Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľryba predala 9000 BTC, ktoré držala takmer 2 roky

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinová veľryba, ktorá naakumulovala koncom roka 2018 približne 9000 Bitcoinov, ich po 22 mesiacoch údajne všetky predala.

Dáta o tomto zaujímavom obchode priniesla Whalemap, ktorá sleduje transakcie bitocinov z veľkých bitcoinových adries. Za veľryby sú považovaní tí investori, ktorí majú pod kontrolou viac než 1000 BTC.

,,Táto veľryby je legendárna. Videli ste tú veľkú bublinu okolo ceny 6 tisíc dolárov v roku 2018? To je okolo 9 tisíc bitcoinov, ktoré tu boli naakumulované. Konečne si teraz vybral profit, po 2 rokoch a dvoch veľkých kapituláciách bitcoinu,” uviedol trader známy pod pseudonymom Byzantine General.

Skutočnosť, že sa táto veľryba rozhodla pristúpiť k predaju množstva bitcoinov, môže naznačovať, že už nedôveruje v ďalší rast ceny Bitcoinu a to minimálne v najbližšom období. Avšak sentiment na trhu zatiaľ zostáva relatívne pozitívny.

Ostro sledovaný trader Michael van de Poppe z Amsterdam Stock Exchang povedal pre Cointelegraph, že nevylučuje prepad ceny bitcoinu niekde k úrovniam okolo 10 tisíc dolárov, ak stratí support na úrovni 11 450 USD. ,,Môže sa tam pokojne dostáť, ak príde odmietnutie 11 600 USD. Ak bitcoin udrží 11 450 až 11 500 dolárov, myslím si, že v nasledujúcom týždni môže ísť nad 12 tisíc USD. Ak však tuto zónu neudrží, cielim cenu niekde medzi 10  700 dolármi až 10 tisíc dolármi.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne