Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (13.6.): Rast je limitovaný, dajte si pozor! Toto sú 2 možné scenáre

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Bitcoin a celý trh nás včera potešil svojim rastom. Otázky, ktoré asi momentálne máte v hlave sú:

  1. Ideme už na 10K?
  2. Je toto koniec korekcie?
  3. Čo znamená, že sme prerazili klesajúci channel?
  4. Mám už dokupovať?

Poďme si tieto otázky zodpovedať.

Bitcoin

Kto poctivo číta moje články prípadne navštevuje naše firemné Nexaltic Streamy, tak musel na tomto raste zarobiť. Dajte si však pozor, pretože rast je limitovaný. Znova sa nám vynára viacero scenárov, ktoré by som v tejto chvíli zhrnul do 2 možností.

Vlna B je dokončená a ideme dole.

Prvý scénar je, že korekčná vlna B je dokončená. Sublvna ((c)) došla na 1:1 extension a preto prichádza do úvahy scenár, že vlna B je už dokončená a trh začne vytvárať posledný leg dole a teda vlnu C. V takomto prípade by do pár hodín a možno dní nastal pokles. Pozitívna správa je, že ak by sme už mali dokončenú vlnu B, tak vieme presnejšie zamerať target pre vlnu C. Ako? Úplne jednoducho. Natiahneme si fibonacci extension od nášho topu (9100 dolárov) do bodu A a následne do bodu B. Hranica 1:1 extension je náš target.

Vlna B dokončená nie je.

Ďalšou možnosťou je tá, že rast bude pokračovať, ale bude limitovaný. Prečo? Na grafe sme prerazili klesajúci kanál. Včera som si robil hĺbkovú sentiment analýzu a až 60-70% traderov na Tradingview, Twitteri a telegrame evidovalo klesajúci kanál a čakalo na prieraz. Momentálne keď sme jednoznačne klesajúci kanál prekonali na všetkých burzách (Bitfinex, Bitstamp aj Bitmex) môže nastať pozitívny sentiment a rast nahor.  V tomto momente by sme uvažovali o tom, že vlna B teda ešte dokončená nie je a že bude pokračovať smerom nahor. Ako logická hranica sa nám núka oblasť 8500 – 8600 dolárov, kde je silná rezistencia, vychádza tam golden ratio fibonacci retracement a 1:1,618 fibonacci extension. V tomto scénare teda predpokladáme, že vlna B ešte bude pokračovať do vyšších targetov. V tomto momente bohužiaľ nevieme určiť si je vlna B už definitívne hotová, alebo nie. Vieme však z tejto analýzy urobiť záver –  rast je limitovaný. Osobne som uzavrel niekoľko pozícií na altoch a čakám na uzavretie zvyšných pozícií.

Oplatí sa longovať?

Záleží od RRR. Aj napriek 2 scenárom vieme to, že rast je limitovaný a hrozí nám break dole.  Priestor na long bol niekoľko hodín a dní dozadu. Momentálne je už situácia celkom riskantná a ja osobne sa do takýchto tradov nepúšťam a radšej si počkám.

Je to koniec korekcie?

Od dna cca 3200 dolárov po vrchol 9100 Bitcoin spravil okolo 180% za 170 dní. Momentálna korekcia spravila 13% a trvá 13 dní. Už len z tohto vidíme obrovský nepomer ako v %, tak aj časový. Každopádne či už máme vlnu B dokončenú, alebo nie, tak po vlne B vždy prichádza vlna C, ktorá je vo väčšine prípadov najdlhšia. Gamechanger by bol keby ideme výraznejšia nad aktuálny TOP 9100 dolárov.

My v projekte Trader20 sa momentálne sústredíme na altcoiny a teda ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré rast ešte len čaká. Rovnako tento týždeň môžete využiť akciu a pri kúpe akéhokoľvek kurzu získava klient darček 10 mincí so zápalnou šnúrou zdarma!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Populárne