Sme aj na sociálnych sieťach
do workshopu o ťažbe kryptomien

Kryptomeny

Trader 2.0 ponúka VIP členstvo na 10 dní pre všetkých ZADARMO!

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

Bitcoin trading

PR článok

Ako môžem získať 10 dňové VIP členstvo zadarmo? Prečo by som sa mal do tejto výzvy zapojiť? Čo tým môžem získať a čo naopak stratiť? Má to vôbec význam? Práve na to sa pozrieme v dnešnom článku.

VIP členstvo na 10 dní pre všetkých ZADARMO!

Od 01.12.20 do 10.12.20 bude celé VIP členstvo Trader2.0 otvorené pre širokú verejnosť. Vstúpiť do neho môže na týchto 10 dní úplne hocikto. Stačí si o členstvo len požiadať. Stačí len napísať mail s textom ,,Chcem členstvo“ na support@trader20.sk a každý člen bude zaradený do databázy a členstvo mu bude spustené 01.12.20

Prečo bude členstvo ZADARMO?

V projekte Trader 2.0 nám trochu vadí ako sa v komunite ,,špiní“ na technickú analýzu a celkovo skupiny. Technická analýza je len štatistika a pravdepodobnosť. Úlohou takejto skupiny je na základe manažmentu zisku a rizika dosahovať dlhodobo profit. Týmto členstvom ZADARMO chceme aby si každý jeden človek vyskúšal o čom také členstvo je a ako presne funguje. Je lepšie si niečo skúsiť a spraviť si na to vlastný názor ako o tom len počúvať z internetu.

Na čo sa môžeš v členstve tešiť?

Podčastí je naozaj veľa. Pre účely tohto článku vymenujem všetko, ale popíšem len niečo.

Predikcie, mince so zápalnou šnúrou, MID-TERM coiny, fundamentálne coiny, zahraničné skupiny, VIP chat, HODL, či LIVE ROOM. To všetko nájdeš v našom členstve.

Každú jednu sekciu držíme na vysokej úrovni a máme niekoľko traderov a fundamentálnych analytikov.  Traderi si nájdu svoje hlavne pri predikciách a minciach so zápalnou šnúorou. Zatiaľ čo pri predikciách dostanú len analýzu a je už na nich ako ju odtradujú, tak pri minciach so zápalnou šnúrou dostáva človek presné vstupy a výstupy. Cieľ je množiť Bitcoin.

Okrem toho by som ešte spomenul LIVE ROOM, ktorý máme každý týždeň v utorok a štvrtok o 09:00. Každý LIVE ROOM je zameraný na to, aby sme tam otvorili LIVE obchody. Tie potom počas dňa prípadne viac dní riadime. Spolu v jednej miestnosti obchodujeme. Ak však niekto nemôže prísť na LIVE ROOM, tak má k dispozícii záznam uložený na webe. Cieľom je dať hlavy dokopy a niečo z toho trhu dostať. Rovnako je cieľom aj zažiť si tie skutočné emócie pri obchodovaní spolu.

Traderská skupina a HODL?

Každý trh sa hýbe v cykloch. V bull markete je HODL lepšia stratégia ako trading ak človek nakúpil na dne. Naopak držať a hodlovať v bear markete by som už nechcel. V skupine sa snažíme učiť, že všetko by sa malo diverzifikovať. Trading je super, ale keď je doplnený o HODL, tak je to brutálna vec. Ľudia sú tak menej v strese, nechytajú tak často FOMO /fear of missing oppourtunity/ a celkovo robia lepšie rozhodnutia.

Každý LIVE ROOM riešime aj HODL, kde máme presne zadané dokupy na každý jeden altcoin. Rovnako máme zadané zóny, kde ak cena padne, tak nakupujeme. Veľa ľudí totiž chce nakúpiť nejaké BTC pre svoje deti prípadne rodinu. Ja to mám rovnako a preto riešime aj HODL.

Čim je členstvo Trader2.0 iné?

Dovolím si tvrdiť, že nikto nemá tak komplexné členstvo ako my. Človek môže využívať úplne všetky jeho časti, ale ak chce kľudne si môže vybrať len to čo mu vyhovuje. Stále sa zameriavame hlavne na trading a kryptomeny, ale okrem toho riešime aj FOREX, kapitálové trhy, HODL alebo silné fundamentálne coiny, ktoré by v najbližšom roku až dvoch mohli priniesť obrovské percentá. Práve tieto analýzy pre nás robí Adam Kracík.

