Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (30.1.): Nové lokálne HIGH je bullish signálom

Článok

analyza-bitcoin-trader20

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

V poslednom článku sme spomínali, že Bitcoin nám po peknom raste prešiel do korekcie a sledovali sme hladinu 8800 dolárov, kde som predpokladali, že prídeme do bodu B a odrazíme sa smerom dole. Táto hodnota ale takmer vôbec nezareagovala a pokračovali sme smerom UP.

Keď sme sa spätne pozreli na graf, všimli sme si, že ABC korekciu sme spravili už v predchádzajúcom mini cykle, ktorú pekne vidno na 4H časovom pásme. Po tejto korekcii prišla intenzívna vlna UP, kde sme vytvorili dokonca nové lokálne high, čo považujeme za veľmi bullish signál.

Vzhľadom nato sa musel upraviť graf, keďže cenový pohyb na Bitcoine nás príjemne prekvapil a cena sa na burze Binance vytiahla až na 9437 dolárov.

Teraz je veľmi dôležité spomenúť, že na 1D grafe sme uzavreli sviečku nad MA200, čo predstavuje 200 dňový cenový priemer. Toto sa všeobecne považuje za  veľmi silný bullish signál.

Celkovo vyzerá Bitcoin veľmi bullish. Sme predsa len pred halvingom a povedzme si úprimne, kto by to chcel teraz predávať. Momentálne predpokladáme, že sa nachádzame na začiatku vlny 3 a budeme postupne bez väčších retracementov pokračovať k hranici 11000 dolárov.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu od poslednej analýzy neprišlo k výraznejšej zmene napriek tomu, že Bitcoin spravil pekný pohyb UP.  Každopádne ale na grafe môžeme vidieť, že sme vypadli z klesajúceho channelu. Prerazili sme hornú trendovú líniu, čo nám signalizuje nasledujúci pohyb UP.

Momentálne náš názor ostáva rovnaký ako z predchádzajúcej analýzy a myslíme si, že budeme pokračovať k 69 percentám.

Altcoin market cap

Minule sme spomínali, že vytvárame formáciu Cup and Handle a momentálne sme sa nachádzali vo formovaní časti ,,handle“ . Čakali sme pokles až na 68,5 miliardy, kde sme ale nedošli.  Do altov sa začal výrazne nalievať kapitál čo sme zaznamenali na výrazných pohyboch UP prevažne veľkých altov a taktiež to môžeme momentálne pekne vidieť aj na grafe, kde sme prerazili klesajúci kanál. Tým pádom by mala byť formácia Cup and Handle hotová.

Aktuálne je pre nás kľúčová zóna 84 – 85 miliárd dolárov. Na ďalšie pokračovanie UP potrebujeme túto zónu preraziť.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Populárne