Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (27.6.): Včerajší rast potrestaný!

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte traderi! Včera Bitcoin vyrotoval a pripísal si na svoj účet cez 20%-ný rast. Takmer rovnako úspešné boli aj altcoiny. Ďalší rast bol však ostro zamietnutý. V momentálnej situácii to ešte nemusí nič znamenať. Podobné zostrely a vychladnutie indikátorov sme videli aj v roku 2017. Ono niet sa ani čo čudovať, pretože po takých pohyboch nahor už jedna z rezistencií musela zafungovať. Najbližšie hodiny a možno až dni nám ukážu ako to bude s Bitcoinom vyzerať ďalej. Fear and gread index sa včera vyšplhal až na neuveriteľnú hodnotu 95 zo 100. Chamtivosť už teda bola obrovská. Či to je však koniec rastu a prechádzame do ostrejšej korekcie je momentálne veľmi ťažko povedať. Aj napriek silnému odmietnutiu čo je prvým náznkom slabosti až najbližšie hodinu ukážu, čo bude ďalej. Ak Bitcoinu začne konsolidovať a indikátory budú klesať, tak by som z toho vedu nerobil. Ak príde k ďalším poklesom a porušia sa štruktúry, tak to už bude vyzerať horšie.

11 290 – 11 712 dolárov je hranica kde by sa daný pokles mohol zastaviť. V tomto prípade by korekcia zodpovedala ABC korekcii. Navyše by sme vymazali celú parabolu a odrazili sa od hornej hrany channelu.

Veľké altcoiny

Altcoiny to včera pekne schytali. Prekvapením nie sú od ch včerajšieho topu ani 15 – 20% poklesy. Toto je proste krypto! Zatiaľ by som však nebol extra smutný, pretože altcoiny oproti Bitcoinu urazili možno polovičnú cestu. Priestor na rast tam určite ešte je a hlavne príde v dobe, kedy bude Bitcoin konsolidovať. Zdravá korekcia prospeje hlavne štruktúram a technickej analýze. Keď nám graf ide do paraboly a preráža jednu rezistenciu za druhou, tak to nie je zdravý rast a môže sa nám to ľahko vypomstiť. Krásnym príkladom je znova rok 2017, kedy sme v priebehu pár dní urobili extrémne % hore a potom o pár dní extrémne % down. Akonáhle graf prerazí všetko, čo mu stojí v ceste bez retracementu a bez potvrdenia, tak je daná štruktúra extrémne slabá a to isté sa môže stať cestou nadol.

Na grafe vidno prudký pokles ETC a DASH. Podobným štýlom padali aj zvyšné veľké alty.

Malé altcoiny

Po dlhých dňoch a možno až týždňoch, konečne trochu zelene na malých altoch. Tieto mince dostali poriadne zabrať a preto je rast úplne normálny, ale bol by som opatrný. Ak Bitcoin bude ďalej pokračovať v raste, tak tieto alty budú znova krvácať a preto je dokup momentálne veľmi rizikový.

Zľava 20% na kurz a k tomu 10 mincí zdarma

Od pondelka 1.7 spúšťame na Trader2.0 špeciálnu akciu -20% na všetky produkty a ako bonus ku každému kurzu 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma. Momentálne sme vo fáze, kedy sme pred ďalším bull runom a je len na vás či ho využijete vo svoj prospech. Ak ste si nechali ujsť hajp v roku 2017, tak neprepásnite túto možnosť znova.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.