrchole rastového cyklu je minimálna. Preto si zvoľte vopred stratégiu, ktorou sa budete riadiť, aby ste sa v nasledujúcom hektickom období Bitcoinu riadili podľa plánu a nie emócii, ktoré sú vrtkavé a vedú k veľkým chybám.

Zdroj: Martin Gregor, cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Bitcoin ošiaľ už začína! PayPal kupuje 70% BTC a Ethereum oslavuje

Avatar

Článok

zo dňa

od

Začína FOMO?

Tradičný utorňajší diel YouTube kanálu Zaujalo ma pojednáva v čase, kedy urobil Bitcoin opäť ďalší krôčik k vytvoreniu svojho historického maxima, o mnohých zaujímavých témach, o ktorých sme vás  informovali v posledných dňoch v rámci našich článkov. Okrem iného sa dozviete, ako je to s retailovým ošiaľom okolo BTC či nákupmi  firmy PayPal, ale taktiež zistíte novinky v súvislosti s XRP, Ethereum 2.0 či anoynmnou kryptomenou Monero.

Čítať ďalej

Bitcoin

Ako prísť o vyťažené kryptomeny – 1. časť

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

bitcoin-ciernobiely

O tom, jak kryptoměny bezpečně uchovávat kryptoměny, již pojednává obrovská spousta návodů, které lze snadno najít. Co ale dělat, když jsem milovník hazardu a chci své kryptoměny uložit tak, abych měl značnou šanci o ně přijít? Věříme, že takových návodů moc neznáte. Proto jsme se rozhodli vyplnit tuto mezeru na trhu a naučit Vás, jakým způsobem se dá o kryptoměny velice jednoduše přijít.

Držet kryptoměny na burze

[+] kryptoměny s velkou pravděpodobností neztratíte hned

[+] můžete je jednoduše a rychle směnit přímo na burze

[-] neobejdete se bez splnění KYC a AML procesu (často i scanu občanské průkazu apod.)

[-] čím déle takto budete kryptoměny držet, tím větší je šance, že o ně přijdete

Ač se může zdát jako dobrý nápad uchovávat kryptoměny u nějaké velké a na první pohled spolehlivé instituce, rozhodně není! Větší obnosy kryptoměn, které burzy spravují, totiž se sebou samozřejmě nesou mnohem větší riziko toho, že se někdo pokusí o jejich vykradení. Stačí si zadat do vyhledávače klíčová slova typu “exchange hack“ a sami uvidíte, že v historii případů hackerských útoků na burz bylo již víc než dost. A to ať už se jedná o hackerský útok zvenku či podvod přímo ze strany burzy.

Nechat si pomoci “důvěryhodným“ známým

[+] rychlý a jednoduchý způsob

[+] nemusíte kryptoměnám absolutně vůbec rozumět

[+] nepotřebujete si koupit žádnou např. HW peněženku apod.

[-] je určitě možné, že přijdete o kryptoměny i o kamaráda

Tato možnost představuje jeden z nejobvyklejších způsobů, jak úplní nováčci vstupují do kryptoměn. Je to ale správně? Záleží zde na důvěře, kterou jste ochotni dávat. Jednoduše se ale může stát, že člověk o kryptoměnách téměř vůbec nic neví, ale od kamaráda slyší, jak si může sám kryptoměny těžit a přijít na krásné zisky. Mimo to nabídne, že se klidně o těžbu postará, se vším poradí a kryptoměny může i spravovat. Problém ale přijde, když na kryptoměnách doopravdy pořádně vyděláte. Nikdy nevíte, kdy v tomto případě přijdete na to, že vlastně žádné kryptoměny nemáte. No, a vlastně ani kamaráda. V dobu, kdy jste o těžbě neměli žádný přehled, je pak velice složité zjišťovat, jestli jste byli podvedeni, nebo jestli šlo doopravdy o technickou chybu, jak je Vám tvrzeno…

10xlaboratory-banner

A co papírová peněženka?

