Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

TOP 3 dôvody, prečo Bitcoin dosiahne nové maximá!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

PR článok

Tento rok zatiaľ na trhoch nie je dobrá nálada. Indexy, akcie aj kryptomeny klesajú. Naopak niektoré komodity vysoko rastú. Má po týchto poklesoch Bitcoin ešte šancu dostať sa na svoje predošlé hodnoty?

V tomto článku by som rád zhrnul tri veľmi dôležité body na ktoré množstvo ľudí v týchto časoch zabúda. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 3 hlavné dôvody, prečo bude Bitcoin časom znova atakovať tie najvyššie méty. Rovnako by som chcel toto nepriaznivé obdobie využiť aby som vás pozval do našej VIP skupiny na 10 dní a to úplne zdarma.

1. Inštitúcie nakupujú no nepredávajú

Ak sa pozrieme na to, čo stálo za rastom kryptomien v rokoch 2020 a 2021, tak to bol jednoznačne príchod inštitúcií. Kryptomeny už teda nie sú hračka len pre bežných ľudí, ale do Bitcoinu začali investovať aj obrovské spoločnosti. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad Microstrategy či automobilka Tesla na čele s Elonom Muskom. Do Bitcoinu sa tak naliali úplne nové peniaze, ktoré predtým v kryptomenách neboli.

Hlavný rozdiel medzi bežnými ľuďmi a inštitúciami je ten, že inštitúcie nakupujú takéto aktíva na dlhší časový horizont. Pri spoločnostiach je takýto postup úplne bežný. Inštitúcie sa snažia nakupovať dané aktívum aj niekoľko rokov a potom ho niekoľko rokov držia. Pri takýchto nákupoch sa moc neriešia menšie prepady ani rasty. Je to teda úplne odlišná stratégia akú používajú bežní ľudia.

Ako viem, že inštitúcie nepredávajú? Úplne jednoducho. Veľké inštitúcie totiž musia pravidelne uverejňovať svoje výsledky. Najčastejšie kvartálne. A práve tam si vieme porovnať koľko Bitcoinov držia a či nejaké predali alebo naopak dokúpili. Drvivá väčšina inštitúcií zatiaľ svoje Bitcoiny drží a to znamená, že v tento sektor veria.

2. Príchod štátov

Okrem príchodu inštitúcií boli roky 2020 a 2021 zlomové aj v tom, že do Bitcoinu prišli aj prvé štáty. Salvádor aj Stredoafrická republika sú aktuálne už dva štáty, kde je Bitcoin uznávaný ako legálne platilo. Sú to štáty na dvoch odlišných kontinentoch a aj tak majú spoločnú menu. Samozrejme pre svetovú ekonomiku to nie sú úplne TOP dôležité štáty, ale rovnako to naznačuje určitý trend adopcie. V rozvojových krajinách Afriky a Latinskej Ameriky je úplne bežné, že obyvateľstvo nemá prístup ku bankovým účtom. Práve preto je tam ideálne riešenie Bitcoin.

Viac ako 25% HDP Salvádoru tvoria remitencie. Teda platby, ktoré sú posielané zo zahraničia späť do Salvádoru. Ak obyvateľstvo však nemá prístup ku bankovým účtom, tak museli využiť rôznych prostredníkov, kde boli veľmi vysoké poplatky. Práve toto vyriešil Bitcoin.

3. Bitcoin ETF a ďalšie

Ďalším faktorom, ktorý môže dostať Bitcoin na nové maximá je Bitcoin ETF v USA. Čo to je a čo to vlastne znamená? Bitcoinové ETF už síce vo svete máme. Má ho napríklad Austrália či Kanada. Stále však čakáme na to najdôležitejšie a to ETF na Bitcoin v USA. ETF je finančný produkt, ktorý je regulovaný miestnym regulátorom. Tým, že je tento produkt regulovaný, tak do neho môžu investovať veľké spoločnosti a fondy. A toto je jeden z posledných dielikov do skladačky. Veľmi jednoduchý a bezpečný prístup finančných inštitúcií a bánk na nákup Bitcoinu.

Záver

Tých dôvodov je samozrejme oveľa viac. Mohol by som spomenúť obmedzenú ponuku Bitcoinov a to konkrétne 21 miliónov mincí alebo halvingové cykly. Dôvodom je oveľa viac, ale toto sú tie 3 hlavné prečo by fanúšikovia kryptomien nemali byť smutný. Na záver by som vás aj rád pozval vyskúšať si anše členstvo Trader 2.0 úplne zdarma na 10 dní. Práve teraz sa láme chlieb a možno vám informácie z našej platenej skupiny pomôžu.

Chcem skúsiť kryptomenovú skupinu na 10 dní ZADARMO!

Disclaimer: Obsah tohto plateného PR článku nemusí odzkadľovať názory redakcie portálu Kryptonovinky a nie je investičnou radou.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.