Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (30.7.): Bart patterny sú späť

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bart patterny sú späť

Rozoberal som to aj vo včerajšom webinári. Zatiaľ sme mali 3 fraktály, kde sa najviac vyskytovali Bart patterny a všetky tri mali spoločné znaky. Prvý krát sa Bart patterny začali vyskytovať na úrovni 6400 tesne predtým ako sme urobili finálny break nadol na 3000 USD. Druhýkrát sa začali objavovať na dne na hranici okolo 3600 dolárov tesne pred tvrdým breakom zo dna. Počas rastu Bitcoinu sme Bart patterny nevideli a teraz sa vyskytujú znova. Aké majú spoločné znaky?

  1. Vo všetkých prípadoch klesali objemy – klesalo volume
  2. Vo všetkých prípadoch sa znižovala volatilita
  3. Vo všetkých prípadoch prišiel následne prudký pohyb, ktorý zmenil trh na ďalšie mesiace.

Ako sa vlastne vytvára Bart pattern? Vytvára sa v čase, kedy trh konsoliduje a kedy na trhu absentujú objemy. Keď v order booku nemáte objednávky, resp. je ich tam menej ako zvyčajne tak vám stačí aj menší obnos peňazí na to aby ste urobili pump/dump. Akonáhle týchto pump/dump schém spravíte niekoľko, špekulanti postupne prestanú obchodovať. Akonáhle sa na trhu začne objavovať Bart pattern , tak sa trading stáva značne zložitým. Úlohou konsolidácií a podobných štruktúr je absolútne znechutiť a unudiť špekulantov a traderov, aby z trhu odišli. V momente keď všetci prestanú veriť v ďalší rast, odídu z trhu a zníži likvidita na minimum, práve v tomto momente stačí aj menší objem financií na to. aby graf dokázal urobiť kľúčový pohyb. Podobné psychologické efekty a správanie davu rozoberáme aj v projekte Trader2.0.

Takže v momente, keď väčšina špekulantov usúdi, že je lepšie sa držať mimo trh a pohyb do strany nás absolútne unudí a bart patterny nám zoberú obchody na stopkách, tak práve vtedy príde kľúčový pohyb. V minulosti sa to stalo už 2-krát. Priznám sa, že nedokážem odhadnúť, na ktorú stranu príde daný pohyb a ani by som sa o takúto predikciu nesnažil. Vo včerajšom webinári som názorne ukázal minimálne sedem scenárov čo sa s Bitcoinom môže stať. Navyše každý jeden scenár mal opodstatnenie podľa technickej analýzy. V takýchto korekčných štruktúrach je vždy veľmi ťažké robiť analýzu, pretože možností, čo sa môže stať, je oveľa viac ako zvyčajne.

Záver

V najbližšom období očakávam kľúčový pohyb na Bitcoine, ktorý ovplyvní graf na najbližšie mesiace. Objemy sú už teraz extrémne nízke a myslím si, že to už nebude trvať dlho. Ak vás zaujíma ako sa v takejto situácii zachovať, prípadne ako to odtradovať, tak odporúčam pozrieť včerajší live stream:

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.