Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tesla zverejnila výsledky za druhý kvartál. Svoje bitcoiny nepredávala

Článok

Tesla
Pixabay.com

Spoločnosť Tesla, ktorá patrí medzi najväčších inštitucionálnych investorov do Bitcoinu, zverejnila výsledky svojho hospodárenia za druhý kvartál 2021. Vyplýva z nich, že žiadne svoje bitcoiny nepredala, no zároveň Bitcoin ani nedokupovala.

Firma Elona Muska Tesla oznámila, že prvýkrát v histórii firmy prekročili jej zisky hodnotu 1 miliardy dolárov, pričom za sledované obdobie dokázala vyprodukovať viac než 200 000 nových vozidiel, čo označuje za veľký úspech.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o Bitcoin, jej investícia do tejto kryptomeny v hodnote 1,5 miliardy dolárov ešte z februára 2021 vzhľadom na pokles ceny BTC ovplyvnila jej kvartálnu bilanciu negatívne. Musela ju totiž účtovať ako stratu v hodnote 23 miliónov dolárov. Je to však výrazne nižšia strata, než odhady, ktoré boli publikované na CNBC a špekulovali až o sume okolo 100 miliónov dolárov.

Tesla musela účtovať investíciu do Bitcoinu ako stratu z dôvodu, že v čase uzávierky kvartálnej bilancie sa Bitcoin nachádzal na cene nižšej než bola jeho cena v momente, kedy ho Tesla kupovala (okolo 32 000 USD). V súčasnosti pri cene nad 36 000 USD by túto stratu už reportovať nemuseli.

Pre verejne obchodované spoločnosti v USA je vedenie Bitcoinu na súvahách riešené pomerne zvláštne. Ak je totiž trhová cena Bitcoinu v pluse oproti jeho nákupnej cene, nemôžu túto investíciu účtovať ako zisk, pretože Bitcoin je klasifikovaný ako nehmotný majetok, u ktorého je možné zisk účtovať až v prípade jeho predaja. Ak však trhová cena Bitcoinu oproti jeho nákupnej cene klesne, stratu účtovať musia. Ide o skutočnosť, ktorá môže teoreticky demotivovať CEO veľkých firiem investovať do BTC, pretože ani prípadný rast hodnoty BTC neovplyvňuje z účtovného pohľadu hodnotu firmy, kým nedôjde k jeho predaju.

Elona Muska však tieto účtovné komplikácie zjavne netrápia a zdôrazňuje, že Tesla nakúpené bitcoiny plánuje držať dlhodobo. Potvrdila to najlepšie tým, že nepredala žiadny BTC ani počas turbulentných mesiacov, kedy BTC stratil vyše 50% svojej ceny voči historickým maximám.

Tesla z investície v hodnote 1,5 miliardy dolárov predala ešte v prvom kvartáli 10% Bitcoinov, ktoré nakúpila, aby sa presvedčila o jeho likvidite. Následne uviedla, že predaj bol realizovaný veľmi rýchlo, čo ju ubezpečilo, že Bitcoin je likvidný.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.