Informácií je tak extrémne veľa a hlavne si myslím, že majú potrebnú kvalitu.

Záver

Ak sa stále rozhodujete či to s nami skúsiť na 10 dni zadarmo, tak si pozrite naše inštruktážne video k členstvu. Takto presne fungujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Cardano

Medzi Cardano a Litecoin sa schyľuje k vybudovaniu mosta pre interoperabilitu blockchainov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano Litecoin

Popri tom ako kryptomeny Litecoin (LTC)Cardano (ADA) zaznamenali v posledných dňoch svoje nové tohtoročné rekordné hodnoty prezradil riaditeľ Litecoin Foundation, ktorá sa stará o rozvoj kryptomeny Litecoin, David Schwartz, že medzi LTC a Cardano sa rysuje zaujímavá spolupráca.

Pointou spolupráce má byť vybudovanie akéhosi mosta medzi oboma blockchainami, ktorý umožní, aby medzi sebou bezproblémovo komunikovali. Ak by sa to podarilo, oba by mohli čerpať navzájom zo svojich benefitov.

Počiatky potenciálnej spolupráce siahajú do júla tohto roka, kedy hlavný líder Cardano Charles Hoskinson oslovil zakladateľa Litecoinu Charleho Leeho, aby prebrali možnosti, ako sa spoločne posunúť vpred, nuž a ich vtedajšie rozhovory zjavne nemali len marketingový charakter.

David Schwartz totiž prezradil, že aktuálne sa už rieši, ako dosiahnuť medzi oboma blockchainami interoperabilitu. Podariť by sa to mohlo za pomoci takzvaného “zamatového forku” (velvet fork). Ten je možné realizovať bez toho, aby bolo potrebne dosiahnuť na sieti Litecoin väčšinového konsenzu.

Účastníci siete sa tak budú môcť absolútne dobrovoľne rozhodnúť, či akceptujú zmeny, ktoré budú v rámci velvet forku zavedené, alebo nie. Bloky overené touto aktualizáciou by totiž mali spätnú kompatibilitu a zároveň by bez problémov komunikovali s blokmi, ktoré by aktualizáciu nepodstúpia.

,,Umožní to klientom upgradovať sa na nové pravidlá popri tom, ako budú stále kompatibilní aj s tými, ktorí tak neurobia. Nepridávajú sa žiadne úpravy pravidiel do konsenzuálnej vrstvy. Inými slovami – skupina A sa môže rozhodnúť, že na tento “zamatový fork”, (ktorý umožní komunikáciu s Cardano) pristúpi, kým skupina B nie. Nijako to však neovplyvní žiadnu skupinu, obe môžu navzájom prijímať ďalšie bloky,” vysvetlil Schwartz.

Počas prednášky o tejto téme bol prítomný aj špecialista na blockchain z aténskej univerzity Dionysis Zindros, ktorý uviedol, že takýto typ “zamatového forku“ má len málo technických ťažkostí. Zindros zrejme nehovorí od veci, pretože pri podobnej implementácii už bol, keď sa testovala na Bitcoin Cash.

Azda najväčším problémom celého nápadu je však jeho odsúhlasenie komunitami Cardano a Litecoin. David Schwartz z Litecoin Foundation však verí, že sa podarí tento nápad presadiť.

Pre Cardano by to mohol byť ďalší krok vedúci k vyššej adopcii. V súčasnosti na tomto blockchaine finišujú prípravy éry Gougen, ktorá so sebou prinesie smart kontrakty a podporu pre viaceré tokeny. Súčasťou Goguen má byť aj most umožňujúci jednoduchý presun  ERC-20 tokenov z blockchainu Ethereum na Cardano, kde by mali mať rovnakú dôležitosť, ako samotná minca ADA. Možnosť priamo komunikovať s Litecoinom sa preto javí byť len ďalším kusom skladačky v rámci vízie tejto kryptomeny.

Určité komponenty súvisiace s fázou Goguen, ako je napríklad Mandala Playground, ktoré umožňuje testovať si niektoré funkcie, sú už dostupné. Predpokladá sa, že táto éra, vďaka ktorej by sa mohlo Cardano priblížiť cieľu priamo konkurovať Ethereum, sa nasadí na mainnet niekedy v prvej polovici roka 2021. Pravdou však je, že pôvodne sa očakávalo spustenie už koncom roka 2020.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Spoločnosť Ripple potvrdila spoluprácu s Bank of america. Cena XRP raketovo rastie

Avatar

Článok

zo dňa

od

XRP

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, oficiálne potvrdila, že medzi klientov používajúcich jej produkt RippleNet, sa zaradila druhá najväčšia americká banka Bank of America (BoA).

