Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Traderi Ethereum sú v pozore – hedžový fond presunul na burzu Ethery za 60 miliónov dolárov

Článok

Etheruem
pixabay.com

Cena Ethereum (ETH) v priebehu posledných 24 hodín stúpla o vyše 6% a je približne na úrovni 2 000 dolárov, no presun veľkého množstva  ETH na burzu FTX vzbudzuje mierne obavy, že by mohlo dôjsť k ďalšiemu cenovému výplachu tejto kryptomeny.

Portál Cointelegraph upozornil, že 30. mája 2022 bolo presunutých približne 32 000 ETH v hodnote približne 60 miliónov dolárov na burzu FTX z peňaženky, ktorá je spojená so singapurským krypto hedžovým fondom Three Arrow Capital. Mimochodom z tej istej peňaženky ešte skoršie v máji odišlo na FTX aj 26 700 ETH.

Táto skutočnosť podporuje špekulácie, či boli tieto Ethery prevedené na burzu s cieľom ich predaja. ,,Je to predovšetkým preto, že investori zväčša prevádzajú kryptomeny do svojich burzových peňaženiek iba vtedy, keď ich chcú predať za iné aktíva,” vysvetľuje Cointelegraph.

Presuny Three Arrow Capital však nekorelujú s celkovými presunmi ETH na burzy a z búrz. Podľa dát analytickej platformy Glassnode totiž v máji počet ETH na burzách klesol, čiže viac ich odišlo na privátne peňaženky, než na burzy prišlo. Zostatok ETH na burzách klesol z 20,45 miliónov ETH na 20,38 miliónov ETH, čo naznačuje, že investori to myslia s ETH stále dlhodobo.

Pohľad na technickú analýzu

Cointelegraph k téme doplnil aj zaujímavosti z pohľadu technickej analýzy, keď poukázal na to, že veľké presuny ETH na burzy z adries Three Arrow Capital prišli v čase, kedy ETH testovalo kritickú úroveň supportu, ktorá sa zmenila na rezistenciu, okolo ceny 1920 USD.

Rovnako tak index relatívnej sily (RSI) je blízko zóny „prekúpenosti”,  čo sa stáva často pred obdobím výpredaja. ,,Inými slovami, ETH by mohlo v nadchádzajúcich dňoch skonsolidovať okolo 1920 USD, kým sa vráti do svojej rastúcej trendovej podpory okolo 1850 USD,“ vysvetľuje článok citujúci analytika Wolfa, ktorý však vysvetlil, že ak by Ethereum nad úrovňou 1920 USD predviedlo presvedčivý breakout, ktorý by bol sprevádzaný rastom objemov obchodovania, mohlo by to zmeniť sentiment a zaveliť k dlhodobejšiemu rastu ceny ETH.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.