Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tesla (TSLA) pri predaji bitcoinov zaúčtovala realizovaný zisk. Koľko BTC jej zostalo?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Tesla (TSLA) podľa podania na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu  (SEC) vykázala z predaja 75% svojich držaných bitcoinov realizovaný zisk v podobe 64 miliónov dolárov.

Informácia o realizovanom zisku je mierne prekvapujúca, nakoľko kryptomeny vstúpili v druhom kvartáli 2022 do výrazného medvedieho trhu. Firme Tesla sa však zjavne podarilo predať zmieňovaných 75% BTC, ktoré nadobudla vo februári 2021, ešte skôr, než došlo k poklesu ceny až k úrovniam okolo 20 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vyplýva to z oficiálneho formulára podaného na SEC s označením 10-Q, v ktorom Tesla uviedla, že predajom bitcoinov realizovala zisk 64 miliónov dolárov.

V reporte pritom musela oznámiť, že jej investícia do BTC je za prvý polrok v nerealizovanej strate 170 miliónov dolárov, čo je účtovná zvláštnosť v USA, nakoľko firmy musia účtovať stratu z investície do BTC aj ak ho nepredali – stačí, aby klesla jeho trhová hodnota.

Tesla počas earnings oznámila, že v druhom kvartáli 2022 dosiahla zisk na akciu v hodnote 2,27 USD pri tržbách 16,93 miliárd USD. Predaje bitcoinov odôvodnila tým, že potrebovala navýšiť svoju hotovostnú likviditu pre otázny vývoj situácie v Číne v súvislosti s lockdownami a pandémiou Covid-19, ktoré ovplyvňujú dodávateľské reťazce.

Podľa portálu BitcoinTreasuries má Tesla aktuálne v držbe stále 10 800 BTC, čo je pri súčasnej cene BTC okolo 230 miliónov dolárov. Tesla počas kvartálnych výsledkov informovala, že môže v budúcnosti pristúpiť ku ďalej kúpe bitcoinov a skutočnosť, že sa značnej časti držaných BTC zbavila neznamená, že nad najväčšou kryptomenou láme palicu.

,,Rovnako ako u iných investícii a v súlade s tým, ako spravujeme účty v hotovosti a v iných peňažných ekvivalentoch založených na nekrytých účtoch, môžeme naše držby digitálnych aktív kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť na základe potrieb firmy a nášho pohľadu na trhové a environmentálne podmienky,“ informoval najväčší výrobca elektromobilov na svete, ktorého CE je najbohatší muž planéty Elon Musk.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.