Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľryby začali vo veľkom akumulovať Bitcoin, ťažiari predávajú čoraz menej

Článok

Veľryba
Pixabay.com

Takzvané “milionárske” veľryby pokračujú v trende akumulácie ďalších bitcoinov, “satoshis“ (malé jednotky BTC) usilovne zbiera retail, čiže malí investori a bitconoví ťažiari spomaľujú tempo predaja svojich BTC.

Z dát analytickej platformy Santiment, na ktoré upozornil vo svojom článku portal Cointelegraph, vyplýva, že takzvané milionárske bitcoinové veľryby, kde radíme adresy, na ktorých je 100 BTC až 10 000 BTC, naakumulovali za posledných 25 dní okolo 90 000 BTC – v celkovej hodnote okolo 367 miliárd dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto veľryby majú vďaka tomu aktuálne pod kontrolou 48,7% všetkých BTC v obehu – resp. 9,11 milióna BTC, čo je najviac od 23. apríla 2021. Na grafe pritom vidieť, že táto kategória veľrýb sa výrazne zbavovala svojich bitcoinov počas májového prepadu cien. Aj vďaka tomu možno usúdiť, že súčasnú cenu akceptuje ako dobrú príležitosť pre novú akumuláciu po predošlých výpredajoch, u ktorých realizovali zisky.

Analytická platforma Glassnode zas upozornila, že na adresách, ktoré sú známe ako adresy patriace ťažiarom, bolo zaznamenané 5-mesačné minimum odlivu BTC (pri 7-dňovom kĺzavom priemere). To naznačuje, že BTC ťažiari sa svojich bitcoinov sa pri súčasných cenách takmer úplne prestali zbavovať.

Glassnode taktiež poukázala na to, že retail si získava výraznejšiu pozíciu na trhu. Konkrétne ide o adresy, na ktorých sa nachádza menej než jeden celý Bitcoin (1 BTC). Kým po bullrune 2017 mali tieto adresy pod kontrolou menej než 3% všetkých BTC v obehu, aktuálne disponujú takmer 5% podielom. Dôležitosť distribúcie BTC aj medzi malých hráčov rozhodne netreba prehliadať a možno ju vnímať ako pozitívnu pokiaľ ide o dlhodobý trend adopcie bitcoinu medzi bežnými ľuďmi.

Pozitívne vyzerá aj graf od Yann & Jan, spoluzakladateľov Glassnode, ktorí skonštatovali, že do trhu sa vracia dôvera investorov. Naznačuje to nádejný – no zatiaľ krátky obrat trendu späť k výraznejším odlivom bitcoinov z búrz. Na grafe je vidieť, že v období, kedy cena Bitcoinu začal padať od svojich maxím, mala ceková bilancia bitcoinov na burzách badateľné rastúcu tendenciu (zelená farba). Naopak predošlé obdobia, počas ktorých sme sledovali klesajúci počet BTC na burzách (červená farba), boli zväčša typické rastom ceny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.