Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tether FUD je späť – sudkyňa chcela dôkaz, že USDT sú kryté

Článok

tether usdt
Zdroj: Unsplash.com

Stablecoin USDT je naďalej častým terčom pochybností o tom, či je dostatočné krytý rezervami firmy Tether, ktorá je jeho emitentom. Prispel k tomu aj krok sudkyne okresného súdu USA pre Južný okres štátu New York Katherine Polk Faillovej.

Zmieňovaná sudkyňa totiž v úvode týždňa požiadala Tether v rámci súdneho sporu, ktorý započal už v roku 2019, aby predložil dôkazy, že USDT v obehu sú v pomere 1:1 (alebo vyššom) kryté inými aktívami. Spor sa týka žaloby zo strany niekoľkých investorov, ktorí tvrdia, že iFinex, Tether a ich materská firma Bitfinex v predošlom bullrune (rok 2018 a skôr) manipulovali s cenami na kryptotrhu vydávaním nových a nových USDT, čím prispeli aj k nafúknutiu ceny BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poznámka: Ide o odlišný spor, než ten, ktorý bol častokrát medializovaný v súvislosti so žalobou newyorskej prokuratúry voči Tether. Ten sa skončil vo februári 2021, kedy Tether súhlasil so zaplatením pokuty 18,5 miliónov dolárov a zaviazal sa k pravidelnému auditu svojich rezerv.

Tether požiadavku sudkyne splnil

Tether na požiadavku sudkyne Katherine Polk Faillovej promptne reagoval a uviedol, že jej žiadosť je bežnou súčasťou súdnych sporov. Inak povedané nie je nutné robiť z tejto správy senzáciu naznačujúcu, že USDT v obehu nie sú dostatočne kryté.

,,Už sme súhlasili s predložením dokumentov postačujúcich na vytvorenie rezerv na krytie USDT. Tento spor sa týkal len rozsahu dokumentov, ktoré sa majú predložiť. Ako vždy sa tešíme, že sa v pravý čas zbavíme nepodložených súdných sporov,” uviedla spoločnosť.

Tzv. „Tether FUD“, ako sú označované správy týkajúce sa možného nedostatočného krytia USDT ako najväčšieho stablecoinu na kryptotrhu, nie sú ojedinelou vecou, no v minulosti boli častejšie, nakoľko firma vôbec nerealizovala alebo zanedbávala svoje audity. V posledných mesiacoch sa snaží byť transparentnejšia a zlepšiť si v tejto veci imidž, k čomu prispelo aj najatie si jednej z najväčších účtových firiem v Európe BDO Global, aby jej rezervy “kontrolovala”.

Kritici však upozorňujú, že nepôjde o plnohodnotné audity a že najtransparentnejšie by pôsobilo, ak by Tether podrobil svoje aktíva kontrole jednej z audítorských firiem tzv. BIG 4, čiže Deloitte, Ernst & Young, KPMG alebo PricewaterhouseCoopers.

Dopĺňame, že „Tether FUD” naposledy šíril Wall Street Journal, ktorého autori Jean Eaglesham a Vicky Ge Huanová upozornili, že na technickú insolventnosť Tetheru chýba v skutočnosti len veľmi málo.

Wall Street Journal tvrdí, že k technickej insolventnosti Tether (USDT) chýba len málo

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.