Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tether a Bitcoin (BTC) zohrajú vo svete dôležitú úlohu, naznačil Paolo Ardoino

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Paolo Ardoino, technologický riaditeľ firiem Bitfinex a Tether, počas nedávneho Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose vyhlásil, že Tether je spoločnosťou, ktorá podporuje ľudské práva.

Paolo Ardoino počas ostro sledovaného podujatia v Davose, na ktorom sa v priebehu pár dní stretli finančné a politické špičky mnohých štátov, objasnil stratégiu firmy Tether s názvom „Plan B“, ktorá zažíva svoj pilotný projekt v ďalšom švajčiarskom meste Lugano, ktoré otvorilo svoje dvere akceptácii kryptomien USDT a bitcoin (BTC).

Ardoino popri tom zmienil, že nielen bitcoin, ale aj USDT, čiže stablecoin firmy Tether, sa stáva dôležitým nástrojom „slobody“, pričom poukázal na to, že ho prijala napríklad mjanmarská vláda a vojnou utláčaná ukrajinská vláda ho zas akceptuje skrz svoje donate adresy.

,,Tether (USDT) je jedným z nástrojov, ktorý môžu používať krajiny v núdzi, kde národná mena devalvuje – tam, kde ľudia chcú mať náskok pred šialenou infláciou,“ vyhlásil CTO Tether, ktorý ako príklad zmienil Turecko či Argentínu – krajiny, kde kúpyschopnosť národných mien dramatický klesá. V prípade tureckej líry ide o vyše 50% medziročný rast inflácie, kým v prípade argentínskeho pesa sa inflácia blíži až k 60%.

,,Bitcoin je skvelý, ale potrebuje cenovú stabilitu, dlhodobú cenovú stabilitu… Bitcoin je skvelý na mnoho vecí, ale mnohí mu ešte nerozumejú,“ poznamenal naznačujúc, že BTC tiež môže fungovať ako ochrana pred infláciou, no zatiaľ je volatilnejší a ťažšie pochopiteľný než USDT, ktorý je fixovaný k doláru.

,,Bitcoin je pre každého. Máte ľudí v chudobnej krajine, ktorí potrebujú Bitcoin ako základnú finančnú infraštruktúru. Na druhej strane ale máte aj krajinu s najväčším počtom bánk na svete, ktorá tiež potrebuje bitcoiny,“ poukázal na Švajčiarsko, ktoré sa k adopcii BTC stavia zjavne pozitívne. Príkladom je práve mesto Lugano, kde sa USDT a BTC stali de facto zákonným platidlom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.