Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Toto je ticho pred búrkou. Správanie veľrýb naznačuje silný support Bitcoinu

Článok

Bitcoin whalepam
Canva.com, WhaleMap

Bitcoin má už nejaký čas problém dostať sa and cenu 60 000 USD a jeho volatilita klesla na najnižšie hodnoty od novembra 2020. Čoraz častejšie sa preto skloňuje pojem ticho pred búrkou, s ktorým sa stotožňujú aj autori populárnych dát WhaleMap.

Takzvané Whale clusters (klastre veľrýb) od WhaleMap naznačujú, že z krátkodobého hľadiska sú rozhodujúcimi cenovými hladinami 57 046 USD ako support a 60 045 USD a následne 61 062 USD ako rezistencie.

,,Inak povedané, pravdepodobnosť veľkého výstrelu sa bude zvyšovať, ak bude Bitcoin v nasledujúcom období stále nad cenou 57 046 USD a naďalej bude testovať 60 000 USD,” vysvetľuje článok na portáli Cointelegraph.

Klastre veľrýb sa objavujú na grafe v cenových oblastiach, pri ktorých investor s veľkým kapitálom (preto sú označované ako veľrybie) nakupujú alebo predávajú bitcoiny a následne túto hodnotu nepresúvajú.

V prípade veľrybích supportov zväčša platí, že ide o silnú oblasť, pri ktorej veľryby dokupujú viac ešte viac BTC, keď sa na ňu cena vráti naspäť, aby ju tým ustrážili. Naopak v prípade veľrybých rezistencii je bežné, že veľryby pri nich častejšie pristupujú k predajom, aby realizovali zisky.

Súčasný stav je však vnímaný pozitívne. ,,Bitcoin je späť. Doteraz perfektne drží svoj veľrybí support. To je dobré znamenie. V období medvedieho trhu fungujú rezistencie lepšie než supporty a v býčom trhu je to presne naopak. Súčasný support funguje, čo znamená, že trend sa posunul. Apríl môže byť veľmi zábavný.”

Aktualizácia: Zmieňovaný support na úrovni 57 049 USD nevydržal, no Whalemap upozornil, že ďalší, ešte významnejší veľrybí support je na cene 55 176 USD.

Zároveň pripomíname, že podľa on-chain dát je mimoriadne silný suport približne nad cenou 53 000 USD, nad ktorou zmenili majiteľa (adresu) už približne 2 milióny BTC. Upozornila na to analytická platforma Glassnode.

 

Varovný signál z Futures trhov?

Hoci fundamenty v prípade Bitocinu vyzerajú zväčša pozitívne, menšie obavy vzbudzuje “horúčka” pri obchodovaní Bitcoin futures kontraktov. Aktuálna miera financovania sa totiž opäť dostáva to extrémne prehriatých zón, na čo upozornil aj analytik Lex Moskovski. ,,Trh si obnovil svoju dôveru. Miera financovania opäť značne rastie. S pákou buďte opatrní,“ upozornil.

Predvolená miera financovania futures kontraktov na Bitcoin je len 0,01%, no v súčasnosti je viac 12-násobne vyššie. Analytik známy pod pojmom Byzantine General to nevníma vôbec pozitívne. ,,Vyzerá to dosť zle, ak mám byť úprimný. Vychladnutie by bolo požehnaním,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne