Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (24.9.): Ideálny čas na odraz?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Ideálny čas na odraz. Asi tak by sa dal charakterizovať teraz Bitcoin. Včera bol veľmi dôležitý deň, pretože sa spúšťal BAKKT. Ten zo sebou nepriniesol žiadnu mega pumpu ani dump, ako veľa ľudí očakávalo. Bitcoin aj zvyšné kryptomeny si držia pekne svoje štruktúry. Čo sa Bitcoinu týka, tak ak uňho má stále platiť môj scenár, o ktorom hovorím už dlhšie, tak musí nastať odraz z momentálneho miesta.  Stále je teda hlavný scenár ten, že ideme na spomínaných 11 000 dolárov. A hneď vám poviem aj niekoľko dôvodov.

  1. Neprekonali sme lokálne dno 9413 dolárov.
  2. Uhol poklesu je oveľa miernejší ako uhol rastu. Pozrite sa na ten rast, akú mal silu a aký mal uhol. Oproti tomu je celý pokles pozvolnejší. Dokonca sa pokles začal ešte aj celkom ostro, ale postupom času je uhol nadol spomaľoval.
  3. Aj keď štruktúra na sviečkovom grafe kvôli knotom nevyzerá dobre, tak sme stále neporušili žiadny dôležitý bod.
  4. Stále sa držíme vo veľkom triangli a nebreakli sme dolnú hranu trianglu smerom nadol.

Keď to celé zhrniem, tak  aj keď nás pokles nemusel potešiť, stále na veci nič nemení. Oficiálne spustenie BAKKTu máme za sebou, takže riziko nejakých pump and dump schém je asi zažehnané.

Dominancia

Keď som už začal s tým líniovým grafom, tak ním budem aj pokračovať pre spestrenie. Dominanciu však oproti minulému týždňu musím s najväčšou pravdepodobnosťou pozmeniť, pretože nás rezistencia v podobe channelu nezachytila. Teraz to skôr vyzerá na ďalší pohyb UP.

Kapitalizácia

Kapitalizácia až tak zle nevyzerá, ale chýba mi tam ešte pohyb smerom nadol a vytvorenie divergencie. Ak to má byť wedge, tak tam ešte chcem pohyb nadol. Celkovo by to na markete mohlo vyzerať tak, že Bitcoin sa už nepohne, altcoiny ešte trochu klesnú, kapitalizácia klesne do finále a dominancia urobí poslednú vlnku nahor a potom začne s menšou korekciou. Dnes však bude zaujímavý deň, pretože by sa na grafoch mali začať tvoriť divergencie a mali by sme vidieť pomaly otočenie.

Záznam včerajšieho webináru

Pondelok [21:00] je už náš klasický čas na webináre. Aj včera sme spolu pre Naga Academy analyzovali celkovú situáciu na Bitcoine, rozobrali sme si aj veľké altcoiny ako XRP, LTC či DDAS a v druhej časti sme sa presunuli na akciový trh.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.