Popri tom ako Ripple v treťom kvartáli spätne kupovala tokeny XRP za približne 45 miliónov dolárov sa táto správa zrejme najvýraznejším spôsobom podpísala pod súčasnú dobrú náladu okolo tejto kryptomeny, ktorá za posledných 7 dní posilnila na svojej cene v čase písania tohto článku o 120%.

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Chýry o spolupráci medzi RippleBank of America majú dlhú históriu siahajúcu až do roku 2016, kedy sa BoA stala súčasťou Ripple’s Global Payments Management Group. Až do roku 2019 však bolo okolo ďalších detailov ich spolupráce relatívne ticho. V ňom BoA podala patent založený na technológii distribuovanej knihy od Ripple a neskôr sa objavili uniknuté dokumenty, ktoré naznačovali, že banka sa pripojila k sieti RippleNet. Ďalšie zvesti sa objavili v októbri 2020, kedy počas konferencie Swell Conference došlo k úniku ďalších obrázkov a fotografií, ktoré naznačovali partnerstvo. Až teraz je však oficiálne. Ripple totiž označila Bank of America ako jedného zo svojich hlavných klientov v sieti RippleNet.

Našich čitateľov chceme upozorniť, že Ripple je spoločnosť, kým XRP je token, ktorý emitovala a má nad ním výraznú kontrolu. To znamená, že XRP je silno centralizovaná kryptomena na rozdiel od mnohých iných, ktoré sa snažia dosiahnuť čo najvyššiu decentralizáciu.

Taktiež je dobré vedieť, že nie všetky produkty Ripple súvisia priamo s používaním kryptomeny XRP. Bank of America teda môže využívať aj služby Ripple, ktoré túto kryptomenu priamo nepoužívajú. Tak či onak všetky pozitívne správy s Ripple sa zväčša premietajú aj do ceny tejto kryptomeny.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Stellar (XLM) má za sebou úspešnú aktualizáciu siete. Oznámil taktiež novú spoluprácu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Stellar

Hodnota jednej mince kryptomeny Stellar Lumens (XLM) prvýkrát od septembra 2018 prekročila cenu 20 centov. Stalo sa tak krátko potom, ako vývojári tejto kryptomeny oznámili spustenie novej verzie svojho protokolu, ktorý bol implementovaný validátormi siete.

Aktualizácia siete s označením Upgrade 15 bola odhlasovaná 23. novembra o 16:00 UTC a zavádza dve nové funkcie, ktorých cieľom je znížiť úroveň zložitosti používania siete a popri tom priniesť užívateľom nové aplikácie a služby.

Kryptomena Stellar sa podrobne ako XRP snaží znížiť náklady na cezhraničné platby prostredníctvom blockchain technológie. Projekt je však na rozdiel od XRP zameraný skôr na nebankový sektor a na oblasti, kde je obmedzený tradičný prístup k bankovým službám, alebo je v nich extrémne nákladný. Projekt zakladal Jed McCaleb, ktorý pôvodne stál práve pri zrode na banky zameranej firmy Ripple, ktorá vydala kryptomenu XRP.

Upgrade 15 zahŕňa dva nové komponenty, ktoré majú zlepšiť užívateľsky komfort. Zároveň však vylepšuje bezpečnosť protokolu voči potenciálnym nekalým praktikám sieťových aktérov, ktorí sa môžu pokúsiť napadnúť jej integritu. Na funkciách nového upgrade sa podľa oficiálneho oznámenia pracovalo viac než rok a posúva celý ekosystém Stellar na nový level. ,,Po aktualizácii môžu užívatelia vytvárať jednoduchšie a lepšie užívateľské prostredie, ktoré odbúrava zložitosť blockchainu a to bez straty akýchkoľvek výhod, ktoré Stellar prináša.

Stellar zároveň odhalil nové partnerstvo v podobe dohody s africkou platobnou platformou pre firmy ClickPesa, ktorá sprostredkováva služby pre šesť východoafrických krajín. ClickPesa chce použiť blockchain Stellar pre výrazne zníženie nákladov na cezhraničné platby v tomto menej rozvinutom regióne.

