Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Ako správne držať kryptomeny? Nepodceňujte bezpečnosť ich úschovy!

Článok

Téma bezpečnej úschovy kryptomien je zo strany mnohých nováčikov extrémne podceňovaná. Väčšina ich totiž drží na burzách s predpokladom, že tam na počkajú, kým sa ich jedného dňa rozhodnú predať. Problém je však v tom, že takéto burzy môžu byť hacknuté alebo môžu skrachovať. Napríklad v roku 2016 zmizlo z burzy Bitfinex takmer 120 tisíc Bitcoinov. Smutným príkladom sú taktiež stratené kryptomeny po krachu kanadskej burzy Cryptopia.

Základne pravidlá a rady ako vlastniť kryptomeny správne a vyhnúť sa týmto rizikám spracoval vo svojom novom videu YouTube kanál Zaujalo ma, ktorý sa okrem iných technologických tém venuje aj kryptomenám.

Ak už patríte medzi ostrieľaných “borcov” a sú vám tieto informácie zrejmé, video by ste mali odporučiť aspoň nováčikom, ktorí bezpečnú úschovu kryptomien stále výrazne podceňujú. Niektoré štúdie totiž naznačujú, že na burzách v slepej dôvere v ich bezpečnosť a solventnosť drží svoje kryptomeny väčšina retailových investorov.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne