Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tether (USDT) upravuje svoju súvahu – mieri k bezpečnejším alternatívam

Článok

tether stablecoin
Zdroj: Unsplash.com

Firma Tether zatiaľ dodržuje svoje slovo a znižuje podiel komerčných papierov na súvahe na úrok štátnych dlhopisov, ktoré sú stabilnejšie a znižujú potenciálne riziko pre stablecoin USDT.

Spoločnosť Tether, ktorá je emitentom najväčšieho stabecoinu na trhu USDT, už dávnejšie avizovala, že jej cieľom je zbaviť sa prebytočného množstva komerčných cenných papierov a naopak navýšiť kapitál v amerických štátnych dlhopisoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kým komerčné cenné papiere sú krátkodobé dlhové nástroje vydávane spoločnosťami, ktoré sa často používajú na financovanie rôznych obchodných operácii, štátne dlhopisy sú považované za menej rizikové, pretože minimálne by mali zaručovať, že investor nepríde o vloženú investíciu.

Tether 30. júla uviedol, že v štátnych dlhopisoch má 43,5% všetkých aktív, kým teraz k 3. októbru CTO spoločnosti Paolo Ardoino informoval, že toto percento už stúplo na 58,1%.

Zároveň k 30. septembru tvorili komerčné cenné papiere v držbe firmy Tether menej než 50 miliónov dolárov pričom v úvode roka to bolo vyše 20 miliárd USD. Pre lepšiu ilustráciu k tomu dopĺňame, že podľa dát Coingecko je súčasná kapitalizácia stablecoinu USDT vyše 67 miliárd dolárov.

Firma rovnako tak potvrdila, že jej cieľom je dostáť držbu komerčných papierov na nulu do konca roka 2022 a zároveň chce zlepšiť transparentnosť svojho podnikania. Za týmto účelom v júli menovala európsku účtovnú firmu BDO Italia za svojho nového audítora, ktorý ma vykonávať nezávislú kontrolu držaných rezerv tejto firmy.

Hoci zníženie podielu cenných papierov v rezervách Tether a najatie si audítorskej firmy pôsobí ako krok vpred pokiaľ ide o transparentnosť, kritici firme vyčítajú, že nesiahne po rešpektovanom audítorovi z BIG4 (Deloitte, Ernst & young, KPMG, and PricewaterhouseCoopers), čím by naozaj plnohodnotne vyvrátil domnienky o pochybnom krytí stablecoinov USDT v obehu.

Kroky Tether smerom k transparentnosti môžu byť ovplyvnené aj blížiacim sa schválením zákona o stablecoinoch v USA, ktorý by mal jasne definovať podmienky ich existencie, s čím musí byť Tether v súlade. Predpokladá sa, že tento zákon by mohol prejsť kongresom koncom roka, alebo veľmi pravdepodobne v prvom kvartáli 2023.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.