Lídri projektu okrem toho v októbri oznámili, že v roku 2021 by mal na Stellar blockchaine bežať aj už aj stablecoin USDC, čo posilní ambíciu zjednodušovať cezhraničné prevody. Stellar je v súčasnosti kryptomenou, ktorá dokáže realizovať rýchle transakcie v rozmedzí 4 až 5 sekúnd a za mimoriadne nízke náklady, čím sa v tomto smere radí k špičke.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Dan Tapiero z Gold Bullion: Bitcoin môže stáť 20 až 30-násobne viac

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Zlato

V čase, kedy Bitcoin mieri k svojmu novému all-time-high, sa začal opäť porovnávať so zlatom, od ktorého je z pohľadu trhovej kapitalizácie ešte výrazne vzdialený. Zaujímavé však je, že potenciál dotiahnuť sa na zlato mu pripisuje aj Dan Taiiero zo spoločnosti Gold Bullion špecializujúca sa práve na obchodovanie tohto cenného kovu.

Dan Tapiero bol posledným hosťom v podcaste známeho bitcoinoveho propagátora Anthonyho Pompliana, v rámci ktorého viedli diskusiu o zlate aj Bitcoine. Spoluzakladateľ Gold Bullion International počas nej uviedol, že Bitcoin môže kapitalizáciu zlata výrazným spôsobom dohnať

(Pre objektívnosť je nutné uviesť, že Tapiero sa v súčasnosti už nešpecializuje len na zlato, ale od roku 2020 je aj spoluzakladateľom firmy 10T Holdings. Tá obchoduje s digitálnymi aktívami a sústredí sa na blockchain sektor. Na kryptomeny sa začala medzičasom zameriavať aj firma Gold Bullion. pozn. red.)

,,V nasledujúcich rokoch vidím zlato na cene $4000, čo je dvojnásobok. Ak by však zlato stúplo na 4000 dolárov, Bitcoin by sa pravdepodobne obchodoval niekde medzi cenou 300 000 USD až 500 000 USD, takže by stúpol tak o 20 až 30-násobok svojej hodnoty,” povedal Pomplianovi.

Tapiero taktiež uviedol, že inštitucionálni investori a finančné veľryby, ktoré podľa neho sedia na majetku v hodnote 100 biliónov dolárov, budú pravdepodobne v nasledujúcom období investovať 5 až 15 percent svojho portfólia do Bitcoinu. ,,Ide o obrovské peniaze. 15% zo 100 biliónov dolárov je 15 biliónov dolárov (ktoré potenciálne môžu ísť do BTC pozn. red.),” vyhlásil.

Bitcoin je podľa Tapiera viac než len uschovateľ hodnoty. Tvrdí, že je to len jedna z jeho výnimočných vlastností. Označil ho za úspešnú celosvetovú sieť, vďaka ktorej je ešte zaujímavejší než zlato.

,,Niet pochýb o tom, že Bitcoin raz prekoná zlato,” uviedol presvedčene, čím nadviazal na nedávne vyjadrenia Ricka Riedera, CIO najväčšej správcovskej spoločnosti na svete BlackRock, ktoré si môžete prečítať tu:

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Pokiaľ ide o porovnávanie Bitcoinu so zlatom, tak kapitalizácia zlata je podľa aktuálnych dát portálu companiesmarketcap.com na úrovni 11,4 bilióna dolárov. Bitcoin má aktuálnu kapitalizáciu 347 miliárd dolárov. To znamená, že ak chce Bitcoin zlato predbehnúť, musel by narásť na hodnote 32-násobne bez toho, aby sa kapitalizácia zlata zmenila.

Bitcoin Zlato

Ak by vás zaujímala história zlata ako platobného prostriedku a jeho porovnanie s Bitcoinom, pozrite si toto video YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin takmer vytvoril nové ATH. Myslite vopred na vašu stratégiu!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin raketa

Bitcoin včera prvýkrát od decembra 2017 prekonal hranicu 19 tisíc dolárov a mnohí sa nádejali, že už čoskoro vytvorí svoje nove All-time-high nad doposiaľ rekordnou úrovňou 20 089 dolárov. To sa zatiaľ nepodarilo, no všetko nasvedčuje tomu, že od nového ATH naozaj nie sme ďaleko.

