Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Trezor a Wasabi Wallet spájajú sily – Trezor a Bitcoin sa dočkajú viac súkromia!

Článok

Trezor One
Zdroj: SatoshiLabs

Fanúšikovia hardvérovej peňaženky Trezor od českej spoločnosti SatoshiLabs sa môžu tešiť na novú významnú featuru, ktorá prinesie ich bitcoinovým aktívam už od budúceho roka viac súkromia.

Satoshi LabszkSNACKs, firmy stojace za HW peňaženkou Trezor a populárnou Bitcoin peňaženkou Wasabi Wallet zameranou na súkromie transakcií, oznámili v nedeľu partnerstvo, ktoré povedie k implementácii technológie CoinJoin už využívanej vo Wasabi Wallet aj do obľúbených hardvérových peňaženiek Trezor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CoinJoin je tzv. mixér, ktorý zoskupuje bitcoinové transakcie, aby zakryl ich pôvod. Inak povedané je to riešenie, ktoré umožňuje väčšiu anonymizáciu držaných bitcoinov, čo je služba, ktorá môže byť pre značnú časť bitcoinovej komunity veľmi cenná.

Trezor je zas jedna z najpopulárnejších hardvérových peňaženiek, ktoré sú vo všeobecnosti považované za najbezpečnejšie miesto pre úschovu bitcoinu či iných kryptomien. Privátne kľúče (seed) totiž držia v offline priestore, laicky povedané mimo internet a teda dosah hackerov z diaľky.

Spolupracujú už od roku 2019

Cieľom partnerstva firiem, medzi ktorými sú dlhodobo udržované dobré vzťahy, je, aby mohli používatelia softvéru Trezor Suite posielať privátne mince priamo z ich hardvérových peňaženiek Trezor.  Pomôcť má k tomu tzv. WabiSabi, ktorý je novým protokolom CoinJoin. ,,Dôvod, prečo ho Trezor integruje je ten, že ide o najpokročilejší CoinJoin protokol, aký existuje,” uviedol vývojár Wasabi Wallet Rafe.

Karo Zagorus, ktorý vedie marketingové oddelenie v zkCNACKSs doplnil, že snaha o dosiahnutie tohto partnerstvá má svoje korene už v roku 2019 a úspech, ktorý bol doteraz dosiahnutý, označil za “fenomenálny”.

Súkromie transakcii je veľmi dôležité

V zkSNACKSs sú presvedčení, že súkromie kryptomien je v súčasnosti dôležitejšie než kedykoľvek predtým, nakoľko vládny dohľad sa zvyšuje a finančné transakcie by sa nakoniec mohli použiť na podrobné sledovanie toho, čo občania robia. CoinJoin je nástroj, ktorý to môže obmedziť, nakoľko dopĺňa Bitcoin, ktorý je len pseudo-anonymný, o možnosť transakcie miešať a teda ich anonymizovať.

V súčasnosti je ťažké odhadnúť, aký bude pohľad regulátorov na CoinJoin v budúcnosti, no v kryptomenových médiach ešte stále rezonuje nedávna kauza voči mixéru TornadoCash na Ethereum, ktorý sa ocitol na sankčnom zozname OFAC.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.