Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Veľká kryptomenová spoločnosť ohlásila bankrot – Three Arrows Capital končí!

Článok

bankrot
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenová investičná spoločnosť Three Arrows Capital známa aj ako 3AC podala v piatok žiadosť o bankrot. Potvrdilo sa tak, že nesprávne riadila svoje investície počas predošlého býčieho trhu kryptomien, v ktorom stavila na nesprávne kone a prehnane riskovala.

Aj keď správa o bankrote Three Arrows Capital nie je neočakávaná, je označovaná za potupný koniec firmy, ktorá 10 rokov patrila medzi najprominentnejšie investičné spoločnosti v kryptopriestore a podľa analytickej platformy Nansen spravovala ešte v marci kryptomenové aktíva v hodnote 10 miliárd dolárov, konštatoval portál DeCrypt.

Bankrot podľa kapitoly 15 umožňuje spoluprácu medzi medzinárodnými a americkými súdnymi orgánmi a obvykle sa podáva v snahe ochrániť majetok dlžníka. Podaný bol niekoľko hodín po tom ako firma Voyager Digital pozastavila obchodovanie a výbery s odkazom na nezaplatené pôžičky spoločnosti 3AC v hod 646 miliónov dolárov.

Three Arrows Capital, resp. 3AC, vznikla v roku 2012 na pleciach zakladateľov Su ZhuaKylea Daviesa. Postupnosťou rokov propagovala investície do najrôznejších kryptomien a kryptoprojektov vrátane Bitcoinu, Ethereum, Solana, Axie Infinity či BlockFi.

Zrejme osudnou sa jej stal kolaps kryptomeny LUNA a s ňou spojeného algoritmického stablecoinu UST, v dôsledku ktorého prišla o 200 miliónov dolárov. Pozície 3AC boli následne zlikvidované na viacerých burzách vrátane BitMEX, FTX či Deribit.

Podobný osud ako 3AC zrejme čaká aj Celsius, kryptomenovú lending platformu, ktorá už pred niekoľkými týždňami zablokovala všetkým užívateľom možnosť výberu ich kryptomien.

Cez víkend sme vás informovali aj o fámach, podľa ktorých je v problémoch už aj burza KuCoin, ktorá vraj tiež možne zrušiť možnosť výberu kryptomien. Jej CEO Johnny Lyu to však vehementne poprel a tvrdí, že ide o neoverené poplašné správy.

Fámy o finančných problémoch burzy KuCoin – CEO tvrdí, že nie sú pravdivé

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.