Bitcoin v čase dosiahnutia svojho včerajšieho cenového  maxima nad 19 300 USD prekonal v trhovej kapitalizácii aj  bankového giganta JP Morgan. V onom čase mal totiž trhovú kapitalizáciu 352 miliárd dolárov, kým JP Morgan “len” 349 miliárd USD.

Porovnanie s JP Morgan je zaujímavé najmä z dôvodu, že táto banka sa dlhú dobu radila medzi hlavných kritikov Bitcoinu. Platilo to najmä o jej CEO Jamiem Dimonovi, ktorý hovoril o Bitcoine ako o Ponzi schéme respektíve ako o veľkom podvode a nezmysle. Aj názor JP Morgan na túto kryptomenu však začal postupne meniť a hoci Dimon verejne ešte nepriznal, že Bitcoin “má niečo do seba“, banka k nemu zaujala neutrálnejšie stanovisko a začala pracovať na vlastnej stablecoin kryptomene postavenej na blockchain technológii JPM Coin, ktorá používa pre medzibankové prevody.

Kým Bitcoin svoj rekord 20 089 USD ešte neprekonal, jeho trhovej kapitalizácii sa to už podarilo niekoľko dní dozadu. Možné je to vďaka tomu, že v súčasnosti existuje zhruba o 1,8 milióna BTC viac, než v roku 2017. Keď sa Bitcoin včera dostal na cenu $19 330, svoju rekordnú kapitalizáciu opäť vylepšil.

Kým niektorí analytici hovoria o bitcoinovom bullrune prakticky od momentu, kedy sa vyškriabal zo svojho tohtoročného dna pod $4000 (padol tam v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu, v onom okamihu padali všetky trhy pozn. red.), iní si ešte na definitívne potvrdenie nového bullrunu nechávajú čas. Častokrát zmieňovaný analytik PlanB, ktorý stojí za známym Stock2Flow modelom Bitcoinu predpovedajúcim cenu Bitcoinu nad $100 000 už budúci rok, však včera uviedol, že aktuálne to už naozaj začína vyzerať tak, že definitívne vstupujeme do bulltrendu.

Kde sa skončí naozaj nevedno a istotu nemáme ani v tom, že vytvoríme v najbližších dňoch nové cenové maximum. V časoch ako je tento však mnohí uvažujú nad tým, akú zvoliť stratégiu v najbližších mesiacoch pri vytváraní nových rekordov. Odpoveď na to, na akej maximálnej cene skončí býčí trend vám nedá nik a pravdepodobnosť, že predáte Bitcoin na absolútnom vrchole rastového cyklu je minimálna. Preto si zvoľte vopred stratégiu, ktorou sa budete riadiť, aby ste sa v nasledujúcom hektickom období Bitcoinu riadili podľa plánu a nie emócii, ktoré sú vrtkavé a vedú k veľkým chybám.

Zdroj: Martin Gregor, cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Bitcoin ošiaľ už začína! PayPal kupuje 70% BTC a Ethereum oslavuje

Avatar

Článok

zo dňa

od

Začína FOMO?

Tradičný utorňajší diel YouTube kanálu Zaujalo ma pojednáva v čase, kedy urobil Bitcoin opäť ďalší krôčik k vytvoreniu svojho historického maxima, o mnohých zaujímavých témach, o ktorých sme vás  informovali v posledných dňoch v rámci našich článkov. Okrem iného sa dozviete, ako je to s retailovým ošiaľom okolo BTC či nákupmi  firmy PayPal, ale taktiež zistíte novinky v súvislosti s XRP, Ethereum 2.0 či anoynmnou kryptomenou Monero.

Čítať ďalej

Bitcoin

Ako prísť o vyťažené kryptomeny – 1. časť

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

bitcoin-ciernobiely

O tom, jak kryptoměny bezpečně uchovávat kryptoměny, již pojednává obrovská spousta návodů, které lze snadno najít. Co ale dělat, když jsem milovník hazardu a chci své kryptoměny uložit tak, abych měl značnou šanci o ně přijít? Věříme, že takových návodů moc neznáte. Proto jsme se rozhodli vyplnit tuto mezeru na trhu a naučit Vás, jakým způsobem se dá o kryptoměny velice jednoduše přijít.

Držet kryptoměny na burze

[+] kryptoměny s velkou pravděpodobností neztratíte hned

[+] můžete je jednoduše a rychle směnit přímo na burze

[-] neobejdete se bez splnění KYC a AML procesu (často i scanu občanské průkazu apod.)

