Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľryby sa začali zbavovať svojich bitcoinov

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická platforma Glassnode upozornila, že v priebehu februára tzv. bitcoinové veľryby, čo sú adresy, na ktorých sa nachádza medzi 1 000 BTC až 10 000 BTC, realizovali predajom BTC mnoho ziskov a teda ruka v ruke s tým sa výrazne znížil počet bitocinov, ktoré majú pod kontrolou.

Táto skutočnosť naznačuje minimálne krátkodobú zmenu významného trendu, nakoľko ak by sme sa pozreli o necelé tri týždne dozadu, k 5. februáru 2021, vtedy ešte platilo, že medziročne stúpol počet bitcoinov na adresách veľrýb o viac ako 14%. Inak povedané dochádzalo k dlhodobej akumulácii BTC veľkých hráčov.

Nákupná horúčka veľrýb vrcholila najmä v januári, keď získali pod kontrolu ďalších 80 000 BTC v hodnote 3,84 miliardy dolárov (pri súčasnej cene). Vo februári sa však postupne zbavili 140 000 BTC – čo je od začiatku mesiaca už 6,72 miliardy dolárov.

Platforma Glassnode však upozorňuje, že mnoho týchto BTC sa presúvalo na adresy iných kategórii. Najvýznamnejšiu akumuláciu predviedli delfíny a žraloky, čo sú adresy, na ktorých je medzi 100 až 499 resp. 500 až 999 BTC. Kým veľryby sa svojich BTC zbavovali, počet BTC na adresách delfínov a žralokov stúpol o 117 000 BTC.

Správanie týchto adries môže čo-to naznačovať, no pochopiteľne je ťažké robiť definitívne závery len na ich základe. Počas druhej polovice bullrunu 2017 však bol badateľný jav klesajúceho počtu veľrýb, čo naznačovalo, že veľkí hráči sa mohli strategicky postupne začať zbavovať svojich BTC bez toho, aby spôsobili prudký prepad trhu.

Možným, no špekulatívnym nepodloženým vysvetlením tohto javu môže byť aj presun BTC inštitúcii z jednej adresy na niekoľko menších.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.