[+] fyzická papírová podoba – nejde hacknout

[+] levnější než hardwarová peněženka

[-] nepraktická – trvá, než se k ní dostanete a obnovíte ji

[-] ani ta není stoprocentní jistotou

[-] hoří

Oblíbenost papírových peněženek plyne zejména z jednoduchosti a levnosti jejich vytvoření. Zkrátka stačí opsat 12-24 slov, nebo vytisknout 2 QR kódy. Ani papírová peněženka však rozhodně není ideální volbou. A to i v dobu, co nebudeme rozebírat to, že je její využití nepraktické, kdy je nutné ji opravdu bezpečně skladovat. To se totiž dá vyřešit větším množstvím kopií na bezpečných místech.

Papírová peněženka tak vzbuzuje důvěru, že na rozdíl od minulých případů kryptoměny doopravdy vlastníte. To, co vytěžíte, můžete sledovat na různých blockchainových explorerech, kde vidíte, že vše jde opravdu na Vaši adresu. A bez privátního klíče není šance, že by Vám kryptoměny někdo ukradl. Jak je tedy možné, že již v minulosti byla spousta papírových peněženek úspěšně napadena?

Problém je samotný proces vytváření tohoto typu peněženek. Pokud ten totiž bude sledován či ovlivněn nějakou třetí stranou, již nejste jediní, kdo má přístup ke klíčům. A to navíc není problém jen online generátorů, ale ač je v tomto případě zpravidla výhodnější být offline, bohužel nemusí pomoci ani to.

Software, který k tvorbě peněženky použijete, Vám totiž může jednoduše podstrčit podvodný generátor. To funguje jednoduše tak, že software dokola generuje jednu sadu klíčů. Možné jsou i tisíce takových klíčů, problém je však, že všechny zná i třetí strana. A v tomhle případě Vám tak samozřejmě nepomůže ani to, že Váš počítač nemůže odesílat žádné informace.

A zase jsme u toho, že problémem zde může být důvěra. Zkrátka a dobře totiž musíte věřit nějaké společnosti či webové stránce, že Vás nepodvede. Smutné pak je, že ověřit si jejich poctivost není úplně jednoduché, protože si i podvodníci (a často obzvlášť ti) dávají na své práci záležet. To se projeví třeba na tom, jak důvěryhodně vypadají jejich pěkné a propracované webové stránky (včetně “zámečku“/HTTPS, který dnes může mít úplně každý), narazíte na ně v reklamě na Google či jiné známé platformě, a to rozhodně není vše.

Není však třeba zoufat, způsoby, jak přijít o své kryptoměny jsme ještě ani zdaleka nevyčerpali. Hned na úvod dalšího dílu se proto podíváme na hardwarové peněženky, které jsou považovány za jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak ochránit své kryptoměny. A už teď Vám prozradíme, že víme i to, jak přijít o své kryptoměny s jejich využitím.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Jan Smetena
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Dodavatel a operátor technologie 10x laboratory s.r.o.

Čítať ďalej

Analýzy

Krypto správy dňa (24.11.): Bitcoin, Ethereum 2.0, XRP či krypto a politika

Avatar

Článok

zo dňa

od

Správy Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Ethereum 2.0 sa spustí 1. decembra! Limit sa podarilo napliť

Ako sme vás na webe Kryptonovinky informovali už niekoľkokrát, spustenie “fázy nula Ethereum 2.0”  v prvý decembrový deň roku 2020 bolo podmienené tým, aby sa skrz depozitnú zmluvu uzamklo 524 288 Etherov najneskôr do 24. novembra, teda sedem dní pred plánovaným spustením novej generácie tejto kryptomenu. Dlhú dobu to však vyzeralo tak, že sa tento limit zďaleka nepodarí naplniť, no napokon sa podarilo. Téme sme sa venovali v tomto článku.

Bitcoin sa dostal na titulnú stranu Wall Street Journal

Aj v dôsledku pandémie koronavírisu a prezidentských volieb v USA sa Bitcoinu napriek jeho prudkému rastu ceny venovala v masmédiách minimálna pozornosť. Skutočnosť, že atakuje svoje historické maximá, si začali svetové média všímať až v posledných dňoch. Poslednou horúcou lastovičkou je článok, ktorý publikoval na svojej titulnej strane rešpektovaný Wall Street Journal. Téme sme sa venovali tu.