[-] čím déle takto budete kryptoměny držet, tím větší je šance, že o ně přijdete

Ač se může zdát jako dobrý nápad uchovávat kryptoměny u nějaké velké a na první pohled spolehlivé instituce, rozhodně není! Větší obnosy kryptoměn, které burzy spravují, totiž se sebou samozřejmě nesou mnohem větší riziko toho, že se někdo pokusí o jejich vykradení. Stačí si zadat do vyhledávače klíčová slova typu “exchange hack“ a sami uvidíte, že v historii případů hackerských útoků na burz bylo již víc než dost. A to ať už se jedná o hackerský útok zvenku či podvod přímo ze strany burzy.

Nechat si pomoci “důvěryhodným“ známým

[+] rychlý a jednoduchý způsob

[+] nemusíte kryptoměnám absolutně vůbec rozumět

[+] nepotřebujete si koupit žádnou např. HW peněženku apod.

[-] je určitě možné, že přijdete o kryptoměny i o kamaráda

Tato možnost představuje jeden z nejobvyklejších způsobů, jak úplní nováčci vstupují do kryptoměn. Je to ale správně? Záleží zde na důvěře, kterou jste ochotni dávat. Jednoduše se ale může stát, že člověk o kryptoměnách téměř vůbec nic neví, ale od kamaráda slyší, jak si může sám kryptoměny těžit a přijít na krásné zisky. Mimo to nabídne, že se klidně o těžbu postará, se vším poradí a kryptoměny může i spravovat. Problém ale přijde, když na kryptoměnách doopravdy pořádně vyděláte. Nikdy nevíte, kdy v tomto případě přijdete na to, že vlastně žádné kryptoměny nemáte. No, a vlastně ani kamaráda. V dobu, kdy jste o těžbě neměli žádný přehled, je pak velice složité zjišťovat, jestli jste byli podvedeni, nebo jestli šlo doopravdy o technickou chybu, jak je Vám tvrzeno…

10xlaboratory-banner

A co papírová peněženka?

[+] fyzická papírová podoba – nejde hacknout

[+] levnější než hardwarová peněženka

[-] nepraktická – trvá, než se k ní dostanete a obnovíte ji

[-] ani ta není stoprocentní jistotou

[-] hoří

Oblíbenost papírových peněženek plyne zejména z jednoduchosti a levnosti jejich vytvoření. Zkrátka stačí opsat 12-24 slov, nebo vytisknout 2 QR kódy. Ani papírová peněženka však rozhodně není ideální volbou. A to i v dobu, co nebudeme rozebírat to, že je její využití nepraktické, kdy je nutné ji opravdu bezpečně skladovat. To se totiž dá vyřešit větším množstvím kopií na bezpečných místech.

Papírová peněženka tak vzbuzuje důvěru, že na rozdíl od minulých případů kryptoměny doopravdy vlastníte. To, co vytěžíte, můžete sledovat na různých blockchainových explorerech, kde vidíte, že vše jde opravdu na Vaši adresu. A bez privátního klíče není šance, že by Vám kryptoměny někdo ukradl. Jak je tedy možné, že již v minulosti byla spousta papírových peněženek úspěšně napadena?

Problém je samotný proces vytváření tohoto typu peněženek. Pokud ten totiž bude sledován či ovlivněn nějakou třetí stranou, již nejste jediní, kdo má přístup ke klíčům. A to navíc není problém jen online generátorů, ale ač je v tomto případě zpravidla výhodnější být offline, bohužel nemusí pomoci ani to.

Software, který k tvorbě peněženky použijete, Vám totiž může jednoduše podstrčit podvodný generátor. To funguje jednoduše tak, že software dokola generuje jednu sadu klíčů. Možné jsou i tisíce takových klíčů, problém je však, že všechny zná i třetí strana. A v tomhle případě Vám tak samozřejmě nepomůže ani to, že Váš počítač nemůže odesílat žádné informace.

A zase jsme u toho, že problémem zde může být důvěra. Zkrátka a dobře totiž musíte věřit nějaké společnosti či webové stránce, že Vás nepodvede. Smutné pak je, že ověřit si jejich poctivost není úplně jednoduché, protože si i podvodníci (a často obzvlášť ti) dávají na své práci záležet. To se projeví třeba na tom, jak důvěryhodně vypadají jejich pěkné a propracované webové stránky (včetně “zámečku“/HTTPS, který dnes může mít úplně každý), narazíte na ně v reklamě na Google či jiné známé platformě, a to rozhodně není vše.

