Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza od botje11 (28.5.): Bitcoin pokračuje v pumpovaní

Článok

botje-analyza-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dnes sme pre vás pripravili preklad analýzy Bitcoinu od populárneho trejdera botje11, ktorého analýzy na TradingView sleduje 27 tisíc followerov. Botje má zároveň populárny Telegram kanál s vyše 8000 užívateľmi.

Botje publikoval analýzu dnes o tretej ráno. Je však stále platná.

,,Som ohromený silou tohto trhu v priebehu posledného mesiaca. Bitcoin predviedol ďalšiu rally, akoby o nič nešlo. Na úrovniach, kde altociny počas posledného polroka váhali, urobili za posledných pár týždňov naozaj veľa roboty. Počas včerajšej rally vyzerali (altcoiny) veľmi silne. Rástli počas toho, ako išiel Bitcoin do strany, rovnako ako za starých dobrých čias. Následne prišiel pád, keď Bitcoin padol náhle o 300 dolárov. Altcoiny v reakcií na to zažili v priebehu pár minút rýchly výpredaj. Lenže teraz o pol dňa neskôr väčšina altov túto stratu zmazala. Z tohto dôvodu sa domnievam, že trh je aktuálne veľmi silný.“

analyza-botje
Zdroj: Botje11, TradingView

,,Je náročné byť si istý cieľom veľkého trojuholníka. Minimálny tartget vidím niekde okolo 9200 až 9300 dolárov. Mnohí však môžu argumentovať, že je vyššie. Všetko je možné. Veľký trojuholník môže byť napokon vnímaný aj ako veľký „bull flag”, ktorý má target omnoho vyššie.

(Včera večer) som uverejnil aktualizáciu o možnom double tope Bitcoinu a to práve v čase, keď začal jeho včerajší pád. Prebehol rýchlo, ale odraz bol veľmi slušný a nakoniec sme sa vrátili naspäť. Teraz to vyzerá tak, že medvedia vlajka (bear flag) sa dostala do kanála, ktorý môžete vidieť na grafe vľavo.”

Botje11 napísal túto analýzu skoro ráno a upozornil, že na grafe vľavo sa bear flag takmer láme. Ak nevydrží, môžeme vidieť retest úrovne okolo 8650 dolárov. Zároveň však poznamenal, že ak sa to neudeje v najbližšej polhodine až hodine, pravdepodobne sa tento scenár otočí. Medvede totiž v posledných 2 mesiacoch pravidelne zlyhávajú.

,,Súčasná farmácia môže byť tiež premenená na trojuholník (graf vľavo), takže ak neuvidíme reálnu reakciu z prerušenia kanálu, je pravdepodobnejšie, že nastane verzia trojuholníka. Ak uvidíme ďalší dotyk k 8950 dolárov, s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme ďalší break. Na pravej strane grafu je nakreslená aj prípadná vlajka býka. Takže aj keď teraz padne, ale popri tom neuvidíme veľké objemy, môžeme ľahko nájsť support okolo ceny 8600 dolárov. Z tejto úrovne by sme mohli smerovať aj k double bottom targetu okolo 8400 dolárov. Zvyčajne, keď je trh extrémne bullish (teda taký, ako ho sledujeme posledné týždne), je pravdepodobnejšie, že nájde podporu nad touto úrovňou. Teoreticky môže Bitcoin padnúť až na 8300/8400 dolárov, ale to by nezodpovedalo vzoru z minulého mesiaca, ktorý je kompletne pod kontrolou býkov.

Ako som spomínal už včera, ak uvidíme, že altcoiny budú rasť ešte viac, nevidím naozaj žiadny dôvod, prečo by sme nemohli pokračovať v raste aj v nasledujúcich dňoch. Napriek tomu, že Etheruem a XRP zaostávajú, mnohé ďalšie altcoiny medzitým posilňujú.”

Ak si prajete sledovať analýzy botje11 pravidelne, nájdete ich na TradingView. Sledovať môžete aj jeho Telegram na tejto adrese.

Boli by ste radi, keby sme analýzy populárnych zahraničných trejderov prinášali častejšie? Dajte nám feedback.

Zdroj: tradingview.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.