CEO PayPal: Kryptomeny sú na pokraji bežného prijatia

Hoci v našej redakcii vidíme v Bitcoine a kryptomenách obrovské príležitosti, vzhľadom na ich volatilitu sa domnievame, že proces, kým sa stanú bežným platidlom (s výnimkou stablecoinov a očakávaných CBDC pozn. red.), je otázku vzdialenej budúcnosti a to najmä pre ich vysokú cenovú volatilitu. Šéf spoločnosti PayPal Dan Schulman si však myslí, že proces ich adopcie môže prebiehať oveľa rýchlejšie. Viac sa dočítate tu.

Ministerkou financií USA môže byť žena. Bitcoin v minulosti kritizovala

Po zvolení Joea Bidena za amerického prezidenta sa veľa špekulovalo, čo by to mohlo znamenať pre Bitcoin. Väčšina analytikov uviedla, že to môže byť pozitívna správa, no známy právnik Jake Chervinsky zdôraznil, že pred finálnymi závermi si treba počkať na to, koho dosadí na dôležité vládne posty.  Azda najvýznamnejším bude post Ministra financií, ktorý aktuálne zastáva Steve Mnuchin. S touto funkciou sa čoraz viac spája Janet Yellenová. Podrobnosti sa dozviete v článku.

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Po mesiacoch nečakane zlých výsledkov kryptomeny XRP (v porovnaní so zvyškom trhu), zažíva token firmy Ripple svoju novú rally, v rámci ktorej za posledných 7 dní narástol na hodnote o takmer 60%. Portál Cointelegraph vymenoval 3 možné dôvody, prečo tomu tak je. Ak vás zaujímajú, dozviete sa v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Ministerkou financií USA môže byť žena. Bitcoin v minulosti kritizovala

Avatar

Článok

zo dňa

od

Yellenová

Po zvolení Joea Bidena za amerického prezidenta sa veľa špekulovalo, čo by to mohlo znamenať pre Bitcoin. Väčšina analytikov uviedla, že to môže byť pozitívna správa, no známy právnik Jake Chervinsky zdôraznil, že pred finálnymi závermi si treba počkať na to, koho dosadí na dôležité vládne posty.

Azda najvýznamnejším bude post Ministra financií, ktorý aktuálne zastáva Steve Mnuchin. S touto funkciou sa čoraz viac spája Janet Yellenová, ktorá by sa mohla stať vôbec prvou ženou v pozícii šéfa “americkej pokladne”.

Janet Yellenová je skúsenou personou. Počas vlády Baracka Obamu, v ktorej pôsobil Joe Biden ako viceprezident, dokonca zastávala medzi rokmi 2014 až 2018 funkciu šéfky FEDU – čiže americkej centrálnej banky.

O súčasnom názore Yellenovej na Bitcoin sa toho veľa nevie, no v októbri 2018 po predchádzajúcom veľkom bullrune kryptomien ho označila za “všetko možné, len nie nič užitočné”. Fanúšikovia kryptomien by mali teda dúfať, že medzitým aspoň čiastočne zmenila názor. Pre adopciu digitálnych mien by totiž hlasný odporca ich prijatia na čele Ministerstva financií USA mohol znamenať vážny problém (hoci jedným dychom treba dodať, že súčasný šéf Ministerstva financií Steve Mnuchin odporúčal Donaldovi Trumpovi, aby išiel tvrdo po Bitcoine).

Portál Cointelegraph upozornil, že za dva roky sa toho veľa zmenilo a tak mohla svoj názor na Bitcoin zmeniť aj Yellenová. Kým v roku 2017 americký FED, v čase kedy mu predsedala, rezolútne odmietal možnosť, že by sa vydal cestou emisií digitálneho dolára (CBDC), v súčasnosti už túto možnosť zvažuje.

Yellenová je všeobecne považovaná za umiernenú kandidátku, no jej nedávne verejne vyhlásenia naznačujú, že by bola ochotnejšia pristúpiť k ešte väčšiemu míňaniu štátnych peňazí než súčasný Minister financií, teda Steve Mnuchin, ktorého ostro kritizovala, keď utiahol kohútiky.