Není však třeba zoufat, způsoby, jak přijít o své kryptoměny jsme ještě ani zdaleka nevyčerpali. Hned na úvod dalšího dílu se proto podíváme na hardwarové peněženky, které jsou považovány za jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak ochránit své kryptoměny. A už teď Vám prozradíme, že víme i to, jak přijít o své kryptoměny s jejich využitím.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Jan Smetena
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Dodavatel a operátor technologie 10x laboratory s.r.o.

Čítať ďalej

Analýzy

Krypto správy dňa (24.11.): Bitcoin, Ethereum 2.0, XRP či krypto a politika

Avatar

Článok

zo dňa

od

Správy Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Ethereum 2.0 sa spustí 1. decembra! Limit sa podarilo napliť

Ako sme vás na webe Kryptonovinky informovali už niekoľkokrát, spustenie “fázy nula Ethereum 2.0”  v prvý decembrový deň roku 2020 bolo podmienené tým, aby sa skrz depozitnú zmluvu uzamklo 524 288 Etherov najneskôr do 24. novembra, teda sedem dní pred plánovaným spustením novej generácie tejto kryptomenu. Dlhú dobu to však vyzeralo tak, že sa tento limit zďaleka nepodarí naplniť, no napokon sa podarilo. Téme sme sa venovali v tomto článku.

Bitcoin sa dostal na titulnú stranu Wall Street Journal

Aj v dôsledku pandémie koronavírisu a prezidentských volieb v USA sa Bitcoinu napriek jeho prudkému rastu ceny venovala v masmédiách minimálna pozornosť. Skutočnosť, že atakuje svoje historické maximá, si začali svetové média všímať až v posledných dňoch. Poslednou horúcou lastovičkou je článok, ktorý publikoval na svojej titulnej strane rešpektovaný Wall Street Journal. Téme sme sa venovali tu.

CEO PayPal: Kryptomeny sú na pokraji bežného prijatia

Hoci v našej redakcii vidíme v Bitcoine a kryptomenách obrovské príležitosti, vzhľadom na ich volatilitu sa domnievame, že proces, kým sa stanú bežným platidlom (s výnimkou stablecoinov a očakávaných CBDC pozn. red.), je otázku vzdialenej budúcnosti a to najmä pre ich vysokú cenovú volatilitu. Šéf spoločnosti PayPal Dan Schulman si však myslí, že proces ich adopcie môže prebiehať oveľa rýchlejšie. Viac sa dočítate tu.

Ministerkou financií USA môže byť žena. Bitcoin v minulosti kritizovala

Po zvolení Joea Bidena za amerického prezidenta sa veľa špekulovalo, čo by to mohlo znamenať pre Bitcoin. Väčšina analytikov uviedla, že to môže byť pozitívna správa, no známy právnik Jake Chervinsky zdôraznil, že pred finálnymi závermi si treba počkať na to, koho dosadí na dôležité vládne posty.  Azda najvýznamnejším bude post Ministra financií, ktorý aktuálne zastáva Steve Mnuchin. S touto funkciou sa čoraz viac spája Janet Yellenová. Podrobnosti sa dozviete v článku.

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Po mesiacoch nečakane zlých výsledkov kryptomeny XRP (v porovnaní so zvyškom trhu), zažíva token firmy Ripple svoju novú rally, v rámci ktorej za posledných 7 dní narástol na hodnote o takmer 60%. Portál Cointelegraph vymenoval 3 možné dôvody, prečo tomu tak je. Ak vás zaujímajú, dozviete sa v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Kryptomeny

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Avatar

Článok

zo dňa

od

XRP logo

Po mesiacoch nečakane zlých výsledkov kryptomeny XRP (v porovnaní so zvyškom trhu), zažíva token firmy Ripple svoju novú rally, v rámci ktorej za posledných 7 dní narástol na hodnote o takmer 60%. Portál Cointelegraph vymenoval 3 možné dôvody, prečo tomu tak je.

Prvým faktorom, ktorý pozitívne vplýva na rast hodnoty XRP, má byť výrazný nárast počtu unikátnych aktívnych adries, ktorý odzrkadľuje zvýšenú aktivitu na tomto blockchaine. Analytická firma Santiment uviedla, že jednodňový nárast aktívnych adries XRP dosiahol najvyššie hodnoty od 1. mája. Otázne však je, či aktivita na adresách vznikla z dôvodu rastu ceny, alebo naopak rast ceny bol poháňaný zvýšeným záujmom o používanie tejto kryptomeny.

