Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

U kryptofondov aj v minulom týždni dominoval záujem o short bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Najznámejšie kryptomenové fondy majú za sebou ďalší nevýrazný týždeň. Napokon v ňom skončili v pluse, no predovšetkým z dôvodu, že investorov lákala možnosť „staviť si“ na short bitcoinu (BTC).

O výsledkoch najväčších kryptomenových fondov pravidelne v pondelok informuje spoločnosť Coinshares, ktorá sama o sebe prevádzkuje fondy CoinShares XBT a CoinShares Physical. Okrem nich informuje aj o tom, ako sa darilo v uplynulom pracovnom týždni fondom Grayscale, Purpose, 3iQ, 21Shahres, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V minulom týždni, ktorý začal 11. júlom, naprúdilo do týchto fondov v  konečnej bilancii 12,2 miliónov dolárov, no pri pohľade na detailnejšie čísla je zrejmé, že inštitucionálni investori boli ohľadom cien kryptomien skôr skeptickí.

Z fondov spojených s BTC totiž odišlo 2,6 miliónov USD a z fondov kryptomeny Ethereum 2,5 miliónov USD, kým jediný výraznejší príliv kapitálu súvisel s fondom na Short Bitcoinu, čo je zjednodušene povedané stávka na to, že cena BTC pôjde ešte nižšie.

Záujem o short Bitcoinu u kryptofondov je novinkou, keďže Short Bitcoin ETF od spoločnosti ProShahres povolila Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) len v druhej polovici júna.

Pokiaľ ide o regionálne rozpoloženie investícií, najväčšie odlivy boli z Kanady, kde sa obchoduje viacero spotových Bitcoin ETF (-13,3 miliónov USD), kým najviac kapitálu prišlo do fondov z USA (20,8 miliónov USD) – avšak aj v spojení so spomínaným shortovacím fondom.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.