Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vianočný súhrn krypto správ (25.12.): Bakkt, Wall Street či Lightning Network

Článok

Stromčeky
Stromčeky

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin rýchlo zmazal pekný rast zo Štedrého dňa

Štedrý deň začal pekným rastom Bitcoinu, ktorý sa vyšplhal až na hodnotu takmer $4300, no túto hladinu nedokázal udržať a prepadol sa k súčasnej cene približne $3800. “Vianočné zisky” z 24.12. sú tak zmazané, no pri pohľade na týždenné štatistiky stále platí, že BTC je v pluse okolo 8 percent. To sa podpísalo v tomto týždni najmä na krásnom raste hodnoty altcoinov. Viaceré z nich posilňovali veľmi výrazne. Bitcoin Cash pridal voči doláru 87%, Ehtereum 36%, Tron 38%, Cardano 24%, IOTA 28% či Waves 25%.

Bitcoin Lightning Network sa darí

Kapacita Bitcoin Lightning Network (LN) prekročila v nedeľu 23. decembra podľa štatistík bitcoinvisials.com hodnotu 2 milióny dolárov (496.8 BTC). Pozitívne je, že napriek celoročnému medvediemu trhu v kombinácii s nedávnym veľkým prepadom hodnoty Bitcoinu, zaznamenala sieť Bitcoin Lightning network v roku 2018 výrazný rast.

Škálovateľnosť je jedným z najväčších problémov Bitcoinu. Napriek mnohým zlepšeniam vykonaným v priebehu 10 rokov jeho existencie nie je ekosystém Bitcoinu schopný vyrovnávať sa rastúcim počtom používateľov a transakcií, čo môže výrazne zvýšiť čakaciu dobu na realizáciu transakcií z minút na niekoľko hodín či dokonca dní. Bitcoin Lightning Network je druhý platobný protokol, ktorý funguje nad blockchainom Bitcoinu a má za cieľ vyriešiť problémy so škálovateľnosťou pomocou platobných kanálov – ponúka bezpečný a rýchly spôsob uskutočňovania transakcii medzi viacerými používateľmi bez ich zaznamenávania na blockchain, kým sa celý kanál neuzavrie. (cointelegraph)

Štart Bakkt pravdepodobne opäť odložia

Spustenie obchodnej platformy Bakkt, ktorá plánuje zavedenie prvého denného Bitcoin futures s reálnymi BTC, sa pravdepodobne dočká ďalšieho odloženia. Pôvodne mal Bakkt prísť na trh už 12. decembra 2018, no odložený bol na 24. januára 2019 a ako sa zdá, ani tento termín pravdepodobne nebude definitívny. Dôvodom je skutočnosť, že ICE, spoločnosť stojaca za Bakkt, ešte nedostala od CFTC všetky potrebné povolenia.

Viac o BAKKT sa dozviete v tomto článku: 18 zaujímavých faktov o Bakkt od Jakea Chervinského

Giganti z Wall Street odkladajú vstup do kryptopriestoru

Obri z Wall Street odkladajú svoje plány na aktívnejší vstup do odvetvia kryptomien, pretože ich cena klesá. Uvádza to vo svojom článku z 23. decembra portál Bloomberg.com. Článok spomína najmä štyroch finančných gigantov – bankového giganta Godlman Sachs, nadnárodnú finančnú spoločnosť Morgan Stanley, bankový konglomerát Citigroup Inc. a britského poskytovateľa finančných služieb Barclays PLC.

U všetkých týchto firiem podľa zdrojov Bloombergu panuje zhoda v tom, že dopyt po kryptomenách zo strany investorov nie je z dôvodu pádu ich hodnoty veľký a tak pozdržali alebo prehodnocujú svoje plány v súvislosti s vytvorením obchodných stolov pre klientov zaujímajúcich sa o tento druh investície. Napríklad v prípade Morgan Stanley je spoločnosť pripravená spustiť swapy na sledovanie bitcoin futures už od jesene, ale zatiaľ nedostala žiadnu zmluvu. Napriek tomu je firma pripravená spustiť služby ku kryptomenám hneď, ako nastane nejaká známka dopytu zo strany jej klientov. (cointelegraph)

Blockchain predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť USA

Bývalý dôstojník americkej tajnej služby CIA Andrew Bustamante tvrdí, že blockchain je “veľmi výkonná vec”, ktorá môže predstavovať hrozbu pre národnú bezpečnosť USA. Okrem technológie blockchain označil za ďalšie riziká pre národnú bezpečnosť Rusko, zmenu klímy a Severnú Kóreu. K blockchainu poznamenal: ,,Je to super výkonná vec a prvý, kto príde na to, ako ju hacknuť, zmanipulovať alebo zničiť, sa stane víťazom.” Pokiaľ ide o to, čo by mohlo zničiť blockchain, v rámci rozhovoru na sociálnej sieti Reddit naznačil, že by to mohli byť kvantové počítače.(cointelegraph)

Rýchle správy

TIP OD COINSUTRA: Portál Coinsutra vybral 7 altcoinov, ktoré sa podľa redakcie tohto magazínu oplatí v roku 2019 pozornejšie sledovať. Ide o Ethereum, Litecoin, Monero, Cardano, Lisk, Binance Coin a QuarkChain. Celý článok si môžete prečítať tu: coinsutra.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.