Dopĺňame, že pod kontrolu ministerstva financií patria Financial Crimes Enforcement Network (FCEN), Úrad pre kontrola meny (OCC) či Daňový úrad (IRS). Všetky tri subjekty toho urobili smerom ku kryptomenám v poslednej dobe naozaj veľa a je otázne, ako ich fungovanie ovplyvní nový človek na čele celej “pyramídy”.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

CEO PayPal: Kryptomeny sú na pokraji bežného prijatia

Avatar

Článok

zo dňa

od

Dan Schulman Bitcoin

Hoci v našej redakcii vidíme v Bitcoine a kryptomenách obrovské príležitosti, vzhľadom na ich volatilitu sa domnievame, že proces, kým sa stanú bežným platidlom (s výnimkou stablecoinov a očakávaných CBDC pozn. red.), je otázku vzdialenej budúcnosti a to najmä pre ich vysokú cenovú volatilitu. Šéf spoločnosti PayPal Dan Schulman si však myslí, že proces ich adopcie môže prebiehať oveľa rýchlejšie.

Generálny riaditeľ PayPalu Dan Schulman hovoril o kryptomenách najnovšie v rozhovore pre CNBC, v ktorom uviedol, že rýchlejšej adopcii digitálnych mien prispela pandémia koronavírusu, ktorá urýchlila túžbu ľudí prejsť na digitálnu formu platieb. Schulman poukázal na to, že použitie hotovosti počas pandémie prudko kleslo a že 40 až 70% ľudí už nechce s hotovosťou vôbec manipulovať.

PayPal podľa neho nielen že uľahčuje držať kryptomeny, ale umožňuje ich aj používať ako platidlo v rámci svojej siete, v ktorej má pod zmluvou viac ako 28 miliónov predajcov po celom svete.

,,Jednou z veci, ktoré prinášame, je nielen uľahčenie nákupu, predaja a držby kryptomien, ale čo je dôležité, začiatkom budúceho roka umožníme, aby boli kryptomeny zdrojom financovania všetkých transakcií uskutočňovaných s našimi 28 miliónmi predajcov. A to výrazne posilní užitočnosť kryptomien,” uviedol Schulman.

Schulman týmito slovami naznačil, že skrz PayPal budú môcť byť kryptomeny použité aj ako platidlo. Treba však upozorniť, že systém bude fungovať tak, že ak cez PayPal zaplatíte predajcovi napríklad Bitcoinom, tak na účet predajcu príde fiatová mena (napr. dolár alebo euro). Kryptomeny teda ekosystém PayPal v skutočnosti neopustia.

Šéf PayPalu si uvedomuje, že ako platidlo zohrajú zrejme hlavnú úlohu najmä kryptomeny vydávané centrálnymi bankami (CBDC), ktorých vydaniu sa časom nevyhne žiadna z nich. ,,Nejde o to, či budú, ale len to, kedy s tým začnú (centrálne banky). Myslím si, že kryptomeny nám prinesú čoraz viac možnosti využitia,” doplnil.

Včera sme vás  informovali, že PayPal zrejme zohral v posledných týždňoch významnú úlohu v rase ceny Bitcoinu. Podľa všetkého totiž nakupoval zhruba 70% všetkých nových Bitcoinov, ktoré prúdia do obehu. Viac sa dočítate v tomto článku.

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

K PayPal treba doplniť, že hoci má významný podiel na súčasnej popularizácii Bitcoinu, ak si kúpite kryptomeny práve cez túto službu, nebudete k nim disponovať privátnymi kľúčmi a ani si ich nebudete môcť poslať na vlastnú peňaženku. To obmedzuje ich použitie len v rámci uzavretého systému a taktiež vyžaduje dôveru v tretiu stranu, čo je v rozpore s decentralizáciou, ktorú so sebou Bitcoin prináša.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin sa dostal na titulnú stranu Wall Street Journal

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Wall Street Journal

Aj v dôsledku pandémie koronavírisu a prezidentských volieb v USA sa Bitcoinu napriek jeho prudkému rastu ceny venovala v masmédiách minimálna pozornosť. Skutočnosť, že atakuje svoje historické maximá, si začali svetové média všímať až v posledných dňoch. Poslednou horúcou lastovičkou je článok, ktorý publikoval na svojej titulnej strane rešpektovaný Wall Street Journal.