Druhým faktorom môže byť spätne odkupovanie tokenov XRP samonosnou spoločnosťou Ripple, ktorá za ňou stojí. Tá totiž počas tretieho kvartálu 2020 nakúpila XRP v hodnote 45,5 milióna dolárov v rámci riadeného program spätného odkupu. Ripple tvrdí, že sa k tomuto procesu rozhodla, aby podporila zdravý trh okolo tejto kryptomeny. Poznamenať treba, že Ripple v prechádzajúcich kvartáloch žiadne XRP spätne nekupovala, no smerom do budúcnosti nevylúčila, že v tom bude pokračovať.

Tretím a možno najzaujímavejším faktorom môže byť nová služba z produkcie Ripple Labs. Tá totiž podala na Úrad pre patenty a ochranne známky USA (USPTO) žiadosť o schválenie ochrannej známky na produkt s pomenovaním Paystring. Podľa žiadosti by malo ísť o produkt slúžiaci na príjem a zasielanie remitencii.

My dopĺňame, že za súčasným rastom XRP možno určite do nejakej miery hľadať aj investorské FOMO, teda strach z premeškanej príležitosti, ktorý vznikol okolo XRP, keď sa jej začalo pomerne nečakane výrazne dariť. Až čas ukáže, či stojí tento rast na pevných základoch a firma Ripple nás prekvapí zaujímavými novinkami.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Ministerkou financií USA môže byť žena. Bitcoin v minulosti kritizovala

Avatar

Článok

zo dňa

od

Yellenová

Po zvolení Joea Bidena za amerického prezidenta sa veľa špekulovalo, čo by to mohlo znamenať pre Bitcoin. Väčšina analytikov uviedla, že to môže byť pozitívna správa, no známy právnik Jake Chervinsky zdôraznil, že pred finálnymi závermi si treba počkať na to, koho dosadí na dôležité vládne posty.

Azda najvýznamnejším bude post Ministra financií, ktorý aktuálne zastáva Steve Mnuchin. S touto funkciou sa čoraz viac spája Janet Yellenová, ktorá by sa mohla stať vôbec prvou ženou v pozícii šéfa “americkej pokladne”.

Janet Yellenová je skúsenou personou. Počas vlády Baracka Obamu, v ktorej pôsobil Joe Biden ako viceprezident, dokonca zastávala medzi rokmi 2014 až 2018 funkciu šéfky FEDU – čiže americkej centrálnej banky.

O súčasnom názore Yellenovej na Bitcoin sa toho veľa nevie, no v októbri 2018 po predchádzajúcom veľkom bullrune kryptomien ho označila za “všetko možné, len nie nič užitočné”. Fanúšikovia kryptomien by mali teda dúfať, že medzitým aspoň čiastočne zmenila názor. Pre adopciu digitálnych mien by totiž hlasný odporca ich prijatia na čele Ministerstva financií USA mohol znamenať vážny problém (hoci jedným dychom treba dodať, že súčasný šéf Ministerstva financií Steve Mnuchin odporúčal Donaldovi Trumpovi, aby išiel tvrdo po Bitcoine).

Portál Cointelegraph upozornil, že za dva roky sa toho veľa zmenilo a tak mohla svoj názor na Bitcoin zmeniť aj Yellenová. Kým v roku 2017 americký FED, v čase kedy mu predsedala, rezolútne odmietal možnosť, že by sa vydal cestou emisií digitálneho dolára (CBDC), v súčasnosti už túto možnosť zvažuje.

Yellenová je všeobecne považovaná za umiernenú kandidátku, no jej nedávne verejne vyhlásenia naznačujú, že by bola ochotnejšia pristúpiť k ešte väčšiemu míňaniu štátnych peňazí než súčasný Minister financií, teda Steve Mnuchin, ktorého ostro kritizovala, keď utiahol kohútiky.

Dopĺňame, že pod kontrolu ministerstva financií patria Financial Crimes Enforcement Network (FCEN), Úrad pre kontrola meny (OCC) či Daňový úrad (IRS). Všetky tri subjekty toho urobili smerom ku kryptomenám v poslednej dobe naozaj veľa a je otázne, ako ich fungovanie ovplyvní nový človek na čele celej “pyramídy”.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-