Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (2.7.): Kde je dobra zóna na nákup?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa ako obvykle pozrieme na Bitcoin, jeho dominanciu na trhu a kapitalizáciu celého kryptomarketu.

Bitcoin

Bitcoin sa momentálne dostal pod magickú hranicu 10 000 dolárov. Nerobil by som z toho však vedu. Celkový pokles od zamietnutia je už takmer 30%, čo je na kryptomenách úplne bežné. Konečne po tom tvrdom raste prišla korekcia, ktorá má správne parametre a to ako časové, tak aj percentuálne. Korekcie, ktoré sme zažili doteraz boli slabé a v podstate sa dá povedať, že retracement po pumpách a breakoch bol smerom nahor. Celá korekcia sa rozvinula do ABC korekcie. Moja nákupná zóna sa nachádza medzi 9783 – 9131 dolárov. Pretože keď natiahneme fibonacci extension z topu do bodu A a do bodu B, tak vyššie uvedené hodnoty vychádzajú na 0.786 – 1.01 extension. Teda typické hodnoty pre vlnu C. Navyše sa v tejto zóne nachádza silný support. Nečudoval by som sa keby sme šli knotom aj na nižšie hladiny, ale toto je pre mňa férová zóna, kde by som BTC osobne rád nakúpil.

FRIEDRICHs indikátor

FRIEDRICHs indikátor, o ktorom som hovoril aj vo včerajšom streame, ktorý ste mohli vidieť aj na kryptonovinkách, zatiaľ stále neukazuje signál na nákup na žiadnom časovom rámci. Medzi 1H – 12H. Signál na nákup na 1 hodinovkách nevnímam až tak vážne, pretože je to celkom malý timeframe a tie signály sú tam veľmi dynamické. Tento indikátor berie do úvahy niekoľko kĺzavých priemerov a ich cross + RSI a divergencie na RSI. Osobne ho používam ako doplnok svojej analýzy.

Dominancia BTC

Dominancia BTC je v korekcii v rámci trendu. Akonáhle sa Bitcoin začne otáčať a rásť, tak predpokladám, že tak urobí aj jeho dominancia. Aj napriek tomu, že jeho hodnota je najvyššia za posledné 2 roky, tak to ešte nevyzerá na koniec really smerom nahor. Silné rezistencie evidujem na hodnote 67.22 a 69.55%. Momentálne sa nachádzame v subvlne 3, ktorá ak má byť platná a validná, tak by mala dôjsť minimálne na 68.54%. Tak ako pri BTC, tak ani tu ešte FRIEDRICHS indikátor neukazuje nákup, takže môžeme predpokladať ešte menší pokles ako BTC samotného, tak aj jeho dominancie.

Total market cap

Market cap má vždy dosť podobný graf ako Bitcoin. Indikátor nám taktiež ešte neukazuje nákup, takže môžeme predpokladať menší zošup. RSI sa aj tu už pomaly dostáva do extrémnej zóny na 4H. Rovnako tomu je aj pri dominancii a BTC. Prvý support nás neudržal a tak som na grafe vyznačil aj druhý support, ktorý si myslím, že svoju úlohu zvládne. Okrem volume gapu sa v ňom nachádza aj pivot trianglu, takže táto zóna je veľmi silná. Vzhľadom na RSI aj dĺžku pádu je šanca, že k danému supportu ani nedôjdeme.

Každý pondelok o [21:00] sa stretávame na STREM-e, kde rozoberáme Bitcoin, top altcoiny podľa kapitalizácie a potom vaše mince na želanie. Neváhaj sa na stream pripojiť aj ty! Pravidelne o ňom budeš informovaný aj na webe kryptonoviniek. Stream je zadarmo. Záznam zo včera si môžete pozrieť tu:

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.