Článok v denníku, ktorý vychádza v náklade viac než dvoch miliónov kusov a patrí do portfólia News Corp, ktorá má pod kontrolou aj Dow Jones & Company, pojednáva o tom, ako sa Bitcoinu podarilo v priebehu dvoch mesiacov narásť na hodnote o približne 80%. Hlavnú pozornosť pritom sústredí na prijatie kryptomien z radov inštitucionálnych investorov. Konkrétne sa spomínajú osoby ako Paul Tudor Jones, ktorý hovoril o Bitcoine pozitívne už v marci 2020, či Stanley Drucnenmiller, ktorý priznal svoju akvizíciu BTC pred zhruba dvomi týždňami.

Wall Street Journal taktiež upozornil svojich čitateľov, že záujem o Bitcoin rastie aj u retailových zákazníkov. Poukázal napríklad na objemy obchodovania Bitcoinu v aplikácii Cash App od firmy Square, ktoré sa v 3. kvartáli 2020 vyšplhali na 1,6 miliardy dolárov, kým v roku 2019 za celý rok išlo “len” o 555 miliónov USD. Ďalším dôkazom je výrazný raz aktivity na americkej burze itBit, ktorý je pripisovaný najmä vstupu spoločnosti PayPal do kryptosektora, ktorá podľa všetkého v posledných týždňoch cez itBit kupuje väčšinu novovyťažených Bitcoinov.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (23.11.): Bitcoin hore, ADA s Ethereum mieria do bullrunu

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

V minulém článku, jsem poukazoval na divergenci mezi cenou a objemy, zároveň divergenci mezi cenou a indikátorem Commodity Channel Index, který měří pohybové momentum. Tato analýza by byla platná, pokud by týdenní svíce nevygenerovala obrovské objemy i volatilitu a neudělala na CCI v týdení periodě nové high. Tato situace vlastně překonala obě divergence a ukončila týdenní svíci ve velmi býčí náladě, tudíž je velká pravděpodobnost pokračování růstového trendu.

BTC/USD

Právě zlomení divergence na týdenním časovém rámci dalo bitcoinu ještě 7-14 dní času na další růst. Bitcoinu se ovšem nepodařilo zlomit divergenci na denní periodě a tam stále hrozí velký výplach, až to velcí hráči utnou. V tuto chvíli při exponenciálním trendu nelze říci, kam až bitcoin doletí, ale očekávám ještě jeden zobáček nahoru, než to praskne.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

V aktuální moment to vypadá, že půjdeme přes 20 000 USD. Jak razantně? Na to si budeme muset počkat. Fomo veřejnosti ještě nezačalo a je dost možné, že se spustí až s průrazem 20 000 USD nebo s vyššími čísly. Už teď je jasné, že kryptoměnový trh začíná být hodně při chuti.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance

Analýza dominance

Na grafu jsem nakreslil dvě situace. Je velmi pravděpodobné, že dominance otestuje support 62 % a následně se od něj odrazí, jako tomu bylo v historii. Následně jsem spíše pro variantu A, že BTC utrhne svoji dominanci a poletí nahoru. Ovšem celá situace bude velmi citlivá, protože s poklesem altcoinů malý stačí přesun kapitálu a to zapříčiní extrémní nárůst cen altcoinů. Kdyby nastala varianta B, tak přijde altseason. Nyní mají altcoiny ještě pár týdnů šanci na růst cen.

ETH/USD

Ethereum k bitcoinu udrželo uptrend a celá konstrukce míří do exponenciálního rozjezdu. Ethereum by mělo dojet až do 750 – 800 USD. Pokud by exponenciální křivka chtěla opravdu vystřelit, tak další rezistence je až kolem 1 000 USD. Ethereum na rozdíl od bitcoinu má opravdu čistý korekční graf.

Graf ethereum

Graf ethereum

ADA/USD

Cardano nemá tak čistý graf jako ehtereum, ale jeho křivka nám říká jasnou rozjezdovou plochu pro budoucí bullrun.  Nyní očekám dotek rezistence na 0,18 USD, kde by mohlo přijít nějaké to cuknutí a reakce, kterou by mohlo high posledního swingu udržet (0,15 USD). Na rozdíl od etheru má Cardano mnohem delší a zploštěnou rozjezdovou plochu, proto můžeme předpokládat, že finální výstřel cardana bude mnohem ziskovější než třeba u etheru.

