Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (23.7.): Netradične cez Friedrichs a BK indikátory

Článok

analyza-kralovansky-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Pre dnešnú analýzu som sa rozhodol použiť inú stratégiu ako robím klasicky, pretože mám rád variabilný štýl tradingu. Dnes sa preto na bitcoin pozrieme formou dvoch odlišných indikátorov.

  1. Friedrichs
  2. BK indikátor

Friedrichs indikátor

Na 4H, 12H aj 1D grafoch zatiaľ nehlásime BUY. Tento indikátor bol vytvorený priamo na páre BTC/USD.  Je kombináciou kĺzavých priemerov, Golden crossov, RSI a divergencií na RSI. Osobne ho používam ako skvelý doplnok svojich analýz.  Momentálne neukazuje žiadny nákup na dôležitých časových rámcoch a to zrejme značí, že ešte nie sme úplne na dne korekcie. Ak chcete daný indikátor využívať, tak odporúčam minimálne štvorhodinový časový rámec.

BK indikátor

BK indikátor využíva kĺzavé priemery 7, 77 a 231. Je to unikátna kombinácia kĺzavých priemerov založená na matematických výpočtoch. Traderi väčšinou používajú kĺzavé priemery 50, alebo 100. Túto metódu vytvoril B. Kelly a najlepšie funguje na 4H grafe. Ako druhé časové pásmo by som si vybral 1D graf. Presuňme sa však na 4H. Momentálne na grafe môžeme vidieť, že sa nachádzame v šedej zóne, takže pod 231 a pod 77. Bitcoin ako prvé musí zaveliť k obratu. Vidíme, že obidve MA fungujú veľmi spoľahlivo ako rezistencie. Kľúčové bude či sa Bitcoin dokáže vytočiť nad MA77 a 231 a ak áno, tak nás čaká ďalší rast. V tejto situácii by sa mal Bitcoin začať pomaly otáčať a ísť znova atakovať MA77. Málokedy sa stane, že ju prerazí hneď na prvý pokus. O to sa pokúšal aj pred 2 dňami, ale neúspešne.

Záverom môžeme zhodnotiť, že Bitcoin potrebuje impulz smerom hore. V najbližších hodinách by sa mal začať otáčať a reagovať. Naše indikátory nám zatiaľ signál na vstup neukazujú. Avšak treba uviesť, že BK indikátor je založený na MA, ktoré bývajú oneskorené, takže aj samotný vstup do obchodu je oneskorený. Čo sa týka  Friedrichs indikátoru, tak ako prvé potrebujeme BUY signál na 4H a potom postupne vo vyšších časových rámcoch. Momentálne sa nachádzame v reverznej zóne, kde ak chce Bitcoin pokračovať smerom UP, tak by mal zaveliť k obratu.

Každý pondelok o [21:00] prinášame voľne dostupný webinár, kde rozoberáme  Bitcoin, veľké altcoiny, malé altcoiny, kryptomeny na želanie a otázky a odpovede. Pridať sa môže každý. Záznam zo včera je tu:

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.