Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľké investície do krypto firiem potvrdzujú, že investori naďalej veria v úspech Bitcoinu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Prudký pokles ceny Bitcoinu v predošlých týždňoch mohol zneistiť mnohých investorov. Správy týkajúce sa investícii do infraštruktúry okolo Bitcoinu a digitálnych aktív však naznačujú, že z dlhodobého hľadiska je dôvera v úspech Bitcoinu medzi solventými investormi stále vysoká.

Najnovším dôkazom je úspešné financovanie ďalšieho bitcoinoveho ťažobného giganta spoločnosti Genesis Digital Assets, ktorá oznámila, že získala skrz nové kolo kapitálového financovania, ktoré pre ňu realizovala britská spoločnosť Kingsway Capital z Veľkej Británie, financie v hodnote 125 miliónov dolárov. Tieto peniaze využije na kúpu ďalšieho hardvéru pre ťažbu Bitcoinu, ktorý spustí v nových dátových centrách v USA a v severských krajinách (sem radíme Island, Fínsko, Dánsko, Švédsko a podobne).

Túto novinku okomentoval aj Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy, ktorá vlastní viac než 105 000 BTC. ,,Ďalší deň, ďalších 125 miliónov dolárov investovaných do Bitcoinu,” napísal.

Ambíciou spoločnosti Genesis Mining je zvýšiť svoj súčasný hashrate z úrovne okolo 2,6 exahashov za sekundu, čo predstavuje v súčasnosti okolo 2,5% celosvetového hashrate BTC, na 5,5% EH/s do roku 2023.

Americká firma ale nie je jedinou, ktorá v súčasnosti investuje do svojej infraštruktúry nemalé peniaze. Firma BIT Mining pred pár dňami oznámila, že uzavrela dohodu o kúpe 2500 nových strojov pre ťažbu BTC, ktoré chce zapojiť v Kazachstane. Ďalšia mining firma Strongold zas plánuje vstúpiť na burzu skrz IPO, ktorého cieľom je vyzbierať 100 miliónov dolárov rovnako tak pre posilnenie svojej ťažobnej infraštruktúry.

Peniaze investované do ťažobných spoločnosti podčiarkujú dôveru vo svetlú budúcnosť Bitcoinu ako takého, keďže ťažba BTC je ekonomicky naviazaná na cenu Bitcoinu. Podobne možno vnímať aj nedávny obrovský úspech krypto burzy FTX Sama Bankmana Frieda, ktorá vyzbierala v rámci posledného kola financovania neuveriteľných 900 miliónov dolárov od 60 rôznych investorov.

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.