,,Krypto v Spojených štátoch je mŕtve,” poznamenal miliardár a úspešný VC investor Chamath Palihapitiya v podcaste All-in keď sa dopočul zvesti, že najväčšia americká kryptomenová burza Coinbase zvažuje možnosť odsťahovať sa do Veľkej Británie, nakoľko hrozí, že aj voči nej podá žalobu Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC).
,,V USA sú kryptomeny mŕtve. Teraz mám na mysli Genslera, ktorý dokonca hádže bankovú krízu na kryptomeny. Americká štátne úrady namierili svoje zbrane na kryptomeny,” vyhlásil.
Sounds like a regulatory bottom signal to me: https://t.co/VimNUvo2sU
— Chris Burniske (@cburniske) April 24, 2023
Chamath následne sarkasticky priznal, že určitý “podiel viny“ na tomto stave má aj samotný sektor kryptomien.
,,V záujme spravodlivosti voči regulátorom, kryptomeny posunuli hranice viac ako ktorýkoľvek iný sektor začínajúcej ekonomiky,” vyhlásil a upozornil, že dobrí hráči v súčasnosti „platia vysokú cenu” za tých “zlých“, ktorí negatívne ovplyvnili reputáciu tohto odvetvia, čím narážal napríklad na zbankrotovanú burzu FTX.
David Sacks, ktorý spolumoderoval rozhovor s Chamathom, skonštatoval, že snaha regulátorov a politikov zastaviť kryptomeny v USA môže nepriamo súvisieť aj s debatami o dedolarizácii dolára, respektíve oslabenia úlohy dolára ako svetovej rezervnej meny. Zašpekuloval tak na možnosťou, že USA bojujú proti kryptomenám, aby neboli zneužité práve na takýto účel.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
S takýmto názorom sa však nie všetci stotožňujú. V kongrese sa minulý týždeň venovali osobitne témam kryptomien a niektorí rečníci naznačili, že jasné regulácie pre stablecoiny a podpora stablecoinov, ktoré sú kryté dolármi, by v konečnom dôsledku silu dolára mohli ešte posilniť.
Zdroj: cointelegraph.com