Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (26.9.): Akú zónu sledovať?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Za mňa bol Bitcoin 60% bullish a 40% bearish. Potvrdila sa však práve bearish varianta a teda channel. Trading je hra pravdepodobnosti a štatistiky. Nie vždy sa stanú tie najviac pravdepodobné scenáre a na krypte už vôbec nie. Základné otázky aktuálne sú:

 1. Akú zónu sledovať?
 2. Kde môže nastať odraz?
 3. Kedy nakupovať?

Túto zónu (na grafe) sledujeme už 2 mesiace:

Zóna medzi 7600 – 7200 dolárov je extrémne silná, pretože:

 1. Fibo retracement 0.618 celého cyklu UP
 2. Pivot trianglu
 3. Volume gap
 4. Projekcia AB pohybu
 5. Spodná hrana trianglu
 6. BK 231-ka

Kto používa kĺzavé priemery, tak by tam možno ešte našiel ďalšie dôvody. Jednoducho povedané táto zóna je extrémne silná a vieme o nej už dva mesiace odkedy berieme do úvahy channel ako spôsob korekcie. A to môže byť práve ten problém! Každý očakáva, že prídeme práve do tejto zóny a že sa Bitcoin práve tu otočí. Čo sa teda môže stať?

 1. Bitcoin tam ani nedôjde a pôjdeme hore už skôr.
 2. Market makeri vyvolajú strach a keď už prídeme do danej zóny, tak bude na trhu tak veľký strach, že každý bude čakať 6000 dolárov a nižšie.

Akonáhle je na trhu situácia kedy je niečo absolútne jasné a očividné, tak sa mi to nepáči.

Kapitalizácia

Podobný graf ako Bitcoin, takže niet čo dodať.

Na Bitcoine aj kapitalizácii sa na nižších timeframoch tvorí triangel a ten väčšinou signalizuje, že príde ešte posledný pohyb v danom smere. Dnes by som teda očakával aj na Bitcoine aj na kapitalizácii ešte malý dumpík.

Dominancia

Na weekly grafe vidíme krásnych 5 vĺn a čoskoro sa blížime do finále. Priestor na rast tam stále je, ale je už celkom obmedzený. Každý pohyb smerom nadol je zatiaľ len korekciou.

Trader 2.0

Od 1.10 máme pre vás pripravené viaceré novinky a preto sledujte našu fb stránku aj webové stránky. Nové spolupráce, nové projekty! Máte sa na čo tešiť. Od 1.10 bude každý deň zverejnená jedna novinka, alebo spolupráca a oficiálny štart projektu začína 15.10.2019.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klient

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.