Analýza Cardana

Závěr analýzy

Kryptoměnový trh mi dělá aktuálně radost. I přestože se mi nyní na bitcoinu tolik nedaří, tak ziskovost na těžbě nám krásně roste a swingové obchody s altcoiny výborně navyšují naší ziskovou křivku. Je dobře, že altcoiny se odrazily ze dna při stagnaci ceny bitcoinu. Je to upřímně dříve než jsem očekával, neboť altcoiny mohly začít růst až třeba po výrazném poklesu ceny BTC. Ten trh je nyní živý a vypadá do konce roku zajímavě. O to více se těším na rok 2021/2022, kdy pravděpodobně zažijeme další bullrun kryptoměnového světa spojeného s příchodem státních virtuálních měn.

Pokud chceš mít TOP informace o dění v kryptoměnovém světě a možné vstupy právě do altcoinů, přidej se do naší party. Kromě mnoha návodů a videí, máš u zlatého členství 50% slevu a přístup do úzké a klidné tradingové komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.11.): Nedostatok BTC, PayPal, Google Trends či Monero

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Na našich stránkach sme niekoľkokrát zmieňovali, že podľa analytického nástroja Google Trends je vyhľadávanie slova Bitcoin ešte ďaleko od toho, aby dosiahlo hodnoty zo záveru roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun. Brad Michelson z eToro si však myslí, že to tak nie je a že vyhľadávanie Bitcoinu je už vyššie, než v roku 2017. Na túto dôležitú tému sme sa pozreli podrobnejšie v tomto článku.

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

V priebehu roka 2020 sa stala populárnym trendom takzvaná tokenizácia Bitcoinu. Rast popularity tohto spôsobu, akým je možné previesť hodnotu držaného Bitcoinu na Ethereum blockchain (alebo iné blockchainy), však môže viesť až k situácii, kedy sa výrazne zníži ponuka bitcoinov, ktoré budú na predaj. Najznámejším typom tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchaine Ethereum, no svoje vlastne riešenie už oznámila aj burza Binance a chystajú sa aj ďalšie blockchainy.  To všetko môže v konečnom dôsledku viesť k tomu, že bitcoinov na predaj bude čoraz viac ubúdať. Viac sa dočítate tu.

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Spoločnosť Pantera Capital si myslí, že PayPal sa už výrazným spôsobom podpísal pod súčasný rast ceny Bitcoinu a nemuselo to pritom byť len v dôsledku pozitívnej nálady, ktorá vznikla okolo trhu s kryptomenami, keď firma oznámila svoj vstup do kryptosektora. Firma Pantera Capitals sa totiž domnieva, že PayPal aktívne kupuje množstvo bitcoinov, ktoré sa dostávajú do obehu po ich vyťažení. Viac sa dočítate tu.

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Cena Bitcoinu je menej volatilná, než mnohé akcie v indexe S&P500

Spoločnosť Van Eck zverejnila v piatok výsledky výskumu, ktorý naznačuje, že Bitcoin je v súčasnosti menej volatilný než niečo medzi štvrtinou až tretinou akcii kótovaných v indexe S&P500, ktorý združuje najhodnotnejšie akcie obchodované na amerických burzách. VanEck na základe týchto zistení upozornil, že označovanie Bitcoinu za prilíš volatilné aktívum, ktoré je veľmi odlišné od tradičných akciových a kapitálových trhov je už nepravdivé. Ak vás téma zaujala, viac sa dozviete tu.

Koniec privátnych kryptomien? CipherTrace tvrdí, že dokáže sledovať transakcie Monero

Kryptografická analytická firma CipherTrade v piatok ozámila, že podala na schválenie dva patenty schopné sledovať transakcie na súkromie zameranej kryptomeny Monero (XMR). Spoločnosť to oznámila vo svojom blogovom príspevku, v ktorom uviedla, že patenty obsahujú forenzné nástroje na preskúmavanie tokov transakcii Monero (XMR), ktoré pomáhajú pri vyšetrovaní podozrivých finančných transakcii. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-