Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (25.6.): Dočkáme sa paraboly? + Pohľad na altcoiny

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi dnes som si pre vás pripravil analýzu Bitcoinu a dvoch skupín altcoinov. Pozrieme sa vo všeobecnosti na veľké altcoiny voči doláru a aj na malé altcoiny voči Bitcoinu.

Bitcoin

Moja posledná analýza sa do bodky naplnila. Predpokladal som rast ceny počas víkendu, ako sa to už stalo dvkrát predtým a Bitcoin opäť nesklamal. Momentálne sa približujeme veľmi silnej rezistentnej oblasti, ktorá je od 11 600 – 12 600 dolárov. Nad touto oblasťou sa môže diať veľká divočina. Poďme ale postupne.

Bitcoin nám na 1 hodinovom grafe momentálne konsoliduje a znova nám nedáva šancu na žiadny nákup. V tomto uptrende je úplne typická situácia, že Bitcoin po tvrdom breaku začne konsolidovať v chanelli, alebo v triangli. Jednoducho povedané Bitcoin vystrelí a svoju cenu udrží na tope. To nám ako traderom dáva obmedzené možnosti na ďalšie vstupy. Rovnaká situácia je dnes. Aj keď dnes sa mi trochu nepáči ten pozvolný rast, ktorý nie je podporený objemami. Vzhľadom na malú razanciu breaku triangla sa mi situácia moc nepáči a som pripravený aj na to, že tento break je len fejk. Musíme počkať ako sa situácia vyvinie ďalej.

Nad 12 600 dolárov sa môže stať hocičo

Bitcoinové ATH sa nachádza na hodnote cca 20 000 dolárov. Bitcoin vznikol v roku 2008, takže môžeme datovať už jeho 11 ročnú históriu a počas nej sa celkovo len 15 dní nachádzal medzi 12 600 – 20 000 dolárov. To znamená, že v danej oblasti nie sú takmer žiadne rezistencie ani objemy. Ak Bitcoin prekoná hranicu 12 600, tak sa naozaj môžeme dočkať obrovskej exponenciály, ktorá vo finále bude extrémne zosekaná. Na grafe vidíme, že aj napriek veľmi prudkému rastu tam stále je priestor na rovnú čiaru, ktorú vieme, že Bitcoin dokáže spraviť. Halving máme až o rok a je absolútne nepravdepodobné, že by sme celý rok rástli takýmto tempom. Ak by aj prišla exponenciála, tak bude veľmi tvrdo potrestaná a veľa ľuďom ostanú znova oči pre plač. O tom ako tieto situácie tradovať a udržať emócie na uzde si môžete pozrieť v mojom projekte Trader 2.0.

Veľké altcoiny voči doláru

Toto je presne skupinka mincí, ktorá vyzerá vynikajúco. Či ETH, ZEC, NEO, alebo iné. Veľké alty voči doláru sú bullish. Navyše história nám hovorí, že akonáhle Bitcoin dokončí svoju really smerom nahor, tak je práve toto skupinka, kde sa začne následne prelievať kapitál. Konštrukcie daných coinov vyzerajú veľmi dobre a dané altcoiny majú ešte čo dobiehať, pretože aj napriek momentálnemu rastu Bitcoin rastie stále rýchlejšie.

Malé alty voči Bitcoinu

Toto je skupinka, na ktorú ja momentálne vôbec nehľadím, pretože je to úplne zbytočné. Bitcoin rastie najviac spomedzi všetkých coinov. Ak by sa dané alty chceli udržať aspoň okolo nuly voči Bitcoinu, tak by museli rásť minimálne tak prudko ako Bitcoin, čo sa nedeje. Avšak aj na túto skupinku čoskoro dôjde a tak isto to budú veľké žne. Treba však ostať trpezlivý a hlavne pripravený. Pretože už čoskoro sa dočkáme veľkej show.

V projekte Trader20 sa momentálne sústredíme na altcoiny a teda ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré rast ešte len čaká. Cykly na kryptomenách sú stále rovnaké. Najskôr začne rásť Bitcoin, potom začnú rásť veľké altcoiny a nakoniec sa kapitál presunie do shitcoinov. My sme na tento presun kapitálu pripravený, ste aj vy?

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.