Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Trend inštalácii nových BTC automatov sa spomaľuje – bol rok 2021 príliš úspešný?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Trend inštalácii nových bitcoinových automatov sa vo svete spomaľuje. Apríl 2022 bol štvrtým mesiacom v rade, v ktorom sa v porovnaní s rovnakým mesiacom v predošlom roku nainštalovalo menej zariadení na výmenu fiatu za BTC, či inú kryptomenu.

Bitcoinové automaty sú zväčša spojene s menej výhodnými transakčnými poplatkami, no v mnohých kútoch sveta sú populárne pre rýchly prístup ku kryptomenám respektíve k možnosti ich predaja alebo kúpy bez poskytnutia osobných údajov. Ich devízou je aj možnosť priamo si poslať kryptomeny na privátnu peňaženku .

Na základe údajov Coin ATM Radar bol rok 2021 pokiaľ ide o počet ich inštalácii rekordný. V auguste 2021 napríklad pribudlo celosvetovo až 2037 bankomatov. V januári 2022 však začal trend, počas ktorého sledujeme, že medziročne sa týchto zariadení inštaluje menej. V prvý mesiac tohto roka ich totiž pribudlo „len“ 1687, kým v januári 2021 to bolo 1969 bankomatov.

Rovnako dopadli aj nasledujúce tri mesiace tohto roka, v ktorých počet nových BTC automatov mal len trojciferné čísla – vo februári pribudlo 970 kusov, v marci 757 a v apríli už len 739. Nutné je tiež uviesť, že ide o úplne nový trend, pretože počet BTC bankomatov v porovnaní s predošlým rokom nikdy predtým neklesal a to ani v období medvedích trhov.

Cointelegraph však upozorňuje, že konkurovať roku 2021 pokiaľ ide o inštalácii BTC automatov je naozaj náročné. Napríklad len v El Salvador, ktorý spravil minulý rok z BTC zákonné platidlo, pribudlo vlani 205 nových strojov značky Chivo, čo predstavuje zhruba 54% všetkých BTC automatov v Latinskej Amerike.

Najdominantnejšou krajinou sú USA

Vo svete bolo k 2. máju podľa Coin ATM Radar evidovaných celkovo 37 134 krypto automatov v 76 rôznych krajinách. Suverénne najviac ich je v USA – až 33 054. Nasleduje Kanada2442 automatmi, na treťom mieste je Španielsko (229) a štvrtý je El Salvador (204). Významný počet BTC automatov je aj v Poľsku – až 185.

Česká republika je v rebríčku na deviatom mieste s 74 lokáciami, na ktorých sa nachádza tento stroj nuž a Slovensko s 57 strojmi je na 12. priečke.

Najdominantnejším výrobcom BTC automatov je firma Genesis Coin, ktorá stojí za zhruba 41% automatov, ktoré boli doposiaľ uvedené do prevádzky. Na druhom mieste sú General Bytes (21,6%) a za nimi sa nachádzajú BitAccess (15,2%) a Coinsource (5,3%).

Mexiko má BTC automat priamo v senáte

Zaujímavosťou posledných dní je, že v Mexiku pribudol bitcoinový automat, ktorý bol nainštalovaný priamo v budove mexického senátu. Za touto iniciatívou stojí senátorka Indira Kempisová, ktorá počas aprílovej bitcoinovej konferencie v Miami predstavila návrh zákona, ktorého cieľom je urobiť z BTC v Mexiku zákonné platidlo. ,,Za slobodu, za začlenenie a za finančné vzdelávanie v Mexiku,“ uviedla Kempisová k posadeniu zatiaľ štrnásteho BTC bankomatu v jej krajine.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.