Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (29.8.): Máme potvrdenú polovicu skladačky

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin sa konečne pohol, avšak smerom nadol. Dobre vieme, že scenár 7000 – 8000 dolárov je stále aktivný, ale ešte nieje potvrdený. Z môjho pohľadu máme potvrdenú len ½ skladačky. Prečo?

Aj keď si spodnú hranu trianglu nakreslím ináč, tak jednoducho najväčší zmysel mi dáva táto varianta. V tomto bode sme teda už jednoznačne pod trianglom. Uzavreli tam aj 4H aj 1D sviečka. Včera mali bulls ešte šancu s touto situáciou niečo spraviť, ale nestalo sa tak. Prvá podmienka je teda porušená. Druhá podmienka však ešte nie je porušená a to je nižšie minimum.

Ak by sme porušili aj nižšie minimum, tak je potom veľká šanca na ďalší pokles. To sa však zatiaľ nedeje. Kým držíme aspoň to dvojité dno, tak je stále šanca na vyššie uvedený scenár a pokračovanie trianglu. Pamätajte, že kreslenie trendových čiar trianglu nie je exaktná veda, ale každý trader si dané trendline môže nakresliť trochu ináč. Karty boli rozdané a dnes musí prísť reakcia. Nachádzame sa v zóne, kde si už nemôžeme dovoliť ďalší pokles. Polovica skladačky je teda vyplnená, ale radšej by som počkal aj na druhú polovicu. Ak udržíme graf a nevytvoríme nižšie minimum, tak by som nebol prehnane bearish. Takýchto dumpov sme za posledný čas zažili už niekoľko.

Dominancia

Podľa predpokladov. Už včera som postrehol, že buď príde break, alebo výraznejší dump. Nakoniec prišiel break. Dlhodobo je dominancia stále bullish.

Kapitalizácia

Absolútne identická situácia ako na Bitcoine. Hovoril som už minule, že graf kapitalizácie už nemá toľko priestoru na pohyb do strany ako Bitcoin a je viac stlačený. Rovnako sme z môjho pohľadu vyplnili len polovicu skladačky a to je preťatý triangel. Stále sme však nevytvorili nižšie minimum a kapitalizácia teraz rovnako ako Bitcoin bojuje na tejto hranici.

Veľké altcoiny opäť klesli a nachádzajú sa v ,,do or die“ zónach. Vždy beriem do úvahy radšej negatívny scenár a ten je channel na 7000 – 8000 dolárov na Bitcoine. Altcoiny by v takomto prípade zrejme ešte dosť zaplakali a dominancia by sa mohla vyštverať na top okolo 77%. To je môj absolútny strop čo sa dominancie týka. Včera prišiel pohyb, ktorý nám niečo povedal, ale ešte nerozhodol. Dnes musí prísť reakcia. Ak uzavrieme dnešný deň na nižšom minime, tak je rozhodnuté.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do konca leta, čiže 31.8.2019 sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Populárne