Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tento indikátor naznačuje, že bitcoin (BTC) je blízko dna – naposledy tak robil v marci 2020

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Popredný trhový analytik onchain analytickej platformy Glassnode známy pod pseudonymom Checkmate upozornil na graf, ktorý by mohol naznačovať, že bitcoin (BTC) je blízko svojho dna a inými slovami ide o obdobie, ktoré môže byť vhodným časom na investíciu.

Checkmate označil tento graf jednoduchým pojmom „Investor Tool“, pričom ide o indikátor, ktorý používa dvojročný SMA (pojem 720DMA) a jeho 5-násobok (5x 720DMA). Vytvára tak dve línie okolo spotovej ceny BTC, ktorým sa historicky darí identifikovať vrcholy a spodky bitcoinových cyklov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poznámka: SMA – teda Simple moving average resp. Jednoduchý kĺzavý priemer počíta priemer zvoleného rozsahu cien, zvyčajne uzatváracích cien, podľa počtu období v danom rozmedzí. Ide o technický ukazovateľ, ktorý môže pomôcť pri určovaní, či bude cena aktíva pokračovať v danom smere, alebo zvráti trend z býčieho na medvedí, resp. naopak.

V súčasnosti je cena Bitcoinu prvýkrát od marca 2020 pod úrovňou dvojnásobku SMA, čo môže naznačovať, že BTC je podkúpený, čiže blízko svojho dna. Ako vidieť na grafe, v minulosti, keď bol bitcoin v tejto zóne, dlho sa v nej neohrial a teda dané obdobie ideálnym časom na nákup – akumuláciu.

Tentokrát sa do zóny pod zelenou líniou dostala cena bitcoinu týždeň pred tým, ako došlo ku krachu kryptomeny LUNA a s ňou súvisiaceho algoritmického stablecoinu UST, čo viedlo aj k predaju vyše 80 000 BTC organizáciou Luna Foundation Guard.

Hayes si myslí, že nižšie už nepôjde

Že je bitcoin blízko svojho dna sa domnieva aj Arthur Hayes, bývalý CEO kryptomenovej burzy BitMex, ktorý si myslí, že májová cena 23 800 USD, na ktorú sa BTC nakrátko prepadol po krachu LUNA, bude dnom tohto medvedieho cyklu a nenaplnila sa predpovede pesimistickejších analytikov, ktorí spomínajú možnosť pádu BTC až k cene 14 000 USD.

Hayes si dokonca myslí, že samotný krach LUNA a likvidácia 80 000 BTC zo strany Luna Foundation Guard, mohli vytvoriť pre Bitcoin silnejší support.

Na záver upozorňujeme, že hoci mnohé indikátory pri spätnej analýze ukazujú, že fungovali, budúcnosť nie vždy napodobňuje históriu. Preto zdôrazňujeme, že obsah tohto článku nemožno vnímať ako investičnú radu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.