Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (6.2.): Pokiaľ sme v channeli, sme stále bullish!

Článok

analyza-bitcoin-trader20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte trejderi, je tu štvrtok a to znamená pravidelný prehľad Bitcoinu, jeho dominancie a samozrejme nesmieme vynechať altcoinový market cap.

Bitcoin

Po niekoľkodňovom pohybe do strany a oscilovaní Bitcoinu okolo hodnoty 9400 dolárov boli tento týždeň v hre v podstate dve varianty. Pokles Bitcoinu do oblasti blízko 9000 dolárov, následný odraz hore a pokračovanie smerom UP k najbližšej rezistencii.Tú predstavuje hladina 9800 až 9900 dolárov. Druhá varianta bola pokračovanie v uptrende bez poklesu.

Ako sa ukázalo, vyplnil sa scenár číslo jedna. Otestovali sme hladinu 9090 dolárov a okamžite išli hore. Myslím si, že tento pohyb veľmi úzko súvisí s dominanciou Bitcoinu, ktorú si spomenieme v nasledujúcej časti článku.

Momentálne sa cena Bitcoinu pohybuje na cene približne 9650 dolárov. Najbližšia rezistencia nás čaká na hranici 9800 – 9900 dolárov kde uvidíme ako Bitcoin zareaguje. Pokiaľ ale trh bude dostatočne bullish, je dosť možné, že Bitcoin naberie silu a spomenutou hladinou prejdeme bez akýchkoľvek zastavení. Následne budeme pozorne sledovať hladinu 10 400 dolárov, ktorá by už mala zareagovať. Pokiaľ sa nachádzame v zvýraznenom channeli sme stále bulish. Stále je tu ale aj možnosť bearish scenára a výraznejší pokles pod 9000 dolárov. Ten by som bral ale do úvahy až po prerazení spodnej trendovky channela.

Dominancia

Dominancia Bitcoinu dorazila do veľmi dôležitej hladiny. Dosiahli sme hladinu 65 – 65,5 %, čo je pre bitcoinovú dominanciu veľmi silný support a zároveň oblasť bodu C ABC korekcie. Tu prišlo k jemnému odrazu a dominancia nám znovu začala mierne stúpať. To sme včera zaznamenali na Bitcoine, kedy trochu nabral na sile a odrazilo sa to aj na jeho cene. Pri dominancii tiež treba spomenúť indikátor RSI , ktorý nám na 4H grafe ukazuje, že sa nachádzame v prepredanej oblasti, čo býva často signálom, že čoskoro nastane otočenie trendu. V tomto prípade by nám dominancia mala  v blízkom čase začať stúpať aj keď nateraz môžeme isť istý čas do strany.

Altcoin market cap

Altcoinový market cap nám tento týždeň výrazne posilnil. Prekonali sme kľúčovú zónu 85 miliárd dolárov, čo bola podmienka pre ďalšie pokračovanie UP. To sa potvrdilo a išli sme smerom hore.

V predchádzajúcich dňoch sa to pekne odrazilo rastom takmer na všetkých altcoinoch a dostali sme sa až na hladinu 93 – 95 miliárd dolárov. Toto je ale pre altcoin market cap veľmi silná rezistencia.

Teraz tu očakávam miernu korekciu smerom nadol, aj keď podobne ako na dominancii Bitcoinu, aj tu môžeme ísť istý čas do strany a pohybovať sa v zvýraznenej rezistencii. Tomuto nasvedčuje aj indikátor RSI, ktorý nám v tomto prípade na 4H grafe singnalizuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a čoskoro by malo nastať otočenie aktuálneho pohybu.

Kapitál z altcoinov by sa mal začať postupne prelievať do Bitcoinu. Po predchádzajúcom raste malých altcoinov by sme mali momentálne zaznemenať ich všeobecnú korekciu. Naopak Bitcion s najväčšou pravdepodobnosťou